Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem akarok...

Mit csináljak ha nem akarok tovább élni?

Figyelt kérdés
Kilátástalannak látom az életem. Semmi örömöm az életben. Az embereknek csak arra vagyok jó hogy kihasználjanak. Buta és naiv vagyok. Az emberek általában csak hülyének és fogyatékosnak látnak. Nincsenek se barátaim, se párkapcsolatom, a családomra nem számíthatok. Még olyan ember nem született a földre, akit én érdekeltem volna, illetve szeretett volna. Az életben mindig csak a pofonokat kapom, ezért nem akarok tovább élni. Ez nem valami sajnáltató szöveg, de így érzem magam. L/26
2017. ápr. 30. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akik ki akarnak használni, azoknak mondj nemet!


És kezdj el jótékonykodni, örömöt szerezni másoknak (de ne azoknak, akik úgy érzed, ki akarnak használni!)!


Tanulj valami újat, hogy ne érezd magad butának és naívnak! Bármit! Főzni, gitározni, kézműveskedni, akármit!


Nőj fel, és ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak rólad!


"Még olyan ember nem született a földre, akit én érdekeltem volna, illetve szeretett volna."


Dehogynem. Csak még nem találkoztál vele. Lehet, hogy épp azok között fogod megtalálni, akiknek örömmel segítesz (nem úgy, hogy közben kihasználtnak érezd magad).


Mi a foglalkozásod?

2017. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jól hangzik...


És milyen pofonokat kaptál az élettől?

2017. ápr. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

"csak arra vagyok jó hogy kihasználjanak"

Kivel van a baj? Azzal, akit kihasználnak, vagy azzal, aki csak kihasznál másokat?


"hülyének és fogyatékosnak látnak"

Az ember csak a saját gondolatvilágából meríthet. Ha valakinek csak rossz gondolatai születnek valamivel kapcsolatban, akkor kivel is van a baj?


Nézz körül, és próbálj meg logikusan gondolkodni. Nem olyan nehéz, csak őszintének kell lenned. Hidd el, hamar rájössz, hogy egy beteg társadalom vesz körül.

2017. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért ne hamarkodd el. Még van 50-60 éved hátra, és nem tudhatod, hogy mi vár rád, és az életnek is van naposabb oldala, csak meg kell látni. Én 21-22 évesen gondoltam úgy, hogy vége a világnak, és 5 évet adtam magamnak. Úgy éltem az életemet, hogy számoltam vissza a napokat, eközben fedeztem fel az élet szépségét, közben teljesen megváltozott a gondolkodásom, az életről alkotott véleményem. Habzsoltam az életet, az addig fontosnak tartott dolgok lényegtelenné váltak, és az addig lényegtelen dolgok lettek életem értelmei. Boldog ember lettem, nyitott lettem az emberek felé, lett egy nagyon jó munkahelyem, ami sok utazással járt, megismertem Európa leg eldugottabb helyeit, lett pár hobbim, amiben kiélhettem magam.


Te is tegyél rendet a fejedben! Próbáld meg átgondolni, hogy tényleg annyira lényegesek-e a problémáid, mint amekkora jelentőséget tulajdonítasz nekik. Talán rájössz, hogy nem. Törődj magaddal, foglald el magad valami jó hobbival, éld az életet úgy, hogy neked jó legyen. Az emberekkel kapcsolatban pedig ne legyenek elvárásaid. Legyen nyitva az "ajtó", hogy bemehessenek, de ne ess kétségbe, ha nem megy be senki sokáig, mert előbb-utóbb befog. Csak ne ez határozza meg az életed, enélkül még lehet teljes életet élni.

2017. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Azt írod: "Mit csináljak ha nem akarok tovább élni?"

Javaslatom: várd ki a végét. Megígérem, elmúlik.


Üdv R.

2017. ápr. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!