Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az elet ertelme? Egyre...

Mi az elet ertelme? Egyre tobbet szorongok ezen, miert ne olnem meg magam?

Figyelt kérdés

Ekezetek nelkul irom, mert nem talaltam meg meg, hogy hol tudnam magyarra atallitani,ha valakit zavar elnezest kerek!


20 eves lany vagyok. Megprobalom leirni amit erzek es gondolok magarol az eletrol, de lehet nem lesz tul pontos.


7,5 milliardan vagyunk ezen a bolygon. Ez rengeteg embert jelent. Ha ezt vesszuk, en egy senki vagyok, egy jelentektelen valaki ebben a sokasagban. Leelem a kis 60-70 evemet, aztan meghalok. Mi ertelme volt az egesznek? A halallal minden ertelmet veszti. Akar most is kiugorhatnek a lakasombol, hisz olyan minden, hogy most, vagy 50 ev mulva. A foldben mar ugy sem szamit semmi. Honapok ota ezen kattog az agyam, egyszeruen el lett ultetve a gondolat a fejemben es belebetegedtem. Egyebkent van baratom, dolgozom, nem vagyok egyedul. De igazabol ugy erzem minden ertelmet vesztette, nem

tudok oszinten nevetni peldaul eg filmen, hisz minek? Meg ha meglenne a kello anyagi forrasom vilagot latni, nem a szamlak miatt aggodni, akkor talan! azt mondanám van ertelme elni. De nekunk, atlagembereknek erre eselyunk sincs. Ez is egyre inkabb elkeserit. Csak ugy repulnek az evek, ertelmetlenul. Egyszerre felek is a halaltol, masfelol azon gondolkozom, hogy mikor olom meg magam...


2017. máj. 2. 00:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
17%

Önsajnálat.................

Egó...............

2017. máj. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Például mert ott van a csokibajúsz, a puncilékoktél vagy a kakisgolyók...)

Ezek mind tök jó dolgok amiket ki kell próbálnod.

2017. máj. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Hát erre nehezen fogsz itt választ találni. Moldova Gy. irta ezt az eléggé pesszimista választ: "az élet értelme sánta veréb elöl elrugni a loszart" persze vannak más válaszok is: ültess egy fát , nevelj fel egy gyereket, irj egy könyvet és nem éltél hiába. Neked ebböl a második pontot ajánlom
2017. máj. 2. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 thoomas26 válasza:
84%

Azok az öngyilkosok, akiket vissza tudnak hozni az életbe, s emlékeznek a halál közeli élményükre, soha többet nem próbálkoznak újra megölni magukat. (Akik nem emlékeznek rá, azok utána akár többször is megismételhetik.) Szóval ők rájöttek, meglátták, megértették, hogy mi az élet értelme, s hogy miért kell végig élni azt az időt, ami megadatik és hogy miért tesszük a legrosszabbat akkor, ha ezt az időhosszot öntörvényűen megváltoztatjuk.


Senki sem születik hiába és értelmetlenül. Ahhoz, hogy ezt megértsd, persze a létezést egészében kell nézned és nem a mostani születésed és halálod közé szorítkozva.

Leszületésed előtt eltervezted az életed főbb körülményeit, meghatározó vonásait, születési helyet, időt, szülőket, stb. Teljes tudatosságodban tetted, tisztában voltál vele, hogy az előző életed következményeképpen mi az, amit most meg kell élj, meg kell tapasztalj ahhoz, hogy fejlődhess. Ez a döntés, amit most, a fizikai testbe zárva, a földi eszünkkel gondolkozva nehezen érthetünk meg. De nincs jogunk felülbírálni azt, hiszen akkor saját magunk ellen tennénk. Ha értelmetlennek ítéljük meg az életünket, akkor azt a döntést ítéljük el, amit teljes tudatosságunkban, egyáltalán nem véletlenül, tehát nyomós okkal mi magunk hoztunk, saját magunk érdekében.

Ha most meghátrálsz előle, vagy nem születik benned megértés vele kapcsolatban, akkor a következő életedben lényegében hasonló körülményekkel szembesülsz.


Hessegesd el a negatív gondolatokat, és örülj az életnek. Olyan nincs, hogy ne lehetne semminek örülni. Nincs olyan szerencsétlen és nyomorúságos élet, melytől ne lehetne rosszabbat találni akár a környezetedben is, ez mindenképpen vigaszt kell, hogy nyújtson. Ne amiatt bánkódj, amid nincs (s amit nem is tudsz megszerezni ésszerű körülmények között), hanem annak örülj, amid van és becsüld meg azt, mert sok embernek még az sem adatott meg.

2017. máj. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
hm
2017. máj. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

Olvasni kell a Bibliát



mindenki ,

aki ilyen helyzetben van


Olvassátok a Bibliát

Térjetek meg Istenhez

ez a legfontosabb


Isten elmondta , és igy Jézus is létezik az Örök élet is


nem szabad öngyilkosnak lenni

az nagy bűn , a te életed de az is gyilkosság


benne van a megnevezésben is " öngyilkos "

2017. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 szenes43 ***** válasza:

Jól megírta az előttem hozzászóló és a "hm" itt nem helyénvaló. Kaptál egy esélyt mikor leszülettél és akkor elfogadtad a körülményeket. Most önkényesen felrúgnád azzal hogy a föld alá kívánkozol,bár sosem tennéd meg szerintem.

A földnek valóban mindegy hogy most vagy 50 múlva,csak te mivel indokolod meg ha számon kérik hogy vágytál leszületni de itt meg meguntad mert nem találtad szórakoztatónak..

2017. máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Ezen a kérdésen sztem egyre több fiatal gondolkodik el. Nagyon sok információ ér minket. Amiket nehéz kezelnünk. Látunk sok filmet, tanulunk történelmet, biologiát stb. Mindből azt tanuljuk, hogy milyen indokolatlanok vagyunk. Engedd el ezeket, legyél kicsit önzőbb, írj magadnak egy szép, boldog sztorit. :) Nekem a sors segített, nagyon sok megmagyarázhatatlan véletlen, amiket megéri keresni, amiktől tudod h több vagy. :) Amiktől elhiszed h nem a halál a vége. Az agyad az élet tapasztalaid alapján jutott erre a gondolatra és megy neki ez továbbra is. Ne aggódj élvezd, majd ha eljön az idő meglátod amit kell. Semmit nem szabad erőltetni. Keresd a jó dolgokat, sorozatokat, kapcsolatokat, legyél sokat a pároddal. Élvzd h eljátszod a szereped, mert ez egy szerepjáték mindenkinek. :) Nekem most az h leirhattam ezt és 'eljátszom' h segitek már egy kis pluszt adott. :D gondold és érezd ezt át.
2017. máj. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Szabad akarat van. Ki tart vissza? Annyi idő alatt amíg ezt leírtad, 2× is megtehetted volna.
2017. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az életnek az értelme az hogy Életnek megtaláld az értelmét. Tömörrn ennyi és ez egy paradoxon is:D
2017. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!