Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi az emberi lélek értelme?...

Mi az emberi lélek értelme? Útja a földi életben?

Figyelt kérdés
2016. szept. 19. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a fejlődés, a lelki/fizikai evolúció, amelyet a tapasztalatok alakítanak, lendítenek előre.
2016. szept. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
85%

Minden vallás máshogyan magyarázza a lélekfejlődést.

A Buddhizmus szerint a lélekfejlődés célja elérni a nirvánát. Egy lélek addig reinkálódik, amíg el nem éri a lélek fejlettségének azt a szintjét, ahol beléphet a legnagyobb boldogságba (nirvána).

A katolikusok szerint nincs reinkarnáció, hanem az adott földi életben elért lélekfejlettségi szint határozza meg, hogy menyországba vagy a pokolra (örök kárhozatra) jut a lélek.

2016. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Ha filozófiai szempontból (ha legmélyebb meghatározást vesszük) akkor az élet értelme: semmi.

Sok vallásban az ember központi szerepet tölt be az isten tervében, viszont a tudomány által felderítve mind térben és mind időben valójában elhanyagolható a léte.

Ha nem veszünk adottnak semmilyen tézist, és végig kérdezed magadtól, ameddig csak tudsz válaszolni arra kérdésre, hogy „miért?” és „az miért?”, és „az miért?”, akkor a végére elfogynak a válaszok.

Talán ilyen marad a végére, hogy: „hát.. a boldogság, szeretet, vagy materiálisabb szempontból a túlélés, stb… , de ha ezeknek a miértjét is megvizsgáljuk, akkor kívülálló szemszögéből az értelme igazából semmi.

Viszont „filozófiai valóság” szempontjából: az életnek a jelentése: semmi, viszont a kijelentés része az életnek, tehát a kijelentésnek sincs értelme. Az így kialakuló paradoxon megtöri a csak két végletben való gondolkodást (a van és a nincs között). Gyakorlatibb szemszögből: közhelyesen, de az életnek az az értelme, amit te adsz neki. Viszont te is része vagy az életnek, így ha te adsz neki értelmet, akkor valójában értelmezhetetlen: Valami aminek nincs értelme, értelemet ad valaminek? Az élet útja az, amit te annak tartasz, mert az a te valóságod, és a te értelmet adásod , ami teremt egy élményt erről magadnak, és ezáltal része lesz a valóságnak. Az álom is valóság. Egy valódi álom. Nem tudom mennyire volt érthető ez a példa. Természetesen ez csak filozófiai álláspontom, a gyakorlatban az életet ilyen felfogással nehéz, vagy inkább lehetetlen élni, de nincs is rá szükség mivel az alap absztrakcióba teljesen beleillik, hogy nincs értelme az életnek, de mi adunk neki valamit aminek ugyancsak nincs jelentősége és ezáltal teremtődik egy saját valóság, ami egy olyan valóság aminek ugyancsak nincs értelme. A boldogság, mint élet értelme meghatározás azért komplexebb, mert a boldogság fogalmát összekötik az emberek az örömmel. A boldogság a megelégedettség érzete, ami viszont csak akkor tud jelen lenni, ha nem törődsz vele (paradoxon). Miért akarnál boldog lenni, ha jelenleg éppen nem vagy az. Tehát a boldogság iránti vágy generálja azt, hogy soha nem tudod igazán boldognak érezni magadat. Ha éppen mégis, akkor előbb utóbb vagy vége lesz, és/vagy jön az az érzés, hogy előbb utóbb vége lesz, és ez csökkentheti magát az érzetet. A boldogság kizárólag annak függvénye, hogy mennyire vagy hajlandó tolerálni azt amit úgy hívnak, hogy boldogtalanság. Az életben nem kötelező boldognak lenni. És ha már ezt figyelembe veszed, akkor sokkal boldogabb leszel, ugyanis lekerül a válladról az a teher, hogy boldognak kell lenned. Ha úgy tetszik legalább azért nem vagy boldogtalan, hogy boldogtalan vagy. Nem tudom volt-e ennek valami értelme? :D

2016. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
banyek ez de jó volt uccsó:)
2016. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
A kérdést onnan kellene nézni, hogyan és miért keletkezett az emberi élet/lélek. Mint tudjuk: erre vannak már vallásos, filozófikus és tudományosnak mondott válaszok, tézisek, amik egymásnak sokban ellentmondanak. A tudomány nem ismeri el a lélek fogalmát, annak ellenére sem, hogy a pszichológia (görög pszühé = lélek szóból ered a jelentése) tagadja a lélek létezését, miközben önmagát "lélekgyógyásznak" tartja. Ennél még érdekesebb az a sok filozófikus okoskodás, ami a lélek útját és az élet értelmét próbálja megválaszolni. Már megettem kenyerem javát, így van némi élettapasztalatom. Megismertem sok vallást (keresztényt, buddhistát, stb.) elég ményen beleástam magam az ezoterikába és sok keleti filzófiába is. Ezzel kapcsolatban elolvastam rengeteg könyvet, részt vettem sok-sok előadáson vagy felvételről hallgattam/néztem azokat. De mindent összevetve, "bábeli zűrzavar" van az emberi lélek értelme és útja a földi életben kérdés körül. Arra jutottam, hogy mindenki hazudik, ill. jobb esetben téved akkor, ha erről kérdezzük. Aki ebből él, nyilván nem fogja beismerni, hogy tudatlan és csak sodródik az árral és közben ebből próbál hasznot húzni, mások rovására. Szerintem nem kell ezzel a kérdéssel direktbe foglalkozni. Élj úgy, hogy később ne tégy magadnak szemrehányást, ne kelljen szégyenkezned sem mások, sem önmagad előtt! Élj úgy, hogy mindig legyen tiszta a lelkiismereted! Akarattal másoknak és önmagadnak se okozz kárt! Tisztelj minden életet és igyekezz a legjobbat kihozni minden élethelyzetből! Légy egyenes, de egyben tapintatos is, hogy álláspontoddal, véleményeddel ne bántsd meg mások érzéseit, felfogását. Ha nálad gyengébbel, esendőbbel találkozol, akkor igyekezz segíteni, felemelni őt, úgy hogy ez ne legyen számára sem tolakodó, sem megalázó! Tedd azt másokkal, amit szeretnéd, ha veled is megtennének! - Mazohistákra ez a tétel nem vonatkozik ;) - és akkor életed tisztaságában meglátják majd azok is az élet és a lélek értelmét, akik keresik azt. Kívánom, hogy megtaláld az igaz utat, és életed értelmét, amit keresel! Legyen szép napod és csodálatos életed!
2016. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mind minden mást(főleg)ezt sem lehet kiragadva, önmagában vizsgálni, csak is egységeben.

A SZELLEM, LÉLEK, TEST hármas egységét, kiegészülését, egyensúlyát, egymásra utaltságát kell felfedezned, megertened...

Ma nem csak a tudomány, hanem az egyházak egy része is tagadja a lélek létét, keveri a szellemmel.....

A VILÁG LELKETLENEDIK...,

Amennyiben kiragadod a szellem lélek tes hármasság közül a lelket, amásik kettő összevész, "lelketlen" együttműködésbe kezde pont azt teszi amit ma a világban tapasztalsz, hogy KITALÁL(SZELLEM), VÉGREHAJT(TEST), és az sem számit hogy ebből akár tömegpusztitó fegyver lesz, hisz nincs lelke(lelkiismerete)ki szólna ha rossz útra tér.

Hitem, és véleményem szerint a lélek létezik, és tapasztal sok sok életen át mig mindent kiégetetve magából tiszta fénnyé szeretetté válva visszatér teremtőjéhez, az örök fényhonba.....

2016. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 GTibor válasza:
Az emberi lélek olyan mint a legbonyolultabb gép vezérlése. Látni nem látjuk, de a működését érzékeljük mindnyájan. Pl. ha rossz a lelkiismeretünk valami miatt, akkor nyugtalanság kerít minket hatalmába. A lelkünk az ami vezérli a gondolat az érzés és nem utolsó sorban az akarat világunkat. A lélek ajándék, amit a teremtésben kaptunk. Én így hiszem. Vannak akik azt gondolják, minden élőlénynek van lelke. De ha jól megfigyeljük az embereket azt kell meg- és belátnunk, semmi máshoz nem hasonlítható élőlények vagyunk nemcsak ezen a bolygón, hanem az egész univerzumban. A Szentírás így mondja el nekünk, hogy egy tragédia miatt (bűnbeesés) az emberi lélek elszakadt az ő Teremtőjétől. Közülünk ugyan egyikünk sem volt ott, de a leírás eredményét egytől egyig tapasztaljuk. Alapjában véve minden ember frusztrált állapotban van, mert nem tud mit kezdeni a végességbe zárt állapotával. Ezért teszi fel újra és újra a kérdést: Mi értelme akkor? A bűnbeesés miatt azonban egyikünk sem tud értelmes választ adni erre a legfontosabb kérdésre. Ehhez el kell fogadunk egy külső segítséget, Istenét. Aki az evangélium által világosságot gyújt bennünk, helyreállítva lelki beteg mivoltunkat. Aki ezt elfogadja, az megtapasztalja: Sosem látott békességem van. Eltűnt belőlem a nyugtalanság a jövő miatt. Már nem aggaszt, mit gondolnak mások az élet értelméről. Tudom, hogy honnan jövök és hová megyek. Teremtőmhöz, aki vissza vásárolt engem - és minden embert - Fia halála által. Ezt a megoldhatatlan kérdést feszegeti minden más vallás is, a lélek békességének megtalálását. De egy sincs, amelyik elfogadná: Nem tudok eleget tenni egy Szent Isten által támasztott kívánalomnak, hogy megtisztítsam magamat az Ő szentségének szintjére. A buddhizmus sem. Isten a Biblián keresztül azt mondja: Ne tégy semmit, mert nem tudsz elég jót tenni. Egyszerűen fogadd el, amit én tettem és teszek érted Jézus Krisztusban. Ehhez minden ember rendelkezik belátással és képességgel is. Rajtam áll, hogy hiszek -e a Biblia Istenének. Ha így teszek, elmondhatom én is: A múltam elrendezve, a jövőm biztosítva. Élhetek a jelenben teljes békességben és nyugalomban a szerint a rendező elv szerint amit fentebb írt valaki, s amit a Biblia jézusi aranyszabályként ad elénk: "Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük, ..." Mt 7,12 Aki azonban nem veszi igénybe ezt az ingyen ajándékként való külső segítséget Istentől, annak egykor a maga erejéből kell boldogulnia.
2016. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 PrometheusDS válasza:

Én a materialista megközelítéssel nem értek egyet. A materializmus téziseit épp úgy, ahogy a vallási téziseket soha senki nem bizonyította. Csak azért, mert neves tudósok kijelentettek dolgokat, még nem jelenti azt, hogy azok igazak. Egy link, amit érdemes meghallgatni a témában:

https://www.youtube.com/watch?v=LAtm-qE5kgA&list=PL1bzophwvk..


És még egy az iskolarendszerrel, és oktatással kapcsolatban.

https://www.youtube.com/watch?v=DKoV6xpr2so&index=10&list=PL..

Persze, mindenki azt hisz, amit akar. Ha valakinek könnyebb úgy élnie, hogy nincs értelme az életének, az éljen úgy! De én nem hiszek a materializmus nyakatekert, és soha nem bizonyított kijelentéseiben. Meg abban, hogy Wilhelm Wundt okostojás "állítólag" bebizonyította, hogy nincs lélek. Hisz e célú kutatásait sohasem mutatta be a nagy nyilvánosság előtt.

2016. szept. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az élet értelme az, hogy az ember megfejtse az értelmét. Nyilván, mint ahogyan az az előttem szóló bölcsek hozzászólásaiból is kiderül, sokféle elmélet létezik. Jómagam az indiai spiritualitás megszállottja vagyok.


A hindu gondolkodásban pedig az első kérdés az, hogy ki vagyok én? Ha már tisztában van az ember valódi önazonosságával azaz, hogy nem a testével azonos, akkor már jóval előbbre jut a többi alapvető létkérdés megfejtésében is.


Ezzel kapcsolatban egy indiai tanító közérthető és szívhez szóló gondolatai itt olvashatók: [link]

2016. szept. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!