Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is érzitek, hogy mennyire...

Ti is érzitek, hogy mennyire gyorsan telik az idő?

Figyelt kérdés
Már évekkel ezelőtt észrevettem de ma van a huszadik születésnapom és rájöttem, hogy rohan az idő. Ha belegondolok az órák, napok is sokkal-sokkal rövidebbek. A hónapok is nagyon hamar elszaladnak. Már 20 éves vagyok, pedig olyan mintha tavaly lettem volna óvodás meg alsó tagozatos általánosban. Sok mindenre emlékszem még a gyerekkoromból és ez annyira hihetetlen. Arra is emlékszem, hogy kilencedikben mennyire vártam az érettségit és hamar eljött, de már egy év el is telt azóta. Vagy amikor alig vártam már 13-14 évesen, hogy 18 éves legyek és papíron azt csinálhassak amit akarok (cigi, pia vásárlás stb pedig egyiket se csinálom). Olyan mintha most lettem volna 16-18 éves, pedig már egy pár év eltelt azóta. Kettőt pislogok és lassan azon kapom magam, hogy 30 éves vagyok. Nektek is ennyire brutál módon szalad az idő? Észre sem veszem...
2017. máj. 3. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
igen altalaban gyorsan telik, tegnap meg 20 eves voltam ma meg 40, amugy csak a munkahelyen nem tellik az ido
2017. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy idősödsz, úgy fogod érezni az idő gyorsaságát...és úgy fogsz majd nosztalgiázni.
2017. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Néha énis bepánikolok, hogy 20 éves vagyok és még semmit nem éltem kb, de lassan családalapítas, gyerkek. Nagyon hamar itt lesz
2017. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32 vagyok és én se éltem sokat :O
2017. máj. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
na ha 20 evesen csladot akarsz alapitani akkor ott be ia felyezodott az eletd, onnantol kezdve minden a gyerek korul fog forogni es a te eletednek vege, na ezert nem alarok gyereket
2017. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez több dolog miatt is van.


Egyrészt mert fiatalon szinte minden nap egy új dologba futunk, minden nap tanulunk valami maradandót, tágabbnak érzékeljük az időt, és ez egyre gyorsabban eltűnik, végül alig érnek minket új-emlékezetes benyomások.


Aztán pedig az agyunknak van egy része, ami a beérkező ingereket egyszerűsíti le, mintába foglalja azokat (kisagy, tudatalatti). A napi rutin a kor előrehaladtával egyre jobban összemosódik, minden leegyszerűsödik. Ez gyorsítja az időt.


És persze a memóriánk is csökken majd egy idő után, ami szintén "időkiesést", azaz az idő gyorsulásának érzetét adja. Nálad talán még nem értünk el erre a szintre :D

2017. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A környezetemben sok embertől hallom ezt, 18-as korosztálytól felfelé. Nálam ez a dolog valamiért teljesen kimaradt, ugyanolyan sebességűnek érzem az időt. Esetleg, amikor tényleg nagyon kivagyok merülve, akkor 2-3 napot érzek rövidebbnek.


#6-os jókat írt.

2017. máj. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyorsan telik sajnos ):
2017. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!