Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedves óvónők/óvodapedagógusok...

Kedves óvónők/óvodapedagógusok! Milyen gyorsan találtatok állást a fenti diplomával, és beváltotta e a hozzáfűzött reményeiteket? Miket csináltok egész nap, úgy érzitek, jól döntöttetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék úgy érzem egy rossz pályaválasztás után (közgazdász diploma) egy olyan munkát, amit szeretek.

A sablonos szöveg mellett, hogy szeretem a gyerekeket, úgy érzem az átlagosnál nagyobb türelemmel, és talán kreativitással is rendelkezem, persze élesben még sosem vigyáztam egyszerre 30 gyerekre! Mik a tapasztalataitok óvónőként, mennyire nehéz volt elhelyezkedni diploma után, ilyennek képzeltétek e, és hogy érzitek magatokat benne, megérte elvégezni? Milyen lehetőségek vannak ha szeretek táncolni, kreatív dolgokat csinálni, fejlesztő tábor vagy tánctáborban részt venni pl.? Írjátok meg a fehér-fekete oldalát, vagy amit megéltetek! Köszönöm előre is, üdv


Betti



2015. okt. 28. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló helyzetben voltam néhány éve. Ma már óvodapedagógusként dolgozom. :) Én nem bántam meg. Szinte azonnal kaptam munkát Budapesten. Vidéken más a helyzet, ott nehéz elhelyezkedni ezzel a diplomával.

Nem sokkal másabb, mint amilyennek elképzeltem, de én már nagyjából tudtam, mire vállalkozom. Amire nem számítottam, hogy sok papírmunka van, és egyéb olyan feladatok, amik nem kötődnek szervesen a gyerekek fejlesztéséhez.

Amire fel kell készülnöd, hogy kevesebb megbecsülést kapsz, mintha közgazdászként dolgoznál pl. egy multinál, és a fizetésed is megköti a ped. bértábla.

2015. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Ugye az óvodapedagógus a pedagógus bértábla alapján kapja a fizetését , nem a közalkalmazotti szerint? Vagyis a kezdő most asszem 110 e ft körül van. a közalkalmazotti 90 körül..nem mindegy! köszi előre is.

2015. nov. 5. 08:46
 3/5 A kérdező kommentje:

ja, most látom h irtad a pértáblát, bocsi!

még tapasztalatokat írjatok!!:)

2015. nov. 5. 12:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Én végzős vagyok most az óvón, és a hírek alapján a diplomaszerzést követően kb. 1 hónap alatt fogok munkát találni Budapesten :) Én is úgy hallottam, hogy vidéken nehezebb, de nem lehetetlen.

Amire fel kell készülni, az az életpályamodell, ami még rengeteg nyűglődéssel jár az egyetem után. A gyakornoki idő 2 éves, portfóliót kell írni, majd vizsgázni, hogy ped1-be kerülhessen az ember. Azt most nem tudom, hogy ott +3 vagy +5 év után, de megint portfóliót kell leadni és megint vizsgázni kell, így kerülsz ped2-be. Ezek a vizsgák és portfólió készítések kötelezőek. Ezen kívül szakmai továbbképzésekre is járni kell, de erről egyelőre én nem tudok semmi konkrétat, mert sajnos az egyetemen nem igazán beszélnek ilyesmiről....:)


Azért bőven van dolog, amit másképp képzeltem, mielőtt elkezdtem tanulni a szakmát. Én nem sejtettem, hogy mennyire sok papírmunka van és hogy mennyi mindent kell csinálnia az embernek a munkaidején kívül...Nem tudtam hogy milyen sokat kell az embernek készülnie egy-egy foglalkozásra, és nem sejtettem, hogy mekkora önállóságra és magabiztosságra van szükség ehhez a munkához.


Valószínűleg, ha el kezdek dolgozni, még több dolog fog meglepni, de egyelőre semmi nem tudott eltántorítani :)

2015. nov. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! köszi a válaszod. Viszont amit nem értek, hogy egyik óvoda miért írja azt amikor még korábban érdeklődtem hogy milyen bértáblába tartozik, hogy közalkalmazotti, a másik pedig, pedagógusi, közalkalmazotti jogviszonyban. Most melyik az igazi, tuti hogy pedagógiai bértáblába tartozik az az óvónő, aki óvodaped.-es diplomát végez? A neten, fórumokon is, valaki ezt írj, valaki azt! Mondja már meg nekem vm 100%-ra biztosan! köszönöm!
2015. nov. 6. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!