Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne essen...

Mit tegyek hogy ne essen ilyen rosszul? Vagy egyáltalán mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdtem egy kis cégnél dolgozni. Első munkahely, nagyon szeretem, a munkatársak nagyon kedvesek és rendesek, jó a társaság, gyakran bulizunk is együtt.

Két munkatárssal vagyok szorosabb kapcsolatban munkán kívül: egy velem egyidős csajjal, meg egy nálam 2 évvel idősebb férfival.

Pár hete felvilágosítottak hogy én utóbbi férfi munkatársamnak nagyon bejövök. Ez engem nagyon meglepett. Nem nagyon reagáltam semmit, nyilván azért is mert én ezt nem vettem komolyan. Nekem akkor még csak alakulóban volt vki mással kapcsolat, azóta együtt is vagyunk ezzel a férfival.

Ezt tudják a cégnél is h én most nem vagyok szingli. Ennek ellenére ez a céges barátnőm tegnap is megkérdezte hogy kit gondolok x-ről (a munkatársunk akinek bejövök) mert kérdezte tőle h próbálkozzon-e még nálam. Köpni nyelni nem tudtam. Én sajnálom x-et mert nagyon rendes, kedves, aranyos és szeretek vele dumálni. De boldog vagyok a párommal. Rossz érzés ez így nekem. Mit kellene tegyek? Szeretek x-el beszélni, kis cég nem tudom elkerülni se. De rossz látni h még mindig reménykedik. Mit tehetnék?


2017. máj. 4. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A barátnön keresztül megüzened, hogy van párod és öt meg csak barátként kedveled.
2017. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amit az első írt. Esetleg személyesen is elmondhatod neki megerősítésképpen. De számíts rá, hogy a továbbiakban nem fog veled sokat beszélgetni.

Sokat tökölt, nem mert lépni, lecsúszott egy lehetőségről. (Ezt nem kell mondani neki, persze, ezt csak én jegyeztem meg itt.)

2017. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez a bajom! Tudja hogy van barátom és hogy őt barátnak tartom csak és mégis csak nyomul! Számomra ez egyszerre visszataszító (hiszen mit várhatunk egy olyan embertől akit az sem zavar ha a másiknak párja van) és elszomorító (mert amúgy kedvelem őt).
2017. máj. 4. 11:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Elmondtam már neki. Szokott is kérdrzni a barátomról. Az is olyan szar, olyan reménykedve mintha csak azt várná mikor lesz "szabad a pálya".
2017. máj. 4. 11:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor csak minél inkább kerüld vele a beszélgetést, főleg kettesben. Ha nyomul, utasítsd vissza. Előbb-utóbb csak leesik neki, hogy nincs nálad semmi keresnivalója.

Nekem is kollégám volt a ma már férjem. Akkor mással éltem együtt, ezt ő tiszteletben tartotta. Jó munkatársi viszonyban voltunk, nem is merészkedett tovább, maximum egy-egy lazább megjegyzés, hogy tetszem neki, csinosnak talál, de semmi komoly. Pont ezt is becsültem benne. Ha nem lett volna ilyen, nem haverkodtam volna vele.

"Én sajnálom x-et mert nagyon rendes, kedves, aranyos és szeretek vele dumálni."

Ne bánd, hogy kénytelen vagy lemondani a vele való normális beszélgetésekről, ő harcolta ki magának.

2017. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell ezért rosszul érezned magad. Egyszerűen csináld azt, amit az első írt. Nem kell túlbonyolítani.
2017. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm a válaszokat! Pontosan ez az, ami még inkább visszariaszt tőle. Sokat elmond szerintem ez vki jelleméről hogy ha tetszik neki egy személy, de neki van párja, hogyan viselkedik. Ha nyomul továbbra is ezerrel, akkor elgondolkozik az ember, hogy vajon fordított esetben ha neki lenne párja ellenállna a kísértésnek? Köszi még egyszer.
2017. máj. 4. 11:50
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért mondana ez rosszat a jelleméről? Nem tehet róla, hogy tetszel neki és beszélt erről a barátnőddel. Lehet, hogy ő nem is kérte meg a barátnődet, hogy mondja el neked. Meg a barátnőd sem mondott semmi rosszat. Csak megkérdezte, hogy szerinte próbálkozzon-e. Erre meg kell mondani, hogy ne.

Mit nyomul? Az hogy aranyos, kedves és jól elbeszélgettek még nem nyomulás.

2017. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: te nem ismersz minden körülményt. Nem fogom ide leírni hogy miket csinál, de hidd el nagyon feszegeti a határokat, egyáltalan nem tartja tiszteletben hogy nekem párom van. Erre írtam hogy nyomul ezerrel, nem pedig arra hogy beszél a barátnőmmel.
2017. máj. 4. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Mégis honnan kéne ismernem minden körülményt? :)

Te meg pont a lényeget nem írtad le. Így nem lehet segíteni.

2017. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!