Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azt hiszem megharagudott a...

Azt hiszem megharagudott a legjobb barátnőm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 4-5 hónapban többször is összekaptunk ami nálunk nem megszokott (8 éve vagyunk barátok). Ő külsőre lányos, mindig sminkeli magát, a haját is festi. Alapozótól kezdve a nem tudom micsodáig minden van rajta. De nem néz ki hülyén mert szeret sminkelni meg ilyenek. Én nagyon az ellentéte vagyok. Természetes rajtam minden, életemben talán kétszer használtam sminket és az is csak szemceruza volt, régebben rockerféleség voltam, nem öltözködök divatosan és nem vagyok lányos. Egyszerűen az nem én lennék, nem is érezném úgy jól magam. Többször mondta már, hogy használjak egy kicsi sminket meg célozgatott is. Mondta is egyszer, hogy kár hogy nincs olyan barátnője akivel tud beszélgetni a sminkekről. A lány osztálytársaim között vagy ha beszélgetünk valami lánnyal akkor egyből feljön a smink téma és nem tudok hozzászólni mert nem tudol mit meg nem is érdekel a dolog. Névnapom volt és suliban láttam, hogy a táskámban van valamilyen smink. Azt hittem, hogy ő vagy más lány bele ejtette véletlenül és nem vette észre, ezért kivettem és oda raktam az ő oldalára. Leült és azt mondta, hogy ezt nekem vette. Nem tudtam rá hogy reagálni és mondta, hogy köszöni, hogy nem fogadtam el az ajándékát. Én nem is tudtam előtte, hogy nekem vette meg később nem akartam megbántani azzal, hogy pénzkidobás mert úgysem használnám. Azon az órán nem beszélgettünk, óra után mondtam neki, hogy köszi de ha úgyse használom akkor... (nem fejeztem be a mondatot) erre épphogy kimondtam rávágta, hogy nem érdekel. Pont pár hete beszéltünk arról, hogy mekkora bunkóság visszautasítani egy ajándékot de hát tényleg azt hittem, hogy valaki bele ejtette, mondjuk nem beszéltem neki erről. Ha tudom hogy ő rakta bele akkor nyilván nem adtam volna oda. Tudom, hogy jót akar meg minden de miért akar ennyire megváltoztatni? Nem fog menni és szerintem ezt ő is tudja. Nem akartam megbántani de lehet, hogy sikerült. Mit csináljak? :/ 16L

2013. szept. 10. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Sminkelj.
2013. szept. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok. Olyan mintha én meg azt kérném tőle, hogy soha többé ne sminkelje magát.

Egyébkén tudom hogy ezerszer nagyobb problémák is vannak ettől de ez nekem elég nagy mert ő az egyetlen barátom.

2013. szept. 10. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

"A lány osztálytársaim között vagy ha beszélgetünk valami lánnyal akkor egyből feljön a smink téma.."


Hát, én sminkelem magam és a környezetemben is szinte minden nő, de valahogy nálunk ez sosem volt téma. Én lennék a legboldogabb ha nem kellene használnom ezt a sok sz_rt. Örül neki, ha neked nincs szükséged rá és ha jól érzed magad smink nélkül. Amúgy is, annyira fiatal vagy még, kár lenne a bőrödet szétroncsolni.. Közöld a barátnőddel, hogy te így érzed jól magad és ha a barátod akkor fogadja ezt el. Nem is értem..

Mondjuk lehet hogy tényleg segíteni akar, hogy úgymond csinosabbnak tűnj a fiúk szemében vagy valami ilyesmi, de ha te nem akarod, akkor ne törje ezen magát.

2013. szept. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Velem is történt ilyen ,csak nálunk nem a smink volt a baj,hanem az hogy meg akart téríteni (Ő keresztény volt,én nem) . Egyedül a megbeszélést tudom javasolni,sajnos nagyon mást nem lehet tenni,hátha megért. Ha meg nem ,akkor nem lesz hosszú életű a barátságotok. :/
2013. szept. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt magyarázd el neki a félreértést.

Ahogy olvasom, szemtől szembe nem fog meghallgatni, úgyhogy én a helyedben írnék neki egy levelet.

Nem Facebook-on, hanem kézzel, papírra.

Leírnám neki, hogy sajnálom, ha megbántottam, de én csak azt hittem, hogy véletlenül beleejtette és azért nem mondtam ezt neki eddig, mert... jó kérdés, miért nem mondtad el neki? Bár már mindegy... Szóval mondjuk azért nem mondtam el neki eddig, mert tudtam, hogy hülyén hangzana, bár így utólag talán mégrosszabb. Leírnám azt is, hogy nagyon nagyra értékelem, hogy segíteni szeretne, de én így vagyok én, és bánt, hogy nem fogad el. Viszont ajánlanék neki egy kompromisszum-félét is: rendezhetnénk egy csajosabb délutánt, amikor szolidan kisminkel engem, körömlakk, fagyi, csoki, stb. Ez neki is jó lenne, mert "kiélhetné" magát, és nekem is, mert meglátnám az ő nézőpontját is. Lehet, hogy megszeretném ezek után a sminket - illetve lehet, hogy ő látná be, hogy tényleg nem nekem való.

2013. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem érzem jól magam így sem, de tudom, hogy a sminket sem szeretném. Használok pattanás elleni krémet, így nincs pattanásom, más bőrhibám meg nincs, de neki sem! Feleslegesen használja, csak kiszárítja a bőrét. Jó neked. Nálunk mindig az alapozó, műszempilla, műköröm, hajfesték a téma :S
2013. szept. 10. 18:19
 7/9 anonim válasza:
szerintem mond el neki mit gondolsz és a megoldás szerintem az lenne ha néha vele vagy átmész hozzá vagy ö hozzád hagyod neki hogy kisminkeljen és legalább kiéli magát ha kisminkel hagyd magadon aznap este már mosd le és ha kérdi mért nincs rajtad mond hogy azt szereted ha ő csinálja neked vagy valami hasonló és akkor így jó lesz szerintem minden
2013. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

na, hasonló velem is történt, azóta sem vagyok jóban a csajjal...-utólag nem is olyan nagy baj.

közeledett a 19. szülinapom és a barátnőim egy kis összeülést, beszélgetést, szóval ilyen kisebb "bulit" szerveztek a hátam mögött. előtte kérdezgették, hogy mit szeretnék ajándékba stb-mondtam, hogy semmit, elég ha felköszöntenek, annak is nagyon örülök :) már eleve a szóban forgó "barátnő" elkotyogta nekem a dolgot, így elég kínosan jött ki a helyzet, mert a barátnőim csak ilyen kis finoman kérdezgették, hogy ekkor és ekkor ráérek e, ő meg egyből azzal kezdte, hogy köszöntőt szerveznek ám nekem. jó, nem húztam fel magamat rajt, nem baj, így is örültem, hogy ennyire fontos vagyok a többieknek, szép gesztus volt tőlük. már ott voltunk ezen a kis "összeülésen"- az egyik csajnál volt, mikor megjelent az a "barátnő" is, aki elkotyogta a "bulit", kezében egy üveg borral mondván, hogy ezt nekem hozta, értékeljem, mert ő ezt a bort nagyon szereti és ezzel akarja kimutatni nekem, hogy engem mennyire tisztel. hozzá kell tennem, nem iszok alkoholt, főleg nem a bort, meg ezzel az "én nagyon szeretem, ezért fogadd tiszteletem jeléül" dolgot nem tudtam hova tenni, tudni kell azt is, hogy híresen rossz hazudó vagyok, minden ki ül az arcomra, na hát ez le is esett a csajnak, megköszöntem, hogy gondolt rá, leraktam a legközelebbi asztalra a bort.

másnap megjegyezte a csaj az egyik barátnőmnek, hogy én milyen egy bunkó vagyok, mert nem tudtam örülni az ő ajándékának (ebből is látszott, hogy nem szívből jött a dolog, meg mint kiderült, még BBnapokon vette azt a bort, én pedig februári születésű vagyok, tehát azt sem mondhatja, hogy tényleg miattam vette meg, egyébként meg tisztában volt azzal, hogy nem iszok alkoholt), természetesen a dolog a fülembe került, én másnap az asztalára raktam a bort, úgy ahogy megkaptam, hogyha nem szívből adta, akkor ne adjon semmit. erre elkezdett velem veszekedni, hogy én milyen anyagias ember vagyok-ekkor mondtam neki azt, hogy hagyjuk ezt a barátságot, mert ezt a másik nem ismerése tartja össze, nem pedig a valós dolgok, és ha ezt tényleg így gondolja, akkor nincs miről beszélnünk. lehet, hogy bután hangzik, de ennek a dolognak én így utólag örülök, hogy kiderült: nem ismer igazán és nem is akart. azóta nem is beszélünk, lehet piti dolognak hangzik, de úgy gondolom, hogy ha ekkora dolog miatt ütközés van köztünk, akkor később nagyobb dolog miatt még nagyobb lenne, így meg nincs értelme egy álbarátságnak.


bocsánat a hosszú történetért, de gondoltam megosztom veled Kérdező, mert hasonlónak találom és nem szeretem, hogyha valaki a saját szokásait, dolgait másra akarja erőltetni csak azért, mert ő szereti azt.

remélem ti normálisan megtudjátok beszélni a barátnőddel ezt a dolgot, mond meg neki, hogy te is tiszteletbe tartod az ő dolgait, ő is tartsa a tiédet tiszteletben.

2013. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán a lényeget kellene elmondanod neki: hogy azt hitted, csak szórakozik valaki, vagy tévedés. De lehet hogy már késő, mivel ezzel kellett volna kezdeni.


Kommunikáció...

2013. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!