Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudnátok jobb megoldást az...

Tudnátok jobb megoldást az öngyilkosságnál?

Figyelt kérdés
Próbálom röviden leírni,hogy bele tudjatok gondolni a helyzetembe...Tehát,nekem nincsenek céljaim az életben,értelmetlennek látok mindent,főleg a munkát.Nekem nem kell pénz,mert nincs mit vegyek belőle.Persze ahhoz,hogy ne haljak éhen,arra kell.Viszont elég arra havi 30 ezer,amit 5 nap alatt meg tudnék keresni.Akkor minek dolgozzak a hónap további 17 napján? Azért,hogy a munkáltatónak/államnak megfeleljek? Nem...Ez csak az egyik dolog volt,amely tönkre teszi az életemet.Nincs olyan,amit szeretnék/akarok csinálni.A többi dolog,ami másoknak értelmet ad,akár a barátság,család,hobbi,azok nálam szinte nincsenek is.Barátaim nincsenek (nem látom értelmét),hobbim nincs,mert utálok csinálni bármit is,a családom meg kiutál a világból.Persze ez mindig is így volt,7-8 éves korom óta mondogatja az anyám,hogy kár volt engem megszülnie,és ne tudjátok meg hogy beszél velem...Rettenetesen megaláz,szavakban,tettekben.Suliban szekálltak mindig is (mai napig),ami ellen nem tudok mit tenni,mert ha bárkinek szólok,én vagyok a hibás.Ha meg én szólok vissza valamit (tehát,megvédem magam),akkor is én leszek a hibás...Azért az óvodában könnyebb dolgom volt mikor szekálltak,mert akkor mindig az óvónéni közelébe mentem,mert akkor nem mertek odajönni hozzám és szekállni a többiek.De most már senki nem segít,senki nem véd meg,ha én teszem,akkor én jövök ki belőle rosszul,mindenki nekem esik,beleértve a szüleimet is.Nagyon régóta érnek engem ezek a sérelmek,sokszor már ok nélkül sírok,és nem bírom abbahagyni.Ilyenkor teleengedem a csapot vízzel,veszek egy nagy levegőt,és...Már csak ettől nyugszok le,nem tudom abbahagyni ezt az egész önsajnálatot.Még az segít,ha erősen megvágom magam,vagy ha nagy mennyiségű alkoholt iszok meg.Teljesen kilátástalan a jövőm,semmi értelmét nem látom annak,hogy fájdalommal éljek és robotoljak örökké...Mit tennétek a helyemben? Szerintetek is az öngyilkosság a legjobb megoldás? Én gondolkodtam,kb 3 éve ezt az egy módszert tartom a ,,legjobbnak''.
2017. máj. 6. 18:21
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%

Ez hülyeség....

Gondolj bele, már csak azért is megéri élni, hogy az eddigi idő ne vesszen kárba, tanulás,meg ilyenek.

Olyan nincs, hogy azért nincsenek barátaid, mert "nem tátom értelmét" azért szekálnak a többiek mert látják, hogy zárkózott vagy. Senki sem megy oda valakihez akin azt látja, hogy ő most el van magának és nem is akarja hogy bárki odamenjen hozzá barátkozni...ez csak kifogás.

A szüleiddel való kapcsolathoz csak annyit szólnék hogy elképzelhetetlen, hogy ne szeressen az anyukád...ilyen korban sokan érzik így de hidd el hogy csak jót akar.

Azt ajánlom, hogy mosolyogj, legyél közvetlen és akár kezdeményezz te. :)

2017. máj. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Három éve... De valahogy mégis itt irogatsz, tehát nem ezt tartod a legjobb megoldásnak.

30 ezer elég megélni, és fölösleges dolgoznod? Hát költözz albérletbe!

Egy füst alatt megszabadultál a családodtól, és lesz miért dolgoznod.

Egy biztos: a gyakorin sajnáltatni magad nem visz sehová.

2017. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy,hogy nõ vagy, vagy férfi.Az irásodból itélve egy értelmes ember vagy.Ilyen hülyeségen ne törd a fejedet.Most a sok h@lye ember miatt te akarod eldobni az életedet.Fogd magad menj el egy szakemberhez,hogy kihuzzon ebbõl a beteges gondolataidból.Azt hiszem depressziós vagy azért érzed azt,hogy nincs szükséged senkire.Az meg,hogy te vagy a hibás mindenben, nem vagy egyedül.Sok ember megéli ezt a helyzetet.A beszólogatós emberek unatkoznak és nem kell velük foglalkozni.Ha õk buták nem kell neked is az lenned.
2017. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tudok jobbat, írj privit
2017. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az ember nem választhatja meg hova születik és kik lesznek a szüleik csak elviselheti.De később hozhat döntéseket az életéről és jobb irányba fordul a sorsa.Megvágni magad meg alkoholt inni semmi értelme nincs de döntéseket hozni amivel jobb irányba fordulna az életed annak van.A szüleid meg a körülötted levő emberek meg idővel jelentéktelenek lesznek van még rajtuk kívül 7 milliárd ember.A lényeg az mert szar helyre születél attól még nincs minden veszve az élet maga a lehetőség csak meg kel látni a kiutat.
2017. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért eléggé durva azt írni egy depressziósnak, hogy mosolyogjon és kész. Ez nem így működik gyerekek. Volt itt valaki klinikailag depressziós? Ez egy betegség, egy neurológiai mélypont. Pont az a lényege, hogy mindent értelmetlennek, rossznak látsz, és minden fáj. Nem működnek az ilyen sikertréninges módszerek, azok csak egészséges embereknél válhatnak be. A depresszióból való kilábalás az pontosan valami olyan dolognak a megtalálása lesz, aminek jelenleg értelmét nem látod, vagy nem ismered. Ez egy olyan helyzet, hogy vagy segítesz magadon, vagy elmész egy pszichológushoz (és az ő segítségével segítesz magadon.) Más nem tud kilábalni belőle, csak te. Sokaknak segítenek az antidepresszánsok is, de az legyen az utolsó mentsvár.

Az írásodból én azt veszem ki, hogy a környezeted miatt lettél ilyen. Sz**r szülők, gusztustalan osztálytársak, fájdalom és bántalom ér az élet minden területén. Egy olyan ember, aki ÉVEKEN KERESZTÜL ebben él, és ebben is nő fel, mi mást lát ebből a korhadó, alja világból?


A legjobb lenne ha elköltöznél. Új helyszínen, új emberek között nem lennének meg azok a sérelmek, amik jelenleg piszkálnak téged. Persze azt is meg kell értened, hogy (gondolom én) a személyiséged eléggé visszahúzódó, és ezt az emberek előszeretettel szeretik kihasználni, kibeszélni (én is csendes vagyok, már megszoktam hogy más ezt nehezen tudja elfogadni.). Emellett az a legfontosabb, hogy elfogadd a saját létezésed, észrevedd, hogy élsz. Az életet magad körül, de ne másokra figyelj, hanem saját magadra. Ezzel nem akarom azt mondani, hogy önző és egoista legyél, hanem hogy értékeld magad, tartsd magad arra, ami vagy. A testmozgás is sokaknak segít, mert megnöveli az önbizalmat, és az önbizalomból ered minden létező emberi erő, amire képesek vagyunk. Hosszú és bonyolult téma ez, én mindenféleképp javaslom, hogy valamilyen elérhető módon kiálts segítségért (pl. pszichológus.) Nem a legtökéletesebb megoldás, de az öngyilkosságnál mindenféleképp jobb. Az már tényleg mindennek a vége.

2017. máj. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Depresszió, pszichológus. Kezdd az iskolapszichológussal, ő talán tud ingyenes terápiáról. Ha nem, akkor a szüleidtől kérj pénzt pszichológusra. Ha - persze a te aktív részvételeddel - kikezelnek, fogsz értelmet találni az életben, és új kapcsolatokat.
2017. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jobb az öngyilkosságnál??.. csak elhatározás kérése. Ha jobb életet akarsz, akkor felméred a jelenlegi helyzetedet, megkeresed a fejlődési lehetőségeket, és mindent megteszel a jobb életért, tudatosan! Csak magadra számíthatsz, hajrá és sok sikert! :)
2017. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni,mert csak 15 vagyok.Viszont nem is akarnék elköltözni,de ezt már leírtam,hogy NEM akarok dolgozni.És mielőtt valaki azt hinné,hogy még ráérek a munka miatt ,,aggódni'',annak mondanám,hogy a fél nyaramat végig kell szenvednem.Persze ennek sem látom értelmét.És nem hiszem,hogy depressziós vagyok,kiskorom óta ilyen a természetem,csak annyival rosszabb most a helyzet,hogy egyre több kötelesség zúdul rám,ami nem érdekel,és nem látom értelmét megcsinálni.Pedig a helyzet változatlan,ugyanolyan vagyok,mint 10 évesen,ugyanúgy nem tartok igényt semmire.Csak az elvárások azok,amik elveszik a szabadságom.Nem kell senkinek sem egyetértenie velem,nem azért írtam ki.Ez csak egy életérzés.
2017. máj. 6. 21:38
 10/18 anonim ***** válasza:
Kiskorod óta is lehetsz depressziós vagy valami más szociális zavar. Ehhez kell a pszichológus. Nem kell rosszul érezned magad, hanem kell egy szövetséges, aki segít, hogy meg tudd oldani az emberekkel való problémáidat.
2017. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!