Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nem gondolkozn...

Tényleg ennyire nem gondolkoznak az emberek? (autóvásárlás)

Figyelt kérdés

Pár történet az emberi természetről, autós témában.


Eszembe jutott egy 15 évvel ezelőtti eset, mert valakivel beszélgettem a régi "szép" időkről és szóba jött. Akkoriban nem vállalkoztam, hanem alkalmazottként dolgoztam.

Ez egy kisebb város, lassan már mindenki ismer mindenkit, annyira fogy a népesség.

Akkoriban, vásároltam egy öt éves használt autót két millióért, a felét hitelre, mert másra is kellett a pénz. A hitel havi törlesztője akkora volt, mint a keresetem és beindult a pletyka, hogy milyen hülye vagyok, hogy a keresetemnek megfelelő összeget fizetek havonta. Ezt terjesztették a kollégák és a hitel ügynök is, mint később megtudtam. Ezeknek az embereknek eszükbe sem jutott, hogy ez nonszensz. Valójában a havi bevételem a céges papíron olvashatónak a kétszerese, két és félszerese volt. Az autóvásárláson kívül tankolnom is kellett, lakásra is gyűjtöttem, ami később átcsapott építkezésre gyűjtésre, csak sajnos sokáig nem mertem belevágni a házépítéssel járó procedúrába. Ha tényleg minden pénzem hitelre ment volna el, akkor miből tudtam volna ingatlanra félretenni, vagy akár csak tankolni az autót? Fuck logic?


Egy másik autós történet, ami szintén régi időkből származik. Lecseréltem az autót. Ebben az esetben is beindult a pletyka, hogy én felvágok, a semmire. A semmiből nem lehet autót venni, nem igaz? A bankszámlájának az egyenlege sincs kiírva senkinek a homlokára. Felvágni úgy elég nehéz, ha direkt kerülöm, hogy meglássák a szomszédok, hogy mivel járok, de akik ennek ellenére mégis észrevették, azok szerint felvágtam. Természetesen, ahogy az ilyenkor várható, aki a leginkább pletykált az én felvágósságomra, pont az szerzett amint csak tudott egy hasonló autót Németországból. Nem mintha zavart volna, azt mondtam magamban, hogy egészségére, csak ez már így elég faramuci hozzáállás.


Harmadik történet, amit már rövidebbre fogok. Vettem egy autót, amiről kiderült, hogy nem tiszta. Nem volt olcsó, csak állapotra volt jó vétel. Még mindig nem jutottam a pénzemhez, de most nem ez a lényeg. Beindult a kárörvendés, bizonyos ismerősi körökben. Van olyan, hogy valaki ettől érzi jobban magát? Ez valamilyen lelki elégtétel lehet?



2017. máj. 11. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A szomszéd tehene mindig zöldebb, úgyhogy dögöljön meg.


Igen, tényleg ennyire nem gondolkoznak az emberek. Köszönjük, hogy leírtad a bánatod.

2017. máj. 12. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De, gondolkodnak az emberek, csak sokan nem rajonganak az öntelt, nagyarcú emberekért.

Én is vehetnék sokkal nagyobb, sokkal jobb autót, mint ami most van, de minek?

Az autó itt sznobériában(magyarország) nem közlekedési eszköz, hanem rongyrázda, meg státusszimbóum.

Kisebbségi komplexusban szenvedők önérvényesítési eszköze.

Inkább arra mondanám, hogy nem gondolkodnak, akik olyasmit vesznek, mindenféle szakmai tudás nélkül, amire később a gatyájuk is rámegy, és többet lesz szervizben, mint az utakon.

Az meg nem autó, hanem valami egészen más.

2017. máj. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Magyarázd már el, hogy kaptál olyan hitelt aminek annyi a törlesztője, mint a kereseted (nyilván nem írhattad be a feketén megkeresett másik összeget az igénylésbe)
2017. máj. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Ezeknek a kérdésnek álcázott ömlengéseknek/monológoknak egyebként mi értelme meg keresnivalója az oldalon?
2017. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ezeknek a kérdésnek álcázott ömlengéseknek/monológoknak egyébként mi értelme meg keresnivalója az oldalon?"

Elsősorban oktató célzattal írtam le. Amit nem ismerünk, azt ne pótoljuk ki a fantáziánkkal, mert ilyenkor gyakran tévedünk. Nagyon gyakori hiba ez itt a "gyakorikérdéseken" és az offline világban is. Másodsorban kíváncsi voltam a válaszaitokra, ami ennek az oldalnak a fő profilja.


"De, gondolkodnak az emberek, csak sokan nem rajonganak az öntelt, nagyarcú emberekért. "

Remélem, hogy nem rám utaltál ezzel, mert régebbi, olcsó használt autókat nem lehet irigylésre méltónak nevezni és kiolvashatod a szövegből, hogy én az a típus voltam mindig is, aki rejtegeti, amije van. A reakcióik alapján az irigy és pletykás emberek szoktak sokat képzelni magukról és már lenézéssel állnak hozzá másokhoz, mert hogy merészel egy olyan valaki bármit is csinálni, akit ők lenéznek? Ránézésre bedobozolnak valakit és akkor ő ne merészeljen, hanem lapuljon. Ha a kérdésemet kijelentésnek vesszük, van benne igazság, mert hasonló esetekben megfontolás nélkül, csak az érzéseikből táplálkozva mondanak ítéletet.


"Magyarázd már el, hogy kaptál olyan hitelt aminek annyi a törlesztője, mint a kereseted (nyilván nem írhattad be a feketén megkeresett másik összeget az igénylésbe)

"

Nem kötődik szorosan a kérdésemhez, de vártam, hogy valaki ezzel kapcsolatban visszakérdez. Ez egy másik tanulsága a történeteknek. Az előző válságnak a hasonló esetek is okául szolgáltak. Zokszó nélkül megkaptam az összeget, mert az volt a cél, hogy minél többi kihelyezett hitel legyen. Ennek már külön irodalma van és órákat el lehet tölteni az olvasgatásával. Most már nem vennék fel hitelt. Akkor sem lett volna muszáj, de úgy voltam vele, hogy úgyis kitermelem a részleteket és marad is tartalékom. A másik összeg nem volt feltétlenül "fekete", sok más lehetséges magyarázat is van rá, de az tény, hogy akkor a főállásom bére megegyezett a hitel havi törlesztőjével.


Megköszönöm, hogy végigolvastátok és megértettétek a mondanivalómat, legalább az olyan emberek egy részéhez eljutott, akiknek szántam. Remélem, hogy néhányan tanulnak belőle. Én a válaszokból sokat tanultam az emberi természetről és ha a kérdésemnek volt hátsó szándéka, akkor ez volt az.

2017. máj. 12. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon igaz, többször beigazolódott mondás, ami úgy szól, hogy aki rólad pletykál, az másról is pletykál, arról is, akinek téged pletykál el. Gyakran vagyok tanúja, hogy a szomszédaim hogyan pletykálnak egymásról sokszor nagyon durva dolgokat. Senki nem marad ki az ilyenekből, mindenki megkapja a magáét. Már a facebookon is mennek a pletykák és a besározások, ebből se marad ki senki, de ott nyoma marad és ha ezzel kárt okoz, rágalmaz, akkor ott megmarad a bizonyíték, a neve alatt, hiába törli. Felesleges ezekkel foglalkozni, nem kell lesüllyedni a szintjükre.
2017. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!