Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen teendőim vannak autóvás...

Milyen teendőim vannak autóvásárlás esetén? ( Első autóm)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végre a magam ura vagyok, sokáig gyűjtögettem, hogy megvegyek egy kis hasznalt autót.

Szegény családból származom, nem volt autónk. Segítenétek abban, hogy milyen költségekkel számoljak még a vételáron túl, illetve mik a teendőim?

Értem itt... csak okmányiroda kell átíratás?


Örök hála minden válaszolónak!


2015. szept. 24. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez függ attól, hogy használt vagy új autót veszel.

Ha új, akkor semmi dolgod, a szalon ( kereskedő) kérésedre mindent elintéz neked, és előre megmondja a pontos költségeket. Azt jó ha tudod, hogy a szalonokba feltüntetett árak nincsenek kőbe vésve! ha ügyes vagy nem kevés pénzt tudsz lealkudni, vagy jelentős értékű extrákat tudsz pluszba szerezni.


De, ahogy írod, használtat tervezel, akkor: kell egy eredetvizsgálat ( ezt szokás szerint az eladó fizeti).

Az átírási illették, törzskönyv, új forgalmi, vagyonszerzési illeték. Ezeket itt tudod kiszámolni:

[link]

Meg kell kötnöd a kötelező biztosítást. Ehhez segítség:

[link]


Én a helyedben szereznék még egy jó szerelőt, akivel a kiszemelt kocsit a megvétel előtt átnézeted, hogy megéri-e az árát, nincsenek-e olyan hibái, amit te nem veszel észre, de amire egy hét után a gatyád is rámehetne.


Az illetékeket egy helyen el tudod intézni 8 okmányira, kormányablak), a biztosítás a neten meg tudod kötni.

2015. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:

Hogy a sorrendet is tudd:

Az adásvételi szerződés aláìrása után egyből biztosítást kell kötnöd, anélkül nem szabadna vezetni, de ugye senki nem laptopozik a parkolóban emiatt...

1. Tehát hazamész, gyorsan megnézed a legolcsóbbat (netrisk.hu), megkötöd neten. (40-100e tulaj adatai és autó függvényében)

2. Az eladó már elintézte, vagy te fogod, kell eredetvizsga (kb 15). Nálunk az ocsmányirodában legalább 2hét mire adnak időpontot, így az eredetvizsgálónak kifozetek mindent, 5000 ft munkadíjért elintéz mindent, délután kész az új forgalmi :)


Az átírás autó függő, jellemzően 70-100e környéke.


Vannak bizonyos dolgok amit vásárlás után illik cserélni. Eh nagyon kocsifüggő, attól függ mit veszel

2015. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2.:

"Az adásvételi szerződés aláìrása után egyből biztosítást kell kötnöd, anélkül nem szabadna vezetni, de ugye senki nem laptopozik a parkolóban emiatt.."

Most nincs humorom utána nézni, de rémlik, hogy ez nem így van. Elvileg van valamilyen ( talán 15 napos) határidő, ameddig meg kell kötni a kötelezőt, addig a régi tulaj biztosítása él a járműre. Ez idő alatt közlekedni valóban nem lehet vele, de a vásárlás helyéről az új telephelyig ( általában az új tulaj lakhelyéig) el lehet vele menni.

2015. szept. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-as...rosszul rémlik!!
2015. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bontonton ne terjeszd amit írtál, már csak azért se, mert a biztosító az adásvétel időpontja és az új biztosítás megkötése közötti időre fedezetlenségi díjat köteles felszámolni, ami az autó teljesítményétől függően 270-630 Ft között lehet.

A másik dolog, hogy a KGFB az adásvétel pillanatában megszűnik. Nem, nincs türelmi idő...

2015. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5.:

Nem terjesztem. Ahogy írtam, nem voltam benne biztos. Az első autómat, használtan, még kb. 20 éve voltam, amikor még híre sem volt a mobil netnek. akkor nem lehetett megkötni a biztosítást a helyszínen, de a kocsit haza vihettem. Erre emlékeztem.

De utána néztem, és igazatok van

2015. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy 17 éves autó, de ez mindegy is. Abban segítenétek még, hogy mennyi idő alatt kell átíratni?

Pl holnap megnézi a szerelő, rábólint, kifizetem. Ha áll egy- két hetet átírás nélkül, abból lehet bajom. Csak mert közben dolgozom, el nem jutok ügyintézni a jövő héten az tuti

2015. szept. 24. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
15 nap áll a rendelkezésedre az átíráshoz, ez idő alatt érvényes biztosítással és az adásvételivel nyugodtan közlekedhetsz is vele. (Ha a műszaki vizsgája érvényes...)
2015. szept. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

#5

Azt elfelejtetted írni, hogy a felszámolt összeg naponta annyi :)


Így van, 15 napod van átírni, addig járhatsz vele, de a biztosítást neten kösd meg (még aznap) és nyomtasd ki az igazolást.

2015. szept. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek, hálás köszönet.
2015. szept. 25. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!