Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy legyen saját otthonom?...

Hogy legyen saját otthonom? Van egyáltalán esélyem?

Figyelt kérdés

Minden vágyam egy saját kicsi lakás, de sehogy sem tudom megszerezni.


A történetem röviden: 25 éves lány vagyok, 18 éves koromig gyermekotthonokban és rengeteg nevelőszülőnél laktam, épp ahova áthelyeztek. A biológiai szüleim nem ismerem.


18 évesen leérettségiztem, egy évre rá megszereztem a szakmám is, azóta dolgozok és egy kicsi albérletben élek egyedül. Az albérletem egy pici, nem túl jó állapotú, egy szobás garzon, de így is rezsivel együtt havi 70-80 közt van. A fizetésem jelenleg 90-100 ezer ft körül van nettóban, szóval megélni is alig bírok, nem hogy félretenni.


Nincs semmi félretett pénzem, de minden álmom egy saját lakás. Akármilyen pici is, csak valami biztonságos hely kéne, ami csak az enyém. Soha nem élhettem biztos helyen, kiskoromban sem tudtam, mikor kerülök épp át egy másik nevelőszülőhöz, most ugyanez van, nem tudom, meddig bérelhetem még ezt a lakást.


Sokszor úgy érzem, jobb lenne meghalni, akkor legalább lenne 2 négyzetméter saját helyem a temetőben, ha már máshol úgy sincs helyem ezen a rohadt világon.


2017. máj. 13. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott hagyod az albérleted, és csak 1 szobát bérelsz.
2017. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézelődj, próbálj lakásért cserébe gondozási szerződést kötni idős emberrel, máshogy sajnos nem hiszem hogy menne. Adj fel hirdetést hogy ilyet vállalnál, vagy menj be a szociális szolgáltatókhoz hátha náluk lenne ilyen lehetőség.
2017. máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyedül nagyon nehéz lesz. A leendő paroddal sem lesz egyszerű, de azzal mar megvalósítható.
2017. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbálj olyan munkahelyet keresni először, amelyik támogatja a lakhatást vagy biztosít szállást. Ha nem is lesz több a fizetésed, akkor is rengeteget lehet vele spórolni. Én is hasonló helyzetben vagyok férfiként, bár szerencsére többet keresek.
2017. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amikor kikerültèl 18 éves korodban az állami nevelés alól, nem kaptál pénzt? Ilyenkor úgy tudom,hogy a fiatalok kapnak pár milliót. Ha nem is többet, de egyet minimum.
2017. máj. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
eladod a tested ferfiaknak es dolni fog a penz meglesz mindened, ugysincs pasid.
2017. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az esélyeid elég rosszak egy teljesen saját lakásra.

Még nekem is rosszak az esélyeim, pedig keresek havi félmilliót, de így is csak banki hitelből tudok majd saját kecót venni, amit aztán fizethetek 60 éves koromig majd.


Sajnos ez van, ha valakit nem támogatnak meg a szülei 5-6-7 millával egy saját lakáshoz, akkor ráb***szott, nagyon-nagyon nehéz segítség nélkül összekaparni egy saját lakást.

2017. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: mit dolgozol, ha megkérdezhetem? Én is keresek eg ilyen munkahelyet :)
2017. máj. 13. 20:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Programozó vagyok.

És még alul is vagyok fizetve amúgy, így 10 év tapasztalattal már 7-800 körül is kereshetnék, csak már utálom ezt a szakmát, nem akarok karriert csinálni ezzel..

2017. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!