Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lesz saját otthonom?

Hogy lesz saját otthonom?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, a szüleimmel élek. A fizetésemből hazaadok, illetve tandíjat, telefonszámlát, stb fizetek, nem igazán marad. Max 10 ezer forintot tudnék félretenni. A szüleim nem tudnak segíteni, nem lesz sosem pénzem arra, hogy önerőből kifizessek x összeget, így még hitelképes sem leszek.Hogy lesz valaha saját lakásom, házam? Az albérletet átmeneti állapotnak tekintettem mindig is, amíg a sajátra nincs meg, de nekem így, hogy teljesen egyedül vagyok, hogy fog ez menni? Még 2 és fél év, hogy lediplomázzak, azután gondoltam az elköltözést, de nem igazán látom át, mi lenne a jó döntés. Menjek albérletbe, és készüljek fel, hogy lehet, hogy mindig ott fogok élni? És nem lesz saját? Kertes házról álmodom, naiv vagyok?


Más hogyan csinálja?


2013. febr. 10. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy naiv, "csak" olyan, mint a korosztályod 85-90%-a. Ez az egyik fő oka annak, hogy aki csak teheti, végleg kitántorog külföldre, mert sokak számára ez az ország így kilátástalan.


Amit tehetsz:

- ha jó egyetemen, jó eredményekkel, jó szakon végzel, akkor 1-2 év hazai munkatapasztalat után kimehetsz gályázni külföldre, és 10-15 év alatt összeszedhetsz egy itteni kertes házra valót. Más kérdés, hogy akkor már nem akarsz majd visszajönni.

- közepes (vagy rosszabb) eredménnyel, vagy "büfészakot" végezve elmehetsz a mekibe (akár szó szerint, akár képletesen: minimális pénzért sz@r munkát végezni). Ekkor még előtted a lehetőség, hogy diplomás ember létedre elsajátíts egy kurrensebb szakmát, szerezz pár év gyakorlatot (szinte éhbérért), megszerezd a fontosabb szakmaspecifikus minősítéseket, majd irány külföld (és onnantól lásd: előző pont).

- itthon maradsz, gályázol 14-16 órákat, törtetsz, átgázolsz mindenen és mindenkin, hogy 25 év alatt (talán!) összekaparj annyit, hogy hitellel legyen valami házad.

A többi opciót nem részletezem, egyik sem túl rózsás.

Ez van sajnos barátom, (te is) rossz országba születtél.

2013. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Látom, le lettél pontozva, mielőtt félreértés lenne, nem én voltam.


Sajnos, nem túl bíztató amit írsz :( A külföld nálam (eddig nem volt) opció, itt él a családom, a barátaim, tehát inkább "hazai megoldást" keresnék. Elég elkeserítő, hogy semmilyen jövőképem, vagy tervem sincs..

2013. febr. 10. 20:44
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Kezdj el egy lakástakarékot fizetni. A legrövidebb idő 3 év 9 hónap az OTP-nél. Ha 10 ezret fizetsz, akkor 1,4 milliód lesz az időszak végére. Ez lehet az önerőd, és a fizud után kaphatsz hitelt is. Egyébként a szüleid nem teszik el a pénzt, amit nekik adsz? Meg azért nagy esély van arra, hogy 4 év múlva már lesz egy menyasszonyod, akivel közösen veszitek meg a lakásotokat, az is nagykönnyebbség.
2013. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem teszik el, kajára, rezsire költik.


Egyébként lány vagyok, így max vőlegényem lehet:)

A lakástakarék nem rossz gondolat,de az 1.4 elég kevésnek tűnik önerőnek, nem? Van erre valami szabály, hogy hány millió hitelhez, hány forint önerő szükséges? Vagy mi határozza meg?

2013. febr. 10. 20:56
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

30%-os önerő kell. Szóval ezzel az összeggel 4,2 milliós akármit tudsz venni.

Egyébként azért gondoltam, hogy férfi vagy, mert nagyon reálisan, megfontoltan írtad le a helyzetet. :)

2013. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Lányként is próbálok reális lenni :)


Okosan kellene csinálni, jusson is, maradjon is, csak nagyon nehéz. El sem tudom képzelni, más hogyan csinálja, hogyan sikerül lakást, kertes házat venni,és persze aztán azt fent tartani. Hiszen az embernek muszáj úgy kalkulálnia, hogy bármi is beüt, az otthona megmaradjon. A stabil munkahely pedig ugye szép álom...Ezért is lenne jó félretett pénz, mert én azon igyekszem, hogy bebiztosítsam magam.



A 4 millió nem hangzik rosszul,talán még ha pár évet itthon maradok gyűjtögetni, akkor összejönne annyi pénz, hogy ha kertes házikót nem is, de lakást tudnék venni.


Köszönöm a segítséget :)

2013. febr. 10. 21:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Külföldön élek 9 éve es nincs sajat otthonom.Megvan mindenem.Auto,ennivalo stb.de sajat házam nincs.Párommal az a cél hohy mindketten dolgozzunk(jelenleg gyereket nevelek)es akkor lerakjuk az egyik fizetést.Hitel a.legrosszabb választás szerintem.
2013. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!


A hitelt én sem tartom okos dolognak, de egy lakás/ház teljes árát egy élet lenne összegyűjteni. Végülis nem 50 évesen szeretnék itthonról elköltözni. Igaz ugyan, hogy szerencsés vagyok, bármeddig maradhatnék, de lassan lassan szeretném elkezdeni az önálló, saját életem.


Az nagyon szerencsés, hogy egy fizetést félre tudtok tenni. Én, mint írtam, egyedülálló vagyok. Igaz ugyan, hogy ez változhat, mire lediplomázom, de elsősorban arra szeretnék "berendezkedni",hogy egyedül is képes legyek fent tartani magam. Hiszen egy szerelem, kapcsolat, bármikor véget érhet, én pedig nem akarok ott állni, hogy hova menjek, mit csináljak, mert egyedül nem tudok még ételt sem venni magamnak.


Félre ne érts: szerencsés a helyzet, amiben vagy, és ha férjem lenne, biztosan közösen oldanánk meg ezt a dolgot, hiszen egy pár vagyunk, minden közös. De mivel jelenleg egyedülálló vagyok, így tervezek. A "majd lesz párom, és ketten könnyebb lesz"-re nem alapozhatok, hiszen ki tudja meddig várhatnék :)

2013. febr. 10. 21:31
 9/17 anonim ***** válasza:

"elsősorban arra szeretnék "berendezkedni",hogy egyedül is képes legyek fent tartani magam"

Na, ez az, ami szinte kilátástalan, főleg "nulláról" induló fiatalként. Egy "tűrhető" helyen lévő (de erősen felújítandó) kertes ház 10-12-től indul, és egy ilyen ház elvisz még 4-5 misit + rengeteg munkát, mire tényleg a "tiéd".

Ha óvatosan számolunk, otthon lakva havi ~60-ból (ha igen szerényen is), de meg lehet élni. Ugyanez albérletben (~50 körüli albi + 35-40 rezsi) minimum 140-150 nettót jelent. Ha havonta csak 50-et akarsz félretenni (600e/év), akkor is ~200e nettó fizetésednek kellene lennie stabilan. És így 20 év alatt talán összespórolsz egy felújítandó házra valót. Ez így (ahogy az #1-ben is írtam) kilátástalan.

Erős szülői támogatással (lakhatás, kaja, stb.) is cca. 10 év, mire a saját házadban állsz a saját lábadon.

2013. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Gazdag szerető?!
2013. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!