Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek az érettségitől! Mit...

Félek az érettségitől! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két hét múlva lesz az írásbelim ( a nyelvet a felismerhetőség miatt nem írom ki) és nagyon félek. 14 éves koromban már megvolt a középfokúm a nyelvből, nem tanulom hivatalosan,a suliban angolt tanulok. felvettem tavaly választottnak előrehozottként. Nem tudom mire a nagy félelmem, 4-es írásbelit szeretnék de félek hogy nehéz lesz és nem sikerül; hiányosnak érzem a tudásomat (nem tanulom már intenzíven csak magántanárnál) nyilván készülök szóval ez nem abból fakad hogy kukkot se tudok de mégis, nem ugyanaz..

Van bennem tudás nem is kevés,de..

Mit tegyek a negatív gondolatok ellen? Régen a nyelvvizsgakor nem paráztam gyerek fejjel, de most az érettségitől meg igen..:(

16/l



2017. máj. 13. 15:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy nem azért félek hogy megbukok, hanem azért hogy esetleg négyesnél rosszabb.
2017. máj. 13. 15:50
 2/14 anonim ***** válasza:
8%
fuuuu te vmi zseni lehetsz en le se birtam erettsegizni meg kettesre se, sztem ne felj.
2017. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel, akkor a középszintű nyelvi érettségi k. egy erősebb alapfoknak felel meg, tehát ha két éve nyelvvizsgáztál, akkor sima ügy.

Egyébként nem fog semmi sem segíteni amíg az elsőn túl nem esel, saját tapasztalatból tudom, hogy hiába mondanak bármit is, az érettségi az első komolyabb próbatétel az ember életében és izgulsz emiatt. Én a nyelvi érettségin 3 év nyelvtanulás után írtam 99%-ot (ez a dicsekvés helye volt) mégis előző este alig aludtam.

2017. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Gratulálok! Az a helyzet hogy én nem mondanám könnyűnek a közepet de nehéznek se. Nem nehéz, csak könnyű elrontani. Félek, de bíznom kell magamban. Négyest ha csinálok megvan az ötös( a szóbeli nagyon megy, ott nem lesz gond)

Köszönöm:)

2017. máj. 13. 16:54
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyugi. Ha voltál már nyelvvizsgán, akkor tudod milyen a vizsgaszituáció, érettségi annyival másabb hogy ki kell öltözni (ezt a részét utáltam a legjobban). Akinek nyelvvizsgája van annak simán menni fog a középszint, gondolj bele: 60% a négyes osztályzat alsó határa, azaz a felénél kicsit jobbat kell írnod (és akkor még ott a szóbeli, ami feljebb fogja húzni), az tényleg nem megoldhatatlan, ugye? Szóval nopara.
2017. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak 60%? Ez biztos?
2017. máj. 13. 17:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]

én úgy értelmezem, igen

2017. máj. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát akkor tényleg ne érjek már el 60%ot. Csak azért is vagyok elbizonytalanodva mert az osztályozó vizsgám (9-10.es anyag írásbeli szóbeli mindkettő ötös lett) viszont a 11.-12. Írásbelije csak hármas, a szóbeli meg ötös így lett négyes.

Köszönöm a választ! Némiképp megnyugtatott. Jövőhéten megnézem a hármas vizsgám, szerintem egy sok pontos feladatot félreértelmeztem

2017. máj. 13. 17:56
 9/14 A kérdező kommentje:
A szóbeli meg tényleg no para, mert nagyon megy, az szerintem majdhogynem fixen ötös lesz, tudom a tételeket, és ki tudom dumálni magam
2017. máj. 13. 17:58
 10/14 anonim ***** válasza:
Csináld azt, hogy a tanároddal, akihez jársz, töltsetek le egy korábbi érettségi feladatot (1-2 évvel ezelőttit), majd írd meg, és a tanárod javítsa ki, pontozza le. Abból látni fogod, hogy milyen szinten vagy. Ha bőven túl vagy a 60%-nál, akkor szerintem nincs okod az aggodalomra.
2017. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!