Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek az érettségitől (? )

Félek az érettségitől (? )

Figyelt kérdés

Az emberek többsége fél az érettségitől.A tanárok is sokat emlegetik az órán az érettségit.

15 éves lány vagyok,kilencedikes és már én is félek tőle...

Ti is féltetek?



2014. jan. 19. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok érettségizni és egyáltalán nem félek. Úgy gondolok rá mint anno az év végi vizsgámra. Vagy sikerül vagy nem. Javítani is van lehetőség.
2014. jan. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
az érettségi az semmi, majd ha egyetemista leszel...attól félj
2014. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Na attól nem kell, az egy vicc. Én utoljára 6-ban tanultam otthon, utána csak "figyeltem" (vagyis ott voltam) az órákon. A tételeket se tanultam meg, sőt azt se tudtam, hogy mik lesznek :D Mégis 3db 3-asom lett és 2db 5-ösöm.
2014. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem, mikor már ott voltam, akkor előtte paráztam kicsit a szóbeliknél, de aztán behívtak és első pár perc után ment minden a maga módján.
2014. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MrPifta ***** válasza:
100%
az egyetemhez képest gyerekjáték volt az érettségi
2014. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

jaj, minket is riogattak vele, nem is egyszer.

aztán mikor odakerültünk akkor meg csak néztünk, hogy ennyi lenne ? hát igen, a tanárok már csak ilyenek.

igen tény, elmondások alapján tartottam az írásbeli részétől. mikor azon túl voltam, már úgy voltam vele: akár holnap is lehetne a szóbeli.

szóbeli előtt volt egy hetünk, azalatt átolvastam minden tárgyból minden tételt, aztán ennyi, meglett minden.

ha van egy kis sütnivalód, akkor nincs mitől félned :)

2014. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Akik szerint nem kell félni tőle (meg hogy milyen egyszerű), azoknak az érettségi megugrása (azaz legalább a kettes legyen meg) a cél. Ez tényleg nem igényel nagy erőbefektetést, de ha jó jegyeket szeretnél úgy hogy mondjuk emelt szintet teszel nyelvből meg vagy két természettudományos tárgyból, akkor ahhoz oda kell tenned magad.
2014. jan. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért riogatnak ennyire az érettségivel, hogy ne hanyagold el a tanulást. Bár tény, hogy az emelt szintű az tényleg kemény, én azt csináltam egy tantárgyból, amiből amúgy nagyon jó voltam. De az emelten nem értem el valami hű de nagy eredményeket. Mindegy, legalább az emeltért plusz pont jár és kell is a diplomához, úgyhogy legalább ezzel nem kell sz.arakodni. Amúgy minket is egész kilencediktől ijesztgettek az érettségivel, közben meg tök könnyű volt az egész, a tanárok is jó fejek voltak, még azok is, akik szívatósak voltak év közben. Négyes-ötös lett az egész, pedig alig tanultam valamit, nem készültem rá valami lelkesen. Persze ez minden suliban máshogy van, ki tudja, hogy a ti tanáraitok milyenek. Lehet, hogy ők is csak riogatnak, de az is lehet, hogy nem.
2014. jan. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemtől sem kell félni... Látom, azt is idekeverték páran.
2014. jan. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!