Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon félek az érettségitől,...

Nagyon félek az érettségitől, pedig a 4 év alatt rendesen tanultam. Más is így van vele? 18/L

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem féltem, nem tanultam se előtte se utána mégis 4es lett szinte minden, persze utólag lehetett volna jobb, bár ismerve magam ugyan úgy csinálnám :D ha tanultál nem kell félned az egész érettségi annyira nehéz, mint amennyit ér :D semennyire :D
2016. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Én is így éreztem eddig, de én pont a múlthéten lendültem át a görcsölésen :) Most már könnyedebben állok hozzá. Próbáld meg te is! Jobban fog sikerülni, ha nem idegeskedsz. Ha pedig eddig tanultál szorgalmasan, és ez alapján gondolom már ismételgettél is, akkor nem lehet gond.

Sok sikert!

18L

2016. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tanárok igyekeznek ezt a diákokba verni, hogy úgysem fog nektek sikerülni, meg ehhez képest minden, amit eddig csináltatok az semmi, meg mindenféle dologgal igyekeznek elrémíteni.

Én tavaly voltam érettségizni, de sajnos elég rest vagyok, ha tanulásról van szó, pár nap készülést ki tudtam azért csikarni magamból, viszont amikor írtam a vizsgafeladatokat élesben, kicsit elszégyelltem magam, hogy ez valami vicc, véletlenül a nyolcadikosoknak szánt középiskolai felvételit adták? A matematikánál fogtam a fejem a legjobban, nevetségesen egyszerű, egy pillanatig se aggódj. :)

2016. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem odaírni, hogy egy tárgyon kívül mindegyik ötös lett.
2016. ápr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást!

Kedves második válaszoló, neked is sok sikert! :)

2016. ápr. 14. 21:39
 6/13 anonim ***** válasza:

1 hónap múlva viszgázok, semmit nem tanultam, nem is nagyon tervezek de nem is nagyon érdekel, fölöslegess rá stresszelni mert csak rosszabb lessz

18/f

2016. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Életfilozófiám: Ha minden gyökér leteszi pont nekem ne sikerülne
2016. ápr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Más is így van vele. - Igen.

Életed első nagy vizsgája.


Ha izgulsz, lehet segít, felspannol. De ha félsz, nagyon elveszi az energiádat. Ha már ott vagy vegyél nagy levegőt és tudd, hogy mindent mentettél 4 év alatt, hogy a tudást megszerezd. Többet nem tudsz most tenni. Már csak elő kell adni. Ráadásul nem fognak szemétkedni. Érdekli őket, amit mondasz, és az elnök még bele is kérdez, hogy rávezessen néha. Ha annak tudatában vagy, hogy ennél többet nem tanulhattál volna, és ez elég kell, hogy legyen, könnyebben fogsz a feladatra koncentrálni és nem fog zavarni a vizsga ténye.

Ha 4 évig tanultál, elég kell legyen! Ha 4 évig nem tanultál, akkor 3-4 hét alatt nem is fogsz eredményeket elérni.


Itt már csak magabiztosság kell, és kipihent agy, hogy friss legyél. Egy nappal előtte már ne a tételt nézd. Kapcsold ki az agyad. Ha görcsösen aggódik mit kéne még tudni, beszűkül. Ha kipihent és picit kikapcsolt, frisseb lesz és gyorsabb átlátja a nagyobb képet. Ezért menj múzeumba, vagy sétálni, takaríts, kirándulj, sportolj, játszt társasjátékokat előtte. Vagy valamit, ami kicsit máshova terel.


Meg tudod csinálni! Sok ilyen lesz még, ha egyetemre mész, és hozzá fogsz szokni. Nem jelenti, hogy könnyű, hanem azt jelenti, kemény vagy :) és higgyél magadban!

2016. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
haha, matekban segítek, ha akarod :D
2016. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze, teljesen normális. Emlékszem egész végzős évben azt hallgattam a hugomtól, hogy ő tutira megbukik érettségin, neki ez nem fog sikerülni. Egyébként végig jó tanuló volt, még hármasa sem volt sose bizonyítványban. Aztán persze gond nélkül kitűnőre érettségizett. Utána 6 évig azt hallgattam minden vizsgája előtt, hogy tuti elbukja, neki ez nem fog menni. 6 év alatt talán 2 vizsgája volt, ami második nekifutásra sikerült. Dr.
2016. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!