Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem röhejes ez az...

Csak szerintem röhejes ez az egész? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap este bejelöl egy idegen pasi.

(Nem szoktam ismeretleneket visszajelölni és mindig megnézem, kik a közös ismerőseink.

Volt jó pár(személyesen is ismerem őket, így gondolom, "általa talált meg"

Rám ír, de olyan szöveggel, hogy majdnem hanyatt vágódtam a nevetéstől.

"Párod nemszol azert mert massal beszelsz?

Nem ismerlek csak erdeklodni szeretnek hogy nem e lesz gond abbol hogy beszelunk"


Megkérdeztem, hogy honnan ismer,árulja már el.

A végén kisült, (pizzát rendeltünk a testvéremmel(vagyis én rendeltem meg, a testvérem csak átvette), hogy szimpatikusnak tart ezért jelölt és lenne kedvem meginni vele valamit.

Megírtam, hogy a testvérem vette át a pizzát.

Jött a bocsánat kérés, hogy ne haragudjak.

De akkor nekem lenne-e kedvem eltölteni vele pár órát...

Na itt tiltottam le és szóltam a testvéremnek, hogy ő is.(Mondta is, hogy igen, ő volt, de próbálkozik szegény...

Oké, rajta volt a nevem a dobozon, de ez azért durva, mert magán célra nem használhatóak fel az adataim. Az hiányozna még, hogy hívogatna valaki...


Egy ismerősöm azt írta, hogy " ez törvénybe ütközik: jogosulatlan adatkezelés/felhasználás.", vagyis


Amikor a munkája végzésével kapcsolatban valakihez valakinek a személyes adata kerül: név, cím, telefonszám stb., azt csak a munkájával kapcsolatban használhatja fel (ha erre az adattulajdonos engedélyt adott) és erősen titkosított módon védenie is kell (hogy másokhoz ne kerülhessen).

Magáncélra nem használható fel az adat (és olyan üzleti célra sem, amire az adattulajdonos nem adott engedélyt).


Mivel tiltottam, így nem tud írni, de az biztos, hogy innen soha többet nem rendelünk semmit....


2017. máj. 14. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Óh ilyen velem is volt és igen, tényleg röhejes.
2017. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak tudnám, hogy honnan tudta, engem kell jelölni. Elég gyakori nevem van(vezetéknév és keresztnév is, honnan tudta, hogy én vagyok? Pedig nem is én vettem át, hanem a lány testvérem. Magyarul biztosan őt akarta jelölni, de gondolta, hogy én lehetek a tesóm, szóval érted?:D

De letiltottuk, csak nem értem, hogy ilyet hogy lehet? Vagyis nem azt hogy hogy lehet, hanem amit fent is említettem, hogy nem törvénybe ütköző?

2017. máj. 14. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!