Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Két nevem van. Sára és Karina....

Horváth Sára Karina kérdése:

Két nevem van. Sára és Karina. Mindkettőt utálom a beceneveimmel együtt. Mi tehetnék?

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 17:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha betöltöd 18 éves korod, megváltoztathatod, önszántadból, 10 erez forint ellenében. Addig meg tűröd.
2017. máj. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha ennyire utálod, változtass nevet. Keresztnevet változtatni nem egy nagy dolog, és nem is valami költséges.

Az ismerőseidnek nem kell tudni, hogy változtattál, azt mondod, hogy eddig nem használt második nevedet kezdted használni.

2017. máj. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
A Karina nem rossz név
2017. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

3


A Sára sem tulajdonképpen, de ha neki nem tetszik...

2017. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Nőlj fel!
2017. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

#5, ez olyan korlátolt válasz volt... ha valaki olyan szerencsétlen, hogy utálja a nevét, és nincs összhangban vele, az nem gyerekes dolog...

Kb úgy képzeld el, mintha teneked egy olyan öltözködési stílussal kellene végigélned az életedet, ami merőben nem tükrözi az egyéniségedet. Mondjuk, ha te inkább öltönyös vagy, akkor szakadt farmerban, bő pólókban meg vastag aranyláncokban - ugye, hogy nem éreznéd jól magad???

2017. máj. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Más néven mutatkozol be, amit szeretsz, és kéred a családot meg az ismerőseidet, hogy úgy hívjanak. Nem a tiéd lenne az első ilyen, és aki empatikus, megérti, nem fog direkt az általad nem szeretett néven hívni.


Saját példa: Viktória Nikolett vagyok, a Viktória és becenevei idegenek tőlem. A Nikolett, Niki szintén. Kérek mindenkit, hogy Ninának hívjanak, ekképp mutatkozom be, és így szerepelek a legtöbb helyen.

Egy időben az ismerőseim Alice-nak szólítottak, az egy felvett nevem. Aki szeret, tiszteletben tartja a kérésedet, valamint tizennyolc alatt is megváltoztathatos hivatalosan, csak szülői beleegyezés kell hozzá.

2017. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
6-os, nem kell példákat hoznod, ugyanis én magam is utálom a nevemet. De most akkor mi van? Az csak egy szó! Igen, ha megszólítanak, irritálja a fülemet a hangzása, de felnőtt vagyok, aki ilyen kicsinyességek miatt nem fog idegösszeomlást kapni. Egyébként meg semmi közöm hozzá, sem a jelentéséhez, sem nem én választottam magamnak, sem nem dobom hanyatt magam, mert ezzel kell leélnem az életemet. Vannak nagyobb gondjaim is...
2017. máj. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem semelyik nem rossz név, sőt a Sára szerintem kifejezetten jó.

De amúgy erre van a becenév, ami illik rád.


Nekem nincs bajom a nevemmel (bár fiatalkoromban jobban zavart, de felnő az ember, elfelejti az ilyen hülyeségeket :) ), mégis általános iskola óta kb. mindenki a becenevemen (Kakas) szólít. Család a keresztnevemen, de őket leszámítva mindenki más a keresztnevemen: egyetemen a tanáraim is, kollégák, majd most már vezetőként a beosztottak, más vezetőik is. :)

2017. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Kitalálhatsz magadnak valami más becenevet, ami tetszik. Nem a klasszikus Sári, Kari, amiről mondod, hogy nem tetszik.

Ha ez nem elég, akkor én is a névváltoztatást ajánlom, tényleg nem egy nagy dolog, csak jól kell időzíteni. De jól gondold át és próbáld ki milyen ha az új néven szólítanak, mert utána minimum 5 évig nem változtathatsz újra.

2017. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!