Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyellnem kellene magamat...

Szégyellnem kellene magamat emiatt?

Figyelt kérdés
Otthagytam a munkámat ezekért az okokért. Úgy éreztem a főnököm teljesen leszívja az energiámat azzal, hogy állandóan lejárt pl. semmit nem csinálok, ami nem volt igaz. Miután megmondtam neki, hogy nem tetszik, hogy a rossz munkákat mindig rám ossza, míg a kedvenceire semmit, és nem szeretnék tovább ott dolgozni, azzal védekezett hogy ő a főnök, és ő ossza a feladatokat.
2017. máj. 19. 15:28
 1/3 anonim válasza:
100%
Alapvetően nem, hiszen (elvileg) szabad országban élünk, ahol (elvileg) szabad véleménynyilvánítás van, azonban a főnöködnek sajnos joga van ehhez, bármennyire is nem etikus, mert ő a főnök. Valamint gondolom tisztában van vele, hogy mivel sok embernek nincs munkája, megteheti hogy bunkó, mert ha felmondasz, akad helyetted más. De mondom, szerintem ez miatt ne szégyelld magad, hiszen csak az igazadért álltál ki, aminek természetesnek kéne lennie
2017. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2017. máj. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A helyedben még büszke is lennék. Gazembert ne éltess a munkáddal. Ha mindenképpen arra szorulsz hogy a munkád "eladásából" élj, dolgozz a legbecsületesebb embereknek és emberekért. Azt nem fogod megbánni. De ha gazemberrel teszel jót azt megbánod.

Van a Bibliában egy mondás, hogy sertések elé igazgyöngyeitek ne szórjátok mert eltapossák és belétek marnak. Esetedben lefordítva ez azt jelentette hogy munkádat adtad olyan főnöknek aki nem értékelte (eltaposta) és még beléd is mart. Vannak nem disznók is, akik megérdemlik hogy dolgozz nekik. Idehaza nem könnyű tisztességes munkaadót találni, mivel mint tudjuk itt a gazember uralkodik. De fel a fejjel mert minden orvosolható.

Sokszor jártam így ahogy te, hogy munkahelyeken egy rakás gazembert találtam. Aztán felmondtam és otthon a szüleim gazdaságában tevékenykedtem. Abból rövid idő alatt saját lakást tudtam venni, plusz egész évben boldog és szabad voltam. Sőt életem legboldogabb időszaka volt. Idegen munkahelyen mindig egy nagy rakás gazembert szoktam találni, nem kell részletezni mert tapasztalhattad.

2017. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!