Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok (18-25)! Mennyi a...

Fiatalok (18-25)! Mennyi a vagyonotok?

Figyelt kérdés

A kérdés egyfajta közvéleménykutatás.


A vagyonba pedig minden ingó és ingatlan vagyon beletartozik, illetve megtakarított pénz.


Lehetőleg kort is írjatok!


Nekem egy két szobás, 1,5 fürdőszobás 56 nm-es társasházi lakásom van. (BP közelében)

550 ezer Ft megtakarításom van a bankban, illetve otthon további 200-250 ezer Ft.

Egy nagy értékű számítógép és tartozékai. (450 ezer Ft kb.)

Egy középkategóriás okostelefon (100 ezer Ft)

Illetve egy LED TV (85 ezer Ft)

Plusz a ruhatáram.


20 éves vagyok, nincs és nem is volt önálló keresetem. Nem tudom ez mennyire számít jónak az átlaghoz képest.


(Nem dicsekvés a cél, pusztán kíváncsiság hajt.)



2017. máj. 19. 19:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Most múltam 19. Szüleimmel lakok. Részmunkaidős és alkalmi állásaim vannak középsuli mellett. Edzés, bérlet, jogsi és kaja körülbelül havi 40 ezret elvisz. De így is van jelenleg 70 ezer Ft megspórolt pénzem. Abból 40 ezer gépkocsi nyereménybetétben. Illetve 10 ezer eltéve sulis hirtelen kiadásra.

Van egy PS2-m rengeteg játékkal. Mostani értéke jó állapota elenére 6 kontrollerrel és közel 20 eredeti játékkal is alig ütheti meg a 20 ezret.

Van egy PS3-am. Ugyan az mint a PS2-nél. Ez még 50-ért elmehet.

Van egy laptévém, de még nem HD felbontású. Ez kb 50 ezret érhet.

Elektromos gitár + erősítő 30 ezer.

Van egy laptopom ami 5 éve volt akciósan 140 ezer. Azóta aksit kéne cserélni benne, és az egyik hangszórót kitisztítani. i3 2 mag 4 szál 3gh, 4Gb ram, 1gb radeon kárya 750GB merevlemez. Most ha el szeretném adni kb alig érne 40-50 ezer Ft-ot.

Telefonom egy leharcolt huawei y550-es. De nem tervezem lecserélni míg működik, és netezésre és San Andreasozásra alkalmas. Ha el szeretném adni nem érne 10 ezernél többet.

Van egy jobb súlyzókészletem ami használtan is elmenne 10 ezerért.

Mellé kisebb apró holmik. kb 60 ezer összértékben.

Sose voltam gazdag. De remélhetőleg hamarosan befejezem a jogsit, arra már nem kell költeni. És így idővel össze tudok spórolni valami használt autóra.

2017. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Van egy öt éves Lenovo laptopom (hitelből) és közel 700 ezer forint diákhitelem. A számlámon 23 ezer forint van, irodai diákmelóból.

20L

2017. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
64%
14 liter saját készítésű likőr, fél liter vodka, fél liter red label, egy 0,75l-es bourbon whisky, egy doboz dreher, egy fél üveg áfonyabor, egy üveg irsai olivér és hat liter saját mézsör, de annak még 3 hetet kell erjednie. A múlthéten még gazdagabb voltam, de átjött a csajom barátnője és megitta a fél vagyonomat.
2017. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
#5 az, hogy aládkrnak egy lakást 20 évesen.. nevezheted támogatásnak, meg elvárhatod a nagy semmidre! de ez egyáltalán nem általános. Másnak 30 évesen se sikerül egy ilyen lakást összekaparnia kőkemény munkával hitel nélkül egyedül!
2017. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
79%

Na látom a sok irigy ember itt is jelen van. :D

Rögtön támadnak, hogy nem te dolgoztál meg azért a vagyonért.

Attól még az a te vagyonod /is/.

Úgy mondjátok ezeket a dolgokat a kérdés kiírójának, mintha azt kellett volna mondania a szüleinek, hogy köszönöm, de ezeket én nem fogadhatom el tőletek, mert nem én dolgoztam meg értük, és különben is mit szólnának mások is, ha megtudnák, hogy úgymond alanyi jogon kaptam őket?!

Na pont a ti véleményetek nem számít!

Én csak azért nem sorolom fel, hogy mim van, mert én már nem vagyok fiatal, mivel már elmúltam 40. :)

2017. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Van egy 5 éves medium end PC-m. Stúdió monitorokkal, midi-billentyű, stúdió fejhallgató, egy 2014-es ex zászlóshajó mobil, játékvezérlők...és, szerintem ennyi.

Ruháim nincsenek, mert ha kaptam pénzt ünnepekkor, azt fontosabb dolgokra költöttem.

A szüleimmel lakom.

2017. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Elég jól állsz, ezt bizonyítja a sok gyűlölködő válasz (ha nem lenne semmid, akkor viszont lenéznének, úgyhogy ne érezd rosszul magad ez miatt). Az a tiéd, ami a neveden van, ha pedig nem lopott, akkor nincs mit szégyellni.

Nekem van egy 250 ezres kocsim, egy 60 ezres biciklim, 140 ezres laptop, 300 megtakarítás és 200 a hónapra megélhetésként. A többi kacatot nem számolom. Hitel nincs és eltartom magam, külön élek. Nem sok, de kihoztam a helyzetemből, amit lehetett.

23/f

2017. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kb 70 ezer Ft van a számlámon

50 ezres okosteló

Újkorában kb 70 ezres laptop, a vásárlás óta eltelt 4 év és az őt ért megpróbáltatások miatt talán ha ér 20-25 ezret (ezt kaptam, a telómat vettem)

Ezen kívül a ruhatáram van, de nem tudomennyit ér (nagyrészt kínai, Tesco és Lidl saját márkás, meg akciósan vett H&M, C&A stb cuccok szóval semmi túl drága). Meg a tankönyveket, füzetek meg a pipere cuccok.

Egyetemista vagyok, mellette dolgozok mert kolit fizetnem kell meg mondjuk valamiből enni is kell. Othonról nem tudnak támogatni anyagilag, pont fordítva, a nyári keresetem egy részét hazaadom. A többit meg szétosztom a tanévre, mert nem tudnék annyi diákmelót vállalni év közben, hogy mindent tudjak fizetni, mert akkor meg tanulásra nem lenne időm. Szóval én sajna az átlag alatt vagyok rendesen. Meg nem mellékesen van egy 750 ezres diákhitelem a tandíj miatt, ami végzésre eléri a milliót.

22L

2017. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!