Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen hasznos dolgokat lehet...

Bobbbo kérdése:

Milyen hasznos dolgokat lehet tanulni lusta emberektől, illetve olyanoktól, akik le akarnak valamilyen folyamatosak redukálni, mert nem szeretik?

Figyelt kérdés

Mondanék egy egyszerű példát a saját életemből, hátha ennek apropóján nektek is eszetekbe jut sok sok hasznos dolog, amit lustaság, adott dolog vagy folyamat iránt érszett frusztráció vagy utálat kapcsán segített hasznosan leredukálni úgy, hogy jobb lett tőle picit vagy nagyon az életed.

Bármilyen hétköznapi téma és terület jöhet, a földműveléstől a informatikán át a sportokig bármi.


A példám tényleg egyszerű, de remélem hogy másokat is megfog és összegyűjtünk pár egymást segítő praktikát, tehát:

Utáltam mosogatni, így rájöttem, hogyha a használt evőeszközöket az egyik vízzel megtöltött használt pohárba rakom, akkor a sok nap múlva következő mosogatásnál már csak forró vízzel le kell húznom őket egyszer, és tiszták is lesznek, nem kell vakarnom.

Hasonló képen tettem a tányérokkal is, amiket úgy raktam egymásba, hogy a lehető legkevesebb helyet foglalják, és legyen köztük, bennük víz. Innentől a mosogatás már elfogadható volt a számomra.



2017. máj. 21. 07:31
 1/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Mosogatásra mondjuk pont az a legjobb, ha azonnal túlesel rajta, akár még kaja csinálás közben is folyamatosan. Én is hajlamos vagyok napokig otthagyni, vízben állva, de ezzel gyakorlatilag penész telepet lehet csinálni.
2017. máj. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Alain Delon ***** válasza:
23%
Lusta embertől nem lehet hasznos dolgot tanulni. A lusta mindig a kibúvót, a sunnyogást lesi.
2017. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2017. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De így az az evőeszköz csak látszólag lesz tiszta.


Amúgy én csak néha vagyok lusta,de itt egy példa: amíg etetem a marhákat és trágyázok,addig elkezdem a vödörbe engedni a vizet. Amíg csinálom a dolgom,addig a víz lefolyik és csak a vödröt kell cserélni ha megtelik. Így mire végzek a trágyázással ,megvan jópár vödör víz és így nem kell trágyázás után várnom,hogy lefolyjon. Nem kell felette állni. Meg tudok egyszerre két állatot itatni. Így időt és energiát takarítok meg.

2017. máj. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én főzésnél mindent egyből az edénybe vágok igy nem lesz 86 mosogatni valóm. Mert pl anyu ha főz akkor ö elősször mindent külöb tányérba vág a konyha tele van tányérral mint a főzös műsorokban minden hozzá való külön. Mondjuk szerintem ez nem lustaság.

Én pl felesleges dolgokat nem szeretek csinálni. Levelet söpörni ősz elején mikor naponta lehetne csinálni,ugyan ez a hóval. Akkor söpröm a levelet ha már látom hogy a fán egy sincs vagy leverem, havat meg az időjárás előre jelzés szerint. Anyuék szerint lusta vagyok mert ők ha kell mindennap összesöprik a levelet meg a havat.

2017. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Nekem még 1-2 dolog jutott eszembe, bár ez nem lustaság, inkább praktikusság.


Például csinálok rántottát, és egyből a serpenyőből eszem, így nem kell külön tányért összepiszkolnom.


Vagy most kitaláltam, hogy a munkahelyi laptopom nem kell mindig haza cipelnem, elég bekapcsolva hagyni rajta a Teamviewert, és ha bármi kell, akkor itthonról is meg tudom nézni hétvégén is.

2017. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bármit, mit nem ilyenektől.
2017. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!