Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan nyissak emberek felé?...

Hogyan nyissak emberek felé? Rivotril helyett alternatíva? Többi lent

Figyelt kérdés
17 éves vagyok,nehezen nyitok emberek felé ha új ember kerül a társaságomba bezárkózok(még a buszon is ha meg kell kérnem valakit hogy engedjen le max megszeppent kislányos hangon megy).Arról nem is beszélve hogy ha egy olyan lány kerül a társaságomba vagy akárhol aki tetszik akkor meg se tudok szólalni(még akkor se ha csak ketten vagyunk)olyankor általában szorongok.Egyébként rendszerint letargikus minimálisan depressziós közérzetem(folyton csak a rosszt látom a világban nincs olyan dolog amitől különösebben boldog lennék)Önbecsülésem nulla,azt tartom szem előtt hogy"számíts a legrosszabbra és reménykedj a legjobbakban"csak második fele lemaradt és mindig csak a legrosszabbra tudok gondolni akármihez kezdek.Na ez vagyok én már most köszönöm ha eddig eljutottál.Igazándiból az érdekel hogy szoktam rivorilt szedni de csak ritkán max havonta hogy ne szokjak rá és olyankor magabiztos vagyok,könnyen elbeszélgetek akárkivel derűlátó leszek tőle és csak így érzem teljesen szabadnak és nyitottnak,de tudom hogy ez egy drog :( és nem akarok rászokni nem tudok valami alternatívát?

2017. máj. 23. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
én még rosszabbul voltam, pszichiáter segített, amúgy a valeriana(macskagyökér) is nyugtat
2017. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést inkább valami megoldás kéne rá,nem akarok semminek se a rabja lenni ezt már megtanultam a saját káromon.De azért köszönöm figyelembe veszem a valerianat
2017. máj. 23. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Először csak próbálj simán nyitott lenni másokkal, nem muszáj neked kezdeményezni. Ha valaki odamegy hozzád beszélgetni, akkor hallgasd meg, dicsérd meg, érdeklődj, legyél kedves, pl. suliban:

"Neked hogy sikerült a dolgozat?"

"5-ös lett"

"Naa, ügyes vagy"

Csak ezek az apró dolgok. Esetleg mondhatod is nekik, hogy szorongsz, ha új emberekkel beszélsz, normális emberek innentől kedvesebbek, figyelmesebbek lesznek veled. Minél több emberrel beszélgetsz, annál több önbizalmad lesz. Ha van elég önbizalmad, akkor elkezdhetsz te is kezdeményezni, először mondjuk megkérdezel valakitől valamit, és innen folytatod a beszélgetést. Ha egy lánnyal beszélsz, először úgy állj hozzá, mintha csak barátkozni próbálnál vele, érdeklődj, kérdezz sokat, majd ha megismertétek egymást, akkor eldöntöd, hogy többet is szeretnél-e tőle, legrosszabb esetben meg lesz egy lány barátod.

2017. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!