Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a legjobb alternatíva...

Melyik a legjobb alternatíva a három közül: saját házat építtetni, házat venni, amiben már laktak, vagy pedig panelház?

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés!

Rengeteg dologtól függ.

Elsősorban a pénz,és az igények.

2016. szept. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Csatlakozom az egyeshez, de szerintem építeni/építtetni.
2016. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

építkezés:


ha saját magad csinálod érteni kell hozzá + ki**ott sok munka és pénz.


ha nem megad csinálod, akkor is sok utánajárás.. + elkészültekor ott vagy, hogy a beleölt pénzből egy komplett házat is vehettél volna azonnal... max nem olyan az elrendezése mint a sajátodnak.


ház vétel:


ez már fix akár helyileg, akár kialakításilag (szobák elrendezése) Bár nem tudod, hogy van e normális alapja, ki lett e a konyha betonjából spórolva a cement, a fal hány hullát rejt, mi van elásva a kertben stb, stb, stb. Ez is sok utánajárást igényel.. De egyszerűbb mint az építkezés és gyorsabb is.


panel: ha nem zavar, hogy alattad is van szomszéd, melletted is, meg feletted is, és csak egy 15 cm vastag fal választ el tőlük, kb mindent hallani fogsz ami a másik szobában zajlik, és nincs igényed a kertre, akkor ez is jó megoldás lehet.

2016. szept. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából azért kérdeztem, mert egy ház építtetése rengeteg pénzbe fáj, és itt nem 120-130 nm2-es házra gondolok. A panel jó megoldásnak tűnne, mivel majd nem szeretnék a kerttel bíbelődni. 19/L
2016. szept. 11. 11:15
 5/14 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Alapvetően panel és panel között is van különbség. Én mikor ott laktam, akkor szinte soha nem hallottam a körülöttünk lakókat, meg mi is elég csendben voltunk.
2016. szept. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

19 évesen egyik sem. Maradj az albérletnél. Nem tudhatod még, hogy merre sodor az élet, és egy ingatlan fenntartása csak nyűg, ha nem laksz benne. Lehet, hogy az ország másik végében kapsz munkát, lehet, hogy külföldre kényszerülsz. Egy ingatlan méretét sem változtathatod az adott igényeidhez. Lehet, hogy lesz párod/gyereked, lehet, hogy nem lesz. Lehet, hogy valamelyik családtagodat kell magadhoz venni és ápolni, lehet, hogy csak egy kutyád/macskád lesz.

Amúgy meg felhívnám a kedves 2-es figyelmét, hogy manapság már nincs SK építkezés. Még ha amúgy kőműves vagy is, a felelős építésvezetőnek akkor is át kell vennie az elvégzett munkát.

2016. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsesz, 3-as akart lenni az a 2-es.
2016. szept. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

a panelen belül is azért vannak opciók.

mert ég és föld a különbség egy 10 emeletes dzsumbuj betonrengeteg és a 3-4 emeletes földszinten előkertes zöldövezeti panelok közt.

2016. dec. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én 10 emeletesben lakom, és nagyon szeretem. jók a szomszédok, nem sokat hallok belőlük, kivéve, ha fúrnak.

az is jó, hogy nincs bojler, kazán, kémény stb. amivel törődni kéne. csak jön magától a fűtés meg a melegvíz.

a kukákról, hólapátolásról, kertről sem kell gondoskodni, van rá gondnok.

szóval nagyon kényelmes élet a házhoz képest.

egy 19 évesnek meg ha van pénze, akkor fektesse be, ne albérletre szórja.

ha külföldre kényszerül, akkor is ki tudja adni, és jövedelemforrást jelent. Ha meg bővül a család, el lehet adni, és nagyobba költözni.

Nem értem, miért lenne jobb havi 120-150 et elszórni albérletre.

2019. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

"egy 19 évesnek meg ha van pénze, akkor fektesse be, ne albérletre szórja.


ha külföldre kényszerül, akkor is ki tudja adni, és jövedelemforrást jelent. Ha meg bővül a család, el lehet adni, és nagyobba költözni."


Te hány ingatlant adtál el eddig, kedves 9-es? Nagyon lukra lehet ám futni! Te a korod miatt nyilván nem emlékszel pl Ózd esetére. Egyik pillanatban egy virágzó város, aztán félévre rá a kutyának se kellett egy ottanii lakás, vagy ház. De 8 éve is történt olyan, hogy egy válás miatt 6 és fél milláért adtak el egy félkész házat, ami addig 30 misibe fájt.

Senki sem tudja neked garantálni, hogy néhány vév múlva mennyit ér majd az ingatlanod. Tartja az értékét, vagy "BUX" rajta. :-))

2019. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!