Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy hét múlva megyek pszichiát...

Egy hét múlva megyek pszichiáterhez. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A háziorvosom írta a beutalómra hogy írjanak nekem hangulatjavítót. Akkor tuti fognak írni? A háziorvos is dönthet ilyenről, vagy hogy megy ez? Mellékelten, mennyi időt szoktak szánni egy emberre?


- Mániás depresszió

- Alvászavarok

- Pánikrohamok

- Hangulatingadozások

- Erős szorongás társaságban

- Nehéz "elvegyülés / beilleszkedés"


Ezek vannak jelen nálam. Mit kell csinálnom? Beszélgetünk egyet, és kész? Felír két láda varázsbogyót és utamra? Vagy hogy van?



2017. máj. 2. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Feltesz egy-két semmitmondó kérdést és már irja is fel a dilibogyót, amit mindenki másnak is, ugyan azt.A hangulatod ettől nem lesz jobb, csak könnyebben beállsz a szedált birkák társaságába és hát manapság ez a kedvező a társadalomnak...

Inkább keress kedves, pozitív barátokat, azokkal beszélgess.

2017. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hiába, mert ha rosszabb szakaszomban vagyok hajlamos vagyok a legjobb barátaimat is otthagyni pl a bisztróban vagy valami, csak eltűnök, nem is veszik észre csak egy-két perccel utána. Tehát nagyon ki tudok bukni, mindenkit meg tudok olyankor bántani, nem lenne akit megsajnáljak mikor rosszabb állapotban vagyok. Tehát hiába a barátokkal való beszélgetés, ha kibukok rövid távon mindentől.
2017. máj. 2. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában tényleg az a bevett praxis, hogy gyógyszert írnak futószalagon, de első alkalommal talán jobban kikérdeznek, lehet tesztet töltetnek ki veled.


Én is azt mondom, hogy nem kell minden kis "depire" gyógyszert kapkodni, de van amikor tényleg jobb mindenkinek ez az opció, neked akarnak segíteni ezzel. Attól függetlenül javaslom, hogy keress fel egy pszichológust is, elvileg a kerületben is kell legyen legalább 1 ingyenesen, mert terápia nélkül én se hiszem, hogy bármit ér a bogyó.

2017. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld, és annak is fog aki még ír.
2017. máj. 2. 17:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

,,Beszélgetünk egyet, és kész? Felír két láda varázsbogyót és utamra? Vagy hogy van?"


Pontosan így. Tesz rád magasról. Ugyanez volt velem is. Megtanultam, hogy az életben csak magamra számíthatok (néha magamra sem). A kutyát nem fogja érdekelni, hogy vagyok. Fejen is állhatnék, le sem szarnák.


21/F

2017. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szóba került háziorvossal hogy ha felajánlják hogy befektetnek az osztályra ne utasítsam el. Annak én is örülnék... Kérhetem én azt hogy "bevonulhassak" a pszichiátriára magamtól?
2017. máj. 2. 17:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter az olyan, amit leírtál, bas.zik rád. Pár szó után felír valami gyógyszert, aztán kiír 1 hónap múlvai kontrollra. Tüneti kezelés... az okokkal nem foglalkozik. Bipoláris zavarra (mániás depr) azért érdemes gyógyszerezni, sokat segít a valódi kezelésben.


Tehát mindenképp járj el pszichológushoz is, és mindenképp olvass a problémádról, tanulj önismeretet, belső kommunikációt stb... ezek lesznek a valódi segítségek. A gyógyszer csak könnyítés.

2017. máj. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 21 éves fiúnak sajnos igaza van =/
2017. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De jó. Akkor vagy szerencsés leszek, vagy felakasztom magam? Ekkora egy ro****k mocskos világot...
2017. máj. 2. 18:57
 10/13 anonim ***** válasza:
A pszichiáternél nem tudom személyesen mi a helyzet.Egy barátnőm járt és neki is általában néhány kérdést tett fel,meg kérte röviden beszéljen minden alkalommal magáról,de jobban csak orvosságot irt fel neki,meg nagyikat hallgatott,egyszer kétszer adott utmutatást.Nekem amikor problémáim voltak mentálhigiénés szakemberhez jártam,az sokat segitett.Ott foglalkoznak az ember lelkével is.A pszichiáter meg sokak elmondása alapján inkább gyógyszert irkálgat fel.Van olyan eset,hogy szükség van gyógszerekre is,akkkor legjobb a kettőt kombinálni pszichiátert és mentálhigiénés szakembert vagy pszichologust.
2017. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!