Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Manchesteri...

Mit gondoltok a Manchesteri Ariana Grande koncertről?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú szerintem, de Ari nagyon aranyos, hogy felajánlotta, fizeti az elhunytak temetéseit.

Tényleg ilyen világban élünk? Ennek mi értelme van?


2017. máj. 24. 20:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
*kulturált
2017. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálok mindenkit, aki érintett volt ebben, bármilyen szinten is.

Egyrészről felfoghatatlan, hogy ilyen megtörténik. Annyira hihetetlen Ariana Grande rajongó nem vagyok, bár volt már szerencsém ahhoz, hogy élőben halljam énekelni, ehhez pedig konkrétan másik országba kellett mennem, tehát a számait szeretem, de mint emberért annyira nagyon-nagyon nem vagyok oda.

Most mégis, valamilyen szinten érzek párhuzamot az áldozatok között és magam között, van bennem és bennük valami közös és számomra ez az eset ezért megrendítőbb, mint az eddigiek. Elképzelni sem tudom, hogy mit élhetnek át a családjaik, azok, akik jelenvoltak és megsérültek akár lelkileg, akár fizikailag. Borzalmas volt látni, hogy szülők nem találták a gyerekeiket és azt sem tudták, hogy él-e még egyáltalán vagy éppen kórházban van, vagy "jobb esetben" retteg valahol.


Ariana Grande-ről. Az a véleményem, hogy az, hogy éppen az ő koncertjén történt ez, valamit biztosan elindított a világban, egészen pontosan Amerikára gondolok. Biztos vagyok benne, hogy már korábban is hallottak arról, ami mostanában Európában folyik, de abban is biztos vagyok, hogy a jelentőségét nem érezték. Magamból kiindulva tudom, hogy ez így van. Ha a világ másik felén hallom (pl.: Dél-Amerikában jellemző), hogy maffialeszámolások miatt mennyien meghalnak, hát őszintén szólva, sajnálatot érzek, borzalmasnak gondolom, de mivel földrajzilag annyira távol esik, ezért nem érzem a problémát közelinek és elég fajsúlyosnak. Ezzel az esettel Amerikai is közvetetten érintett lett ebben, mivel az ő énekesnőjükkel ez az eset most már örökre összefonódik.

Ariana-t nagyon sokan sajnálják. Ez nem csoda, hiszen ő is még majdnem gyerek. Erre egyébként sem lehet az ember felkészülve. Ő sértetlenül túlélte. Mégis ott volt, ő is biztosan rettegett. Ezen kívül neki viszont van még egy érzés, ami nem valószínű, hogy bárkiben is van, és ezért sajnálom én is, ez pedig a bűntudat. Nyilván feléri ésszel, hogy nem ő okozta a halálukat. Azonban akinek volt már bűntudata az tudja, hogy ez nem így működik. Mint mondták hibásnak érzi magát a történtek miatt. De ha még nem is érezné magát hibásnak, a tudat, hogy akik meghaltak mind szerették, a rajongói voltak, a vágyuk csak annyi volt, hogy láthassák őt, és sajnos ennek az eseménynek lettek a részesei, már önmagában elég pokoli lehet. Arról meg már nem is beszélve, hogy a média azt kezdte el terjeszteni, hogy ő is megsérült.


Én megértem, ha bűntudata van, de persze tudom, hogy nem jogosan. Mégis úgy gondolom, hogy a gyászolók után, ő a legnagyobb vesztese ennek a támadásnak.

2017. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
55%

Azért Ariananak sem lehetett jó érzés, hogy az ő koncertjén ilyen történt. Elvégre az embereknek a koncerten jól kellett volna érezniük magukat, igaz így is felejthetetlen élmény lett számukra, csak sajnos nem jó értelemben.

Ha viszont ott tartunk már, hogy kit lehetne sajnálni, akkor Ariana édesanyját sem téveszthetjük szem elöl. Hiszen ő nagyon sok sokkos állapotban lévő sebesültet vitt hátra a backstagebe.

Én is sajnálom az ott elhunytakat, azoknak családtagjait és a sebesülteket is.

Valamint még szerintem érdekes, hogy az elhunytak legutoljára a One Last Time című dalt hallották utoljára, ami magyarul azt jelenti, UTOLJÁRA.

2017. máj. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
64%

Előző, tőled is meg a kérdezőtől is hányingerem van.

Ez egy szörnyű esemény ami történt, ártatlan emberek, fiatalok haltak meg, ti meg akkora egy ócska hulladék konzumidióták vagytok hogy még ezt is csak a szaros kis kedvenc popsztárt p*icsátok szemszögéből vagytok képesek szemlélni.

2017. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Héj! Azért álljon meg a menet. Én csak annyit írtam az énekesnőről, hogy kedves gesztus tőle, hogy fizeti az elhunytak temetését, már ha igaz.

Tényleg szomorú, hogy még alig éltek a fiatalok, de így kellett meghalniuk. Rettenetesen sajnálom a családjukat.


Amúgy Arianat nem bírom annyira, csak kíváncsi voltam a véleményekre.


Hányinger? Komoly? Semmi rosszat nem írtam. Neked kellene inkább gondolkoznod, mielőtt olyat írsz, ami nem igaz.

2017. máj. 25. 21:02
 16/18 anonim ***** válasza:
Az igen tudsz angolul jár a keksz teso;)igen lehet h rosszul érezte magát de drága neki senkije nem halt meg ő pedig tökéletes állapotban távozott a színpadról míg a tömegben emberek haltak meg és sebesültek meg.szoval nem tudom kit tudok jobban sajnálni Ari cicust vagy azokat a gyerekekeket vagy felnőtteket akik meghaltak.gondolkodj el egy kicsit aztán kommenteld a dolgokat kérlek;)
2017. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Engem nagyon hidegen hagy ez a dolog egy olyan énekes aki nem tud magas hangot kiénekelni oké szépnek lehet mindani de azt nem tudom h hogyan lehet végig koncertezni tű sarkúban. Oké fizesse ki ha neki ezzel jobb lesz
2017. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem,hogy miért szólja le mindenki azokat,akik Arianát IS sajnálják.És igen,direkt írtam az "is" szót,nagy betűvel,mert elolvastam azokat a válaszokat,amikben megemlítik,hogy Arianának is nehéz lehetett feldolgoznia a történteket,és nem láttam olyat közöttük,amikben csak őt sajnálták volna.Nem értem,hogy miért baj,ha nem csak az áldozatokat,sérülteket,hozzátartozókat,családjaikat sajnáljuk,hanem az áldozatokat,sérülteket,hozzátartozókat,családjaikat,és Arianát is.Komolyan szánalmas,ha valaki EGGYEL több embert sajnál egy ilyen tragédia után?
2017. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!