Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kikiet nevezünk kedves ismerős...

Kikiet nevezünk kedves ismerősnek?

Figyelt kérdés

van egy ember akit magáznom kellene de azt mondta hogy tegezzem. igazából minden nap beszélünk. szeretjük egymást de nem szerelmesek vagyunk hanem csak szeretetről van szó. 23 év van köztünk. és ma meg kérdeztem h ő neki én kije vagyok és azt írta h kedves ismerőe... igazából nagyon rosszul esett én nem tom hogy mit éert az alatt hogy kedves ismerőe.. egyáltalán kiket nevezünk kedves ismerősnek?

BOCSI HA VAN BENNE HELYES ÍRÁSI HIBA



#ismerős #kedvesismerős
2017. jún. 3. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Akit alapjában véve kevelsz, de nem állsz vele olyan kölcsönösen közeli, mély, közvetlen kapcsolatban, mint egy jóbaráttal.

Kedves ismerős lehet pl egy kolléga, vagy egy kofa, akivel minden hétvégén leállsz beszélgetni a piacon, mert jóban vagytok.

23 év korkülönbséggel szerintem teljesen reális, hogy kedves iserősének nevez, nem pedig barátjának. A jelentős korkülönbségnél fogva nem kerülhettek ennél közvetlenebb viszonyba, mert nagyon különböző az élethelyzetetek korotoknál fogva.

2017. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az olyan embereket, akik nem a barátaim, nem csinálok velük közös programot (maximum nagyon ritkán), de ha találkozunk akkor a köszönésen túl beszélgetek is velük.
2017. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

23 év korkülönbséggel simán lehetnek barátok az emberek, még sokkal többel is, nem azon múlik a dolog. Az ő oldaláról, úgy látszik, ez a viszony nincs meg.

De van, aki extrém szigorúan értelmezi a barátságot, így ez még nem feltétlenül jelent nagy távolságot. Bár a szóhasználatból én azért arra következtetnék alapból.

Aki kedves számomra, de nem barát, azt havernak nevezem, de nem mindenkinek van ilyen "nyegle" szava.

2017. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akivel tarjuk a 3 lépést. Nem valljuk barátnak.
2017. jún. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszoktat...igazából nem tudom még mind8g de még annyit szeretnék hozzá fűzni higy tanár és volt nevelő anyám
2017. jún. 10. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!