Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elsö kontaklencse ára?

Elsö kontaklencse ára?

Figyelt kérdés

Gondolom kell hozza folyadek meg tartoka...

Es a havi lencse az azt jelenti, hogy 1 db lencset kell hasznalni egy teljes honapig?

A napi meg naponta egyet jelent?

Melyiket ajanlanatok?

Koszi!

17l



2017. jún. 4. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először megvizsgálják a szemed, hogy alkalmas e a kontaktlencsére. Az első havi nekem ingyenes volt. Folyadék csomagja tartalmazza a lencsetartót. Személy szerint biofinity-t használok évek óta és nagyon megvagyok vele elégedve. Havonta kell cserélni, de ez függ attol is hogy mennyit használod. Én napi szinten és 1,5 hónapot simán bír..utána már homályosul.
2017. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már kb. 10 éve használom a PureVision kontaktlencsét, amiben aludni is lehet, úgyhogy havonta 1x veszem csak ki, amikor cserélem. Oké, mondjuk ezt nem első kontaktlencsének javaslom, előbb bele kell ebbe tanulni. Ez 11.000 Ft-ba kerül egy fél évre. (Mondjuk attól függ hol veszed, én az eoptikában szoktam, ofotértben pl. a duplája az ár)

Ha folyadékot veszel, abban van tartó, legalábbis a nagyobbakban.

2017. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam az első úgy működött, hogy kértem az optikában időpontot, bementem, megvizsgálták a szemem, megmondtam, hogy kontaktlencsét szeretnék. Aztán kaptam időpontot a próbanapra, amikor egy fél óra hosszat foglalkoztak velem, és megmutatták, hogyan kell berakni meg kivenni, elmondták, hogyan kell használni. Meg is kaptam ezt a próbalencsét. Úgyis ki fog derülni, hogy bírja-e a szemed vagy nem. Nem mindenki tud kontaktlencsét hordani. Aztán meg is rendelhettem a lencséimet, nyílván ajánlottak ott nekem az optikában, mondanom sem kell nem a legolcsóbbat :D

Az ár függ a különböző márkáktól, különböző viselési idő hosszától is.

Én havi lencsét használok, két szemem eltérő dioptriás. Egy dobozban 6 db van, tehát fél évre elegendő a lencse. Nyílván két dobozzal kell venni mert két szemem van. Optikákban kb 20-25 ezer forintért szerezheted ezt be. Van olyan fajta is amikor egy dobozban csak 3 pár van, egy doboz negyed évre elegendő egy szemre.

Jól gondolod, kell folyadék is, általában a folyadékokhoz van tartó, tehát az benne van az árban, ez olyan 3-5 ezer Ft. Márkától és mennyiségtől is függ.

Én pár évig használtam ugyanazt a megszokott márkát, és optikában vásároltam meg. Ma már internetről rendelek lencsét, teljesen más márka, viszont ugyanolyan kényelmes a hordása, továbbá fele annyiba sem kerül, mint az optikában vásárolt.

Amúgy jól írtad, a havi lencsét 1 hónapig használhatod, én bevallom néha túlnyújtom ezt az időt, bár nem javasolt. Amikor már kényelmetlen a lencse, szúr ha berakom, akkor szoktam kidobni. A napi lencse pedig értelemszerűen úgy működik, hogy reggel berakod, este kiveszed és eldobod. Én ilyet még nem használtam, de nekem a havi szimpatikusabb.

Remélem tudtam segíteni.

2017. jún. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek!
2017. jún. 4. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!