Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
17 vagyok, nem igazán vannak barátaim. Van pár ember, akikkel elvagyok, de úgy hogy eljárnék valahova, úgy nincs. Régebben hívtak, de mindig nemet kellett mondanom, mert akkor még nem voltam olyan viszonyban senkivel, hogy be szerettem volna avatni a pénzügyeinkbe, mostanában meg már nem is hívnak. Na igen, nem nagyon szeretnék bulizni meg ilyenek, viszont mindenhol azt látom, hogy csak így lehet barátokat szerezni, de nincs rá pénz, soha (tényleg ennyire rossz a helyzet , ha valami fontos dologra kell is alig merek kérni). Szóval az igazi kérdésem az lenne, hogy szerezhetnék barátokat így, hogy nincs pénzem eljárni sehova. Ha valaki volt esetleg hasonló helyzetben, az nagyon sokat segítene, ha írna pár mondatot.

2017. jún. 5. 00:53
 1/2 A PÁSZTOR ***** válasza:
Szerintem a társaságot èrtelmes ingyenes helyeken is megtalálod. Pl: Könyvtárak, templomok, ingyenes rendezvènyek ,klubok ,szakkörök... Ha kapcsolatokat ketesel az nem múlhat a pénzen. Nèzz utána a neten, hogy mennyi ingyenes rendezvèny van a környèkeden ès menj oda ami neked bejön. Találsz ott barátokat is.
2017. jún. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 1Léna ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha szeretnéd, hogy legyenek barátaid, akkor ne azt várd, hogy téged hívjanak. Rajtad is múlik, hogy lesznek-e barátaid.

A barátkozás beszélgetéssel tud kialakulni. Kezdj el beszélgetni! Kezdj el érdeklődni! Egy közös, mindkettőtöket egyformán érdeklő téma lehet kapcsolódási pont. Pl.: Mi a hobbija?, beszéljen neked erről, mért szereti ezt? Ez lehet kapcsolódási pont, ha ez számodra is érdekes lehet.

Vagy a Te irányodból is indítható ilyen beszélgetés, ha neked van egy hobbid, akkor megkérdezheted, hogy érdekelné e, csatlakozna e ilyen-ben hozzád?

A baráti beszélgetésekhez alkalmasak a kirándulások, erdei séták, ahol hallhatjátok egymást.

A barátkozás jó esetben életre szóló is lehet, rosszabb esetben az életed egy szakaszán szorosabb a kapcsolat, majd háttérbe szorul és lesz más fontosabb kapcsolat, de visszatérhet.

A barátkozásnak vannak "veszélyei": kiderülhet, hogy van közös kapcsolódási pont, de sokkal több az amiben nem értesz vele egyet. Ilyenkor kicsit "megsérülhet" a lelked, de sebaj, kereshetsz új barátot. Lesz új.

Minden kapcsolatból tanulunk valamit. Az a fontos, hogy levonjuk a tanulságot, és a tapasztalat birtokában lépjünk tovább.

Szeretettel 1Léna

2017. jún. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!