Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Állásinterjún, ha megkérdezik,...

Állásinterjún, ha megkérdezik, hogy mennyi összeget tartanál reálisnak, mennyit szeretnél keresni, akkor nettó, vagy bruttó összeget szokás mondani?

Figyelt kérdés
2017. jún. 5. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
bruttót.. bár ha tudod mi az a bruttó.
2017. jún. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
érdemes mindkettőt végiggondolni, bár a legtöbb helyen bruttóban kérik, de voltam már olyan helyen, ahol nettót kérdeztek
2017. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Én nettót mondok és mindig hozzáteszem, hogy nettó, mert abból élek, azt kapom kézhez, nem vagyok könyvelő, máshoz értek, nem tudom fejben visszabruttósítani, főleg, hogy mindig változtatnak valami szabályt, ráadásul ugyanaz a bruttó mást jelent nettóban annak, aki gyermektelen és egyedülálló, és mást annak, aki élhet mondjuk családi adókedvezménnyel.
2017. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
utolsó: ilyet nem szabad mondani, egyrészt azért, mert a te érdeked, hogy tisztában legyél azzal, hogy a bruttó béredből mennyit kell kézhez kapnod (ehhez nem kell könyvelőnek lenned, sőt, ezt a bérszámfejtőnek kell kiszámolnia, de ezt most hagyjuk...), másrészt rengeteg kalkulátor van a neten, ami kiszámolja helyetted az aktuális jogszabályok alapján
2017. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Még soha nem volt probléma abból, hogy nettót mondtam, és van némi tapasztalatom.
2017. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Hadd tegyem hozzá, volt, ahol kifejezetten az interjúztató kérte, hogy nettót mondjak.
2017. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, akármit mondasz, mindig tedd egyértelművé az interjúztatónak, hogy bruttóban vagy nettóban érted, mert ha szerződésnél derül ki, hogy nem egyre gondoltatok, az kellemetlen. Illetve érdemes tól-ig összegkeretben megadni a választ, aztán vagy van közös metszete a te elképzelésednek és az ő keretüknek, vagy nem. Ritkán kérnek konkrét összeget. Amit még érdemes figyelembe venni, a saját megélhetésed alatti összeget nem érdemes mondani, mert ha ilyen ajánlattal vesznek fel, onnan előbb-utóbb úgyis továbblépsz, az meg a cégnek sem érdeke, hacsak nem kifejezetten rövid távra keresnek embert.
2017. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szövegértés megy? :) Nem azt írtam, hogy nettót nem szabad mondani, hanem amit odaírtál hozzá szöveg (te ebből élsz, te nem tudod kiszámítani, ez a könyvelő dolga..., stb...)


Hidd el, nekem is van tapasztalatom; mások is részt vettek már állásinterjúkon, nem csak te. ;)

2017. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nettót mondok, mert én is azt kapom kézhez. Őszintén szólva, teljes mértékben hidegen hagy a bruttó és nem is tudok mihez kezdeni vele. Ha közlöm a nettó igényem, akkor aki elkészíti a munkaszerződést, kitudja számolni a bruttót.

Sosem volt gond a dologból. Sőt, jobban képben voltak az interjúztatók is.

2017. jún. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kérik nettóban , bruttót illik mondani jobb helyeken. Az már tájékozottság kérdése, hogy tudd körülbelül, hogy mennyi annak a nettója, nem filérre kell tudni. Elvárja egy jobb cég, hogy egy bizonyos kor után ennyi tapasztalata a legyen valakinek. 20-on 1-2 éves pályakezdőtől nyilván nem várja ezt az ember, de egy 40 éves jön interjúra, 4-5 munkáltatóval már a háta mögött nekem ne mondja, hogy ő nem könyvelő, minek tudnia.
2017. jún. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!