Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudnátok mondani egy oldalt...

Tudnátok mondani egy oldalt ami megmutatja pl. egy táblázatban megmutatja hogy mennyi a NETTÓ minimálbér az EU esetleg egész Európa egyes (tag) államaiban?

Figyelt kérdés

2015. máj. 5. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell ehhez táblázat. Magyarország sereghajtó, osztrákoknál és németeknél 1000 euró körüli, a legmagasabb pedig a skandináv államokban.
2015. máj. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajjaj, első. Osztrákoknál nincs is minimálbér.


Nettót biztos nem tud senki sem mutatni. Nálunk sincs "nettó" minimálbér, mert a nettó függ pl a családi adókedvezménytől is.

2015. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy a kérdéshez is hozzá tegyek (persze ez bruttó, és euróban):


[link]

2015. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2015. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%

lehet emiatt lepontoztok, de én azért arra is kíváncsi lennék, hogy mennyi az adott országokban a minimálbér reál értéke, például az adott országban mennyi tejet, mennyi húst, mennyi ásványvizet stb albérlet fizetése és rezsi fizetése után hány százaléka marad meg stb..

cseszheted az 1000 euródat, ha fele annyi kajára futja belőle..

jó persze ez nem így van, reál értékben is magasabbak kint, de azért érdekes lenne egy oylan összehasonlítás, picit közelebb állna a valós helyzethez, mint így


ez oylan mint amikor kiment ismerősöm Dániába dolgozni, büszkén mesélte hogy 950ezer ft-t keres valami alja munkával, majd a beszélgetés során később kiderült, hogy 500 ezer ft-t költ egy hónapban egy egy szobás lyukra a munkahelytől másfél órára..

2015. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 schocko ***** válasza:
A németeknél se nincs minimálbér, most vezették be a minimál bruttó órabért, ami 8,5 euró, de az sem vonatkozik még mindenkire...
2015. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TamásTóth ***** válasza:
100%

Keves 5-s


Erre általában a PPP-t (vásárlóerő-parítást) szokták használni.


[link]


Ebben az egy fore jutó GDP-t láthatód vásárlóerő-parításon átszámítva. (Ez figyelembe veszi az inflációt és azt, hogy mennyibe kerül élni adott országban)


Ez ugyan nem a fizetésre vonatkozik. De pici tulzással azt lehet modnani, hogy az arányok áttehetőek a fizetésekre is. Tehát Németországban például az átlagos fizetés 2-szer annyit ér, mint M.O-n. Vagy Norvégiában kb 2.5-2-szor annyit ér az átlagos fizetés, mint M.O-n.


Tehát lehet azt mondani, hogy Németországban olyan, mintha M.O-n lennénk és a miniméálbér kb 200 ezer bruttó lenne. (és ebbe az országban élés költségei már bele vannak számolva)

2015. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

köszi, ez tényleg tanulságos, viszont az is elgondolkoztató, hogy ez a "csóró" ország ahol élünk, és ennyi problémánk van, 48. legjobb hely egy közel 200-as listán, és itt pl nincs is szerepeltetve az észak kórea szintű országok..

a táblázat alapján a világ átlag ha jól látom 15000, Magyarország majdnem 25ezer, tehát egyrészt a föld országainak kb 70%-ában rosszabb a helyzet mind nálunk..

és világ színvonalon másfélszer jobban élünk mint egy átlag ember..

és ez most nem az a szokásos duma, hogy van rosszabb is, hanem hogy az átlag ennél sokkal rosszabb..

az általunk annyira sztárolt nyugat igazából életszínvonalban a felső 5-10% csupán.. oké értem én, mindenki szeretne az elit 5%-hoz tartozni, de nem örülhetnénk néha annak is amink legalább van?

2015. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 TamásTóth ***** válasza:

#8:


Igen, M.O-n az emberek jobban élnek, mint az emberek nagy többsége.


Csak azzal, hogy van melegvíz a csapban rögtön a fold kb 60-70%-nál job körülményeid vannak. (nyilván ebben Afrikától kezdve Indiáig minden benne van)


De ettől függetlenül az ember olyan ,hogy bármilyen is a helyzete valamennyivel mindig jobbat akar. Aki éhezik az azt kivánja bárcsak ehetne, ha már van mit ennie, azt kivánja bárcsak ne lenne háború körülötte, ha nincs háború azt kivánja bárcsak biztosabb/tervezhetőbb lenne a jövője, ha ez is megvan, akkor bárcsak lenne saját lakása/háza, ha ez is, akkor bárcsak külföldön nyaralhatna évi 1-2-szer, ha ez is megvan bárcsak lehetne egy nyaralója, stb stb. (nyilván ezek csak példák és nem feltétlenül így követik egymást)


Csak arra világítok rá, hogy az emberek általában nyugaton/USA-ban is elégedetlenek valamivel, mindig többre vágynak.

2015. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Na én ezért is kérdeztem hogy mennyi a nettó Európában. Magyarország bármilyen furcsa is a világ fejlett ipari országa. és így van mint itt írták. a Föld 50%-a nem mondhatja azt el hogy kinyitja a csapot és iható tiszta víz jön belőle. A melegvízet pedig a Föld 60-70% tuti nem mondhatja el. Szóval igen ez a valóság. Elvesszük tőlük, kizsákmányoljuk és nyomorban tartjuk őket. de ez egy más téma.


Itt én arra voltam kíváncsi hogy pl. cseheknél németeknék mennyi a tp szja stb. mennyit vesz le állambácsi. Magyarország a 34,5 százalékával sokat vesz el vagy keveset.... szerintem nagyon sokat. a legtöbb normális ország a legalsó jövedelmi sávban 20%-nál többet nem hiszem hogy elvesz.

2015. máj. 5. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!