Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az élet szép? Mitől függ,...

Az élet szép? Mitől függ, hogy valaki boldog vagy boldogtalan?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 20:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
80%

#8 abból kell építkezni amit kaptál és a saját szintedhez képest a legjobbat kihozni.


Persze hogy aki egy putriba született alkoholista szülők közé, annak kisebb lesz az a bizonyos szint, mint aki egy milliárdos családba születik.


egyéni kérdés a boldogság is. Valakit az anyagi javak boldogítanak, valakit a munkája, mást a párja és a gyerek, 3.at, hogy föltalál valamit, 4. et a hobbija, stb.

2017. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%

Az élet szép.


A boldogság mindenkinek a saját gondolkodásmódjától függ. Úgyhogy érdemes ezt tanulniqfejlődni benne, pl asszertív kommunikáció, mint belső kommunikáció, vagy érzelmi intelligencia kulcsszóval bármi...

2017. jún. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Cigire és piára mindig legyen pénz!

Ha teljesül akkor szép.

2017. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Helyzet és szemléletfüggő.

Egyetemista vagyok, rossz anyagi helyzettel. Az albérletárak elszálltak, még előtte fogtam ki egy akkori áron jó, mostani áron viszonylag olcsó szobát. Tavaly azt mondta a tulaj, hogy nyáron elég lesz félárat fizetnem, amikor nem vagyok ott. Idén azt mondta, hogy teljes árat kell. Na, most nekem ettől nem lett boldogabb az életem.

Lehetnék boldog, mert kb. egészséges vagyok. Megvannak a kezeim, szeretek szórakozni és hasonlók. De nincs miért boldognak lennem, mert elmegy a fiatalságom és azért kell melóznom, hogy a jövőben legyen valamim. Így, nem vagyok boldog. A boldogságom megadná egy jó meló.

2017. jún. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
90%

Hogy valaki boldog, vagy boldogtalan, az attól függ, hogy mennyit hajlandó tenni a boldogságáért. Azt ugyanis nem kapja az ember, hanem (mint mindent az életben) megszerzi. A baj csak az, hogy a boldogság fogalma egy megfoghatatlan, illékony valami, (nem véletlen, hogy madárként szokás ábrázolni) így sok idő eltelik, mire rájövünk, mit is keresünk tulajdonképpen. Azért is szinte lehetetlen megfogni, mert sohasem a jelenben, mindig csak a múltban létezik. A jelen örömei határozzák meg, hogy holnap hogyan tekintünk erre a korszakunkra. A jelen örömeit pedig az árnyoldalak körvonalazzák. A leküzdendő akadályok. Minél nehezebb valamit (urambocsá' valakit) megszerezni, annál több örömünket leljük benne később.

Úgy is fogalmazhatnánk, hogy a fény csak a sötétben látszik! Kínkeserves munka vezet a fény felé. S a siker maga a boldogság. De itt ne az agyonmisztifikált sikerre gondoljunk, hanem arra, amikor sikerül valami elérnünk.

És itt ugrik a majom a vízbe! Egy szomjazónak egy pohár víz is maga a mennyország, míg annak, akinek a segge alá toltak mindent, egy Ferrari jelenti a netovábbot. De ne feledjük, ez még nem boldogság. Ez csak öröm. Lépcsőfok a boldogság felé. Az örömök sora jelenti aztán a boldog életet. Aki szegénységben, lemondásban nőtt fel, sokkal boldogabb felnőttkornak néz elébe, mint aki gyerekként megkapott mindent, mert neki van hova fejlődnie. Neki nagy öröm lesz megvenni egy szaros vasalót, vagy egy étkészletet is, és folyamatosan meglesznek ezek a céljai, amíg összeállítja a háztartását.

Sajnos, azt hisszük, akkor járunk el helyesen, ha biztosítunk a csemetéinknek mindent. Én is azt hittem. Nem akartam, hogy olyan nélkülözésben, "szenvedésben" kelljen felnőnie, mint ahogy nekem kellett.

És az irományom végén álljon itt egy tanmese.

Egy kisfiú talál egy hernyót. Hallotta az iskolában, hogy a hernyóból lepke lesz, tehát hazaviszi, és minden nap visz neki arról a fáról egy levelet, amin megtalálta. hernyó szépen fejlődik, majd bebábozódik, és már minden percben várható a csoda; amikor pillangóvá válik. Felreped a báb burokja, és a kisfiú kétségbeesetten látja, hogy a kis állat nem képes kibújni. Csak kínlódik birkózik, minden egyes milliméterért keményen meg kell küzdenie. Szalad anyu körömollójáért, és nagyon óvatosan felvágja a burkot. És kész! Kibújt a pillangó. A kisfiú várja, hogy bontogassa a szárnyát, és felrepüljön, de szegény csak mászkál körbe-körbe, míg el nem pusztul.

A kisfiú felnő. Sokszor eszébe jut ez a kudarca, s talán ezért, vagy mert érdeklődése amúgy is erre predesztinálta volna, biológusnak tanul. És sok-sok év múlva egyszer csak végre megérti. A pillangónak szüksége van az erőfeszítésre, a kínlódásra, a szenvedésre, a birkózásra. Mert ettől telnek meg a szárnyai vérrel. Ez az erőfeszítés ez a birkózás pumpálja tele az ereit, és ettől lesz képes repülni!

2017. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó! :)

A netről másoltad ki?

2017. júl. 8. 21:49
 17/20 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon jó...-nak hangzik, de nem az.

"Minél nehezebb valamit (urambocsá' valakit) megszerezni, annál több örömünket leljük benne később."

Ez pl. a világ egyik legnagyobb közhelye, ami egyszerűen nem igaz. Rengeteg embert ismerek, akik mindent könnyen megkaptak, amit akartak. Teljes mértékben boldogok. És rengeteg embert ismerek, akik vért izzadva értek el valamit. És szinte mind belefásultak és nem tudták igazán kiélvezni.

"Aki szegénységben, lemondásban nőtt fel, sokkal boldogabb felnőttkornak néz elébe, mint aki gyerekként megkapott mindent, mert neki van hova fejlődnie."

A szegénységben felnövő ismerőseimnél alig van olyan, aki boldog. Mind frusztráltak és ha jól is keresnek, nagyon kompenzálni akarnak. A jó helyre született ismerőseimnél, akit nem kényeztettek el, mindnek álomélete van.

2017. júl. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem szorulok rá, hogy netről másoljak, kérdező. 58 éves vagyok, és világéletemben nyitott szemmel jártam a világot. Sok mindent megéltem, voltam fent is, lent is. Amit írtam, nyugodtan készpénznek veheted, akármit is mondanak az ezt az oldalt uraló kamaszok.
2017. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
10%
58 évesként az életkorokkal példálózni óriási öngól.
2017. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"58 évesként az életkorokkal példálózni óriási öngól."

"Off"-olni még nagyobb.

T.Kérdező!

Volt egy kérdés korábban, miszerint ki miből merít erőt a küzdelemhez?

A célból! Mindig legyen elérendő célod, sose tespedj.

Gondolkodj, olvass a sorok között. És törekedj arra, hogy mindenben a lehetőséget, a pozitívumot keresd!

2017. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!