Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Természetben élő, önellátó...

Természetben élő, önellátó közösségek vannak elérhető közelségben?

Figyelt kérdés

Van valahol lehetőség beállni földet művelni és természetesen élni, és itt hagyni az egész kócerájt.

Magyarországon tud valaki ilyen kezdeményezésről, esetleg külföldön hasonló körülményekért kivándorló úticéljáról hallott?


2017. jún. 12. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Erre én is kiváncsi vagyok. Ez a legélhetőbb élet szerintem.
2017. jún. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Tuti vannak ilyenek, de állítom, hogy két hét után ott fogjátok hagyni.

Minden reggel kelhetsz, lehet kapálni a jó meleg napon, aztán lehet menni árulni, mert a Tb-t csak be kellene fizetni.

Ez csak azoknak jó, akik tényleg szarnak bele mindenbe.

2017. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Önellátó közösség pl Krisna-völgy Somogyvámoson, ha jól tudom
2017. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

A teljes önellátás meglátásom szerint megvalósíthatatlan, mert az ember a mai világban már nemigen akar lemondani a civilizációs vívmányokról, azokat nagy részét pedig képtelenség önfenntartó módon előállítani.


Részleges önfenntartás viszont lehetséges, amihez elegendő lehet akár egy kisebb kertvárosi telek is, csak tudni kell optimálisan beosztani, jól kihasználni. Az egésznek a lényege inkább a filozófiában gyökereddzik, semmint a tényleges totális önellátás megvalósításában. A permakultúra mint olyan pl. egy elég jól kidolgozott rendszer, bár ahhoz tényleg kicsit nagyobb terület szükséges. Negyed angol holdnyi területen már egész komoly dolgokat lehet művelni, fél angol hold meg már nagyjából elég egy kisebb család eltartására. Tehát a kulcsszavak ezen a téren a környezettudatosság, a fenntartható fejlődés, az ökológiai lábnyom és nem utolsó sorban az élhető környezet. Többnyire aki csinálja ezeket tartja szem előtt, ezen túl pedig cél a lehetőségek szerint csökkenteni a társadalmi függőséget, civilizációs kiszolgáltatottságot. Magyarországon több helyen is vannak ilyen önfenntartó gazdaságok, szövetkezeti társulások stb. A Balaton környékén Lovas településen vannak fiatalok, akik összeálltak és angol mintára ilyesmivel foglalkoznak, de vannak arrafelé más helyeken is kisebb farmok. A Román-Magyar határnál Rozsály önfenntartó falu, szinte mindent maguk termelnek meg, azt hiszem két éve teljesen leváltak a gáz hálózatról és a villannyal is ügyködnek valamit. Somogyvámos is csak részben önfenntartó, pl. az állataikat indiából importálják. Erdélyben, nagyon mélyen az erdőben, kb. egy napi járóföldre van egy teljesen elszigetelt nagyon kicsi település, egy önfenntartó kis hotelt is működtetnek, de négy éve amikor ott jártunk éppen abbahagyni készültek, mert a hatóságok vegzálták őket valamiért. Japánban több zárt önfenntartó közösség létezik Sikokun, fent rejtőzködnek a Kochi hegyekben, de Osaka környékén is megtalálhatóak. Ők azonban gyakran vallási alapon szerveződnek, néhány kivételtől eltekintve. Nagyon beleástam maga a témába, kb. 10 éve érdekel a dolog. Sokmindent összegyűjtöttem róla, annyi anyagot gyűjtöttem össze, hogy külön winchestert kellett vennem miatta, vannak többszáz oldalas szakkönyveim angol nyelven. Én magam öt éve foglalkozom ilyesmivel közvetlenül Budapest mellett, csak a saját magam számára termelek kis mennyiségben, vendégeket egyelőre még nem fogadok. Télen-nyáron működik a gazdaság, az élelmiszerszükségletem 60%-át saját magam állítom elő vegyszerek használata nélkül. Egyébként régen, még a mezővárosok idejét megelőzően minden ember önfenntartó volt, a céhek megalakulásával kezdődött az igazi egymásnak való kiszolgáltatottság. De ebbe inkább már nem megyek bele, mert jó hosszú lenne elmesélni...

2017. jún. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy látnám értelmét a dolognak ha nem önfenntartót akarsz hanem annyi részt pénzzé teszel, hogy legyen egy pár alap dologra.


Ezt tartom ésszerűnek, megtérülőnek.


Ha érdekel valakit írjatok.

2017. jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyere lakni faluba... Jóformán itt minden adott, csak akaraterő kell. Bár azért mondjuk egy szezont ha kipróbálnál kíváncsi lennék akkor is így gondolnád-e.


Parasztosan hangzik, de kell kapálni, kell öntözni, kell permetezni, van hogy egész nap kinn az ember a kertben, árnyék meg sehol... meg lehet szokni, illetve az alapok megvannak ahhoz, hogy mindent előállítsunk magunknak, de azért az már tényleg az a kategória lenne, hogy munkahelyen felmondani és csak ennek élni.

2017. jún. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%
Krisna völgyre keress rá, és ezt is nézd meg: [link]
2017. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!