Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik jobb? Fogaszati asszisz...

Melyik jobb? Fogaszati asszisztens vagy egeszsegugyi apolasi asszisztens?

Figyelt kérdés

(Csak felnott emberek irjanak legyszives.

15 evesek velemenyere nem vagyok kivancsi.)


Otthagytam az egyetemet es egeszsegugy iranyba szeretnek majd egyetemen tanulni jovore.

Addig viszont van egy evem.

Akarok tanulni kozben.

Mindenkepp orvos mellett szeretnek dolgozni egyetem alatt.

Melyik a jobb?

Legyszi indokot is :)

Koszi


2017. jún. 12. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogász asszisztens igazából egész jó választás. Nem is olyan vészesen nehéz a képzés se. Viszonylag tiszta meló(nyilván a száj tud gusztustalan lenni, meg folyik a nyál és a vér, de még mindig jobb mint a pisi/hányás/széklet takarítása).

Ami a munkát illeti viszont kidolgozod a beled, de magánrendelőben jól fizetnek. Ráépülésként el lehet menni dentál higiénikusnak is.


A másik fogalmam sincs hogy mit takar pontosan, de ha segédápolót, akkor nem kecsegtet biztatóan. Akkor már inkább általános asszisztens. Az ilyenekből a legjobb, ha szakosodsz valamire.


Ami még jó befektetés az a labor-képalkotó szakirány. Ott is orvos mellett vagy és tisztább meló mint az ápolás.


Esetleg amíg kitalálod mit szeretnél elmehetsz orvosírnoknak. Lesz egy kis rálátásod a rendszerre és meglátod mihez van kedved.

2017. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Huh koszonom ez nagyon sokat segit:)!

A masik az a segedapolonak es az egeszsegugyi asszisztensnek az osszevonasa igazabol.

Ezzel gondoltam elmenni haziorvosi rendelobe orvos melle.

Nem tudom szerinted eleg oda ennyi?

Mert ha nem akkor egyertelmuen a fogaszati asszisztenst valasztom.

Csak ott anyu szerint ( apolono ) nincs munkalehetoseg mert az orvosok a sajat iserettsegi korukbol valasztanak asszisztenst:/

2017. jún. 12. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Régebben az egészségügyi asszisztens és az ápolási asszisztens (segédápoló) külön voltak, idéntől összevonták a kettőt. Nem túl biztató számomra sem amúgy, de az egészségügyi asszisztens szerintem az jó volt, én is annak akartam menni de látom megszűnt, meg össze lett olvasztva. Én nem egyetemre tervezek, de ahová akarok menni kell előképzettség és az ápolót mindenhol elfogadják, hát annak megyek akkor. Azt csak előképzettségnek fogom használni.

Te pontosan mi akarsz majd lenni, vagy mit akarsz az egyetemen tanulni pontosan?

2017. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ápoló szeretnék lenni.

Csak egy évem van ugye addig és olyan okj kell ami egy év alatt megvan.

Az ápoló nincs.

2017. jún. 13. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!