Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyi dolgozók! Sürgőss...

Egészségügyi dolgozók! Sürgősségin vagy Intenzív Osztályon jobb kezdeni egészségügyi asszisztensként? Melyiket ajánlanátok inkább nekem? 22/F

Figyelt kérdés

Egészségügyi asszisztensként hol érdemesebb kezdeni és dolgozni: sürgősségi vagy intenzív osztály?


Nemsokára elvégzem az egészségügyi asszisztensit és egyre inkább gondolkodok, hogy az intenzív osztályt vagy a sürgősségit válasszam-e kezdésnek? Más opció számomra nem létezik... csak ezen a 2 helyen érzem otthon magam, kritikus állapotú betegek között :)


Mindkét helyen sok időt töltöttem már, mégsem tudok dönteni. Melyik biztosít több lehetőséget továbbfejlődésre? Melyik ígényel több tudást? Hol mik a fontosabb feladatok, szempontok stb stb? Én is tudok jónéhányat, viszont érdekel hogy ki hogy látja. Hátha segít bennem is letisztázni néhány dolgot.


Sürgősségiben tetszik: sok az új beteg, érdekes esetek, gyorsan kell felismerni és reagálni, viszonylag gyakori újraélesztések, sok súlyos akut betegség, a kevésbé súlyos betegekkel jókat lehet beszélgetni, pörgés. Ami nem tetszik, az a fizikai kimerültség és a zűrzavar (ha olyan kollégákkal dolgozol, akik kicsit zavarosan dolgoznak).


Intenzív osztály: kritikus betegek, folyamatos monitorozás mellett sok dolgot lehet megfigyelni (sürgősségin is), kell gondolkodni-figyelni-számolni, több idő jut egy betegre és így többet lehet az esettel foglalkozni (SZakmai fejlődés), invazív beavatkozások és mérési tehnikák nagyon érdekesek; a gyógyszerekkel "játszás" szintén érdekes amit sürgősségin kevesebb ideig teszünk. Hátránya: a monotonság (ugyanazok a betegek) és a sok betegség, amelyeket megszereznek a betegek és mi esetleg tőlük. Ami még kicsit hátrány számomra az intenzíven: a sok szag és látvány, tisztántartás. Sürgősségin ezzel kevesebb időt töltünk; felfekvések, ilyesmik ritkábbak.



Köszönöm előre is! :)


22/F



2017. jan. 11. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha asszisztens vagy, intenzíven. Nem kell kapkodni, meghatározott számú betegre ügyelsz.
2017. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nálunk az egészségügyi asszisztens kb. olyan mint Magyarországon az ápoló (kivéve a tisztába rakást, ilyen dolgokat). Vagyis ő a betegnek az orvosi oldalára figyel oda: állapot, monitorozás, gyógyszerezés. Ő végzi, az orvos irányítása alatt. Nem tudom ez mennyire mérvadó, vagy mennyire más az általatok ismert rendszer
2017. jan. 11. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!