Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogy szereztetek saját lakást?

Ti hogy szereztetek saját lakást?

Figyelt kérdés
Leírnátok részletesen ? Nekem nincs semmi vagyonom,pénzem,havi kb. 150 ezer ft-ot keresek,35 éves vagyok,albérletben lakok egyedül,ez 75 ezer ft havonta.Hogyan tudnék lakáshoz jutni ?
2017. jún. 15. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Minek az neked? Kifizetni, fenntartani, ha valami bekrepal, javíttatni nem tudod. Hitelre kifizetni sosem fogod, már ha kapsz és van pár millió önerőd. Addig meg nem befektetés amíg te fizetsz utána, de bármikor elveheti a fejed felől ha éppen nem sikerül törleszteni....
2017. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én itthon amikor elkezdtem dolgozni csak havi 20 ezret tudtam félretenni, ez ment 3 évig. Utána kimentem külföldre szerencsét próbálni közös albérletben laktam hárman voltunk összesen, az összes forintom elfogyott ekkor. De amikor elkezdtem dolgozni odakint is, akkor már tudtam spórolni többet, havi 400-500 eurókat és 2-3 év alatt összejött egy vidéki felújítandó kisebb lakás ára (3.5M Ft).
2017. jún. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyre több szakmai tapasztalattal egyre jobb helyeken dolgoztam. Mindig úgy váltottam hogy többet keressek.

Aztán mikor felfogtam hogy ez álomvilág és albérletben, szülői segítség és simliskedés nélkül kb 40 évesen lesz lakásom, az is hitelre akkor egy szép napon vettem 2 repjegyet és egy nagy levegőt. Elindult a külföldi életem, 2-3 évet végig sz.ptam mert a nulláról indultam, egy deka ismerős nélkül egy idegen országban.

Ennek 6 éve, azóta már egy másik országban a szomszédban élek, ha most haza mennék hitel nélkül vehetnék 1 Szép lakást. De most már hülye lennék haza menni a semmire, max ingázás ami szóba jöhet, mert 60km a távolság otthonról.

2017. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kulfoldon lehuztam 2 evet, meg vasarnap is lehuztam a 10 orat. 20 evesen 2/3 sajat, 1/3 szuloi segitseggel vettem kertes hazat ugyanabban az utcaban ahol felnottem. Bar a mostani eszemmel inkabb varosra koltoztem volna startbol.
2017. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ketten örököltük testvéremmel anyukám után a lakást, aztán a testvérem megfenyegetett, hogy perel, ha nem fizetem ki az ő részét, mert építkeztek. Ekkor minimálbéren dolgoztam, de kaptam hitelt, amit azóta is fizetek (12 éve!). Most már jobb a helyzet, mert jobban keresek, de régebben volt áram kikapcsolás, gázkikötés is. :(
2017. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha ketten örököltétek akkor miért nem alap hogy kifizeted a felét ha te használod?
2017. jún. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elolvastam a kérdést, és ilyenkor fogalmazódik meg bennem a válasz, hogy esélytelen. Egyedül élsz, a fizetésed nagyon kevés mellesleg még egyedül bérelsz egy lakást. Önerőt sem tudsz felmutatni. Nem olvastam el a válaszokat, de annyit tudok mondani, ha vidéki városkában laksz, talán 5-7 millió között már lehet venni 1,5 szobás panelba lakást. Nyilván, hitelből. Ha így meg tudsz élni, hogy 75000.- forintot fizetsz albérletért, akkor ezt talán költheted törlesztőrészletre. Az önerőt valakitől, esetleg közeli családtagtól előlegezd meg. Persze a hitelnek is megvan az esélye, mivel a demagóg ígérettel ellenben előbb utóbb fog növekedni a törlesztő részlet. Meg van még az esélye annak is, hogy elveszted a munkahelyed, vagy nem fogsz tudni dolgozni és akkor miből fizeted a lakást? Sajnos be kell vallani, a magyar társadalom nagy rész szenved ettől a problémától; talán családdal-párral még könnyebben meg lehet valósítani a dolgokat, mert ketten egyszerre csak nem kerülnek ugyanabba a rossz helyzetbe, mint amit egy munkahely elvesztése jelent.

Tudom, elég szemétnem fogok tűnni, de nekem már 19 évesen volt saját pesti belvárosi lakásom. Azzal is tisztában vagyok, hogy nagyon sok embernek van, sőt van jobb is, illetve azzal, hogy nagyon nagyon sok embernek élete végéig egy 1 szobás panelban kell sínylődnie, mert jobb nincs. Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa és hiszem, hogy tanulással, kellő kitartással és törtetéssel még korrupt kormányközeli barátok és csalások nélkül is meg lehet valósítani a boldogulást és a saját lakást.

2017. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!