Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez egyáltalán lehetséges?

Ez egyáltalán lehetséges?

Figyelt kérdés
Hallottam valamikor, hogy Svájcban egy leszbikus pár, akiknek mindkét tagja öröklött süketségben szenved, és arra kérték az orvost, hogy olyan férfi spermáját kérik, aki szintén öröklötten süket, hogy a gyerekeik is süketnémák legyenek, mint ők. Ha tényleg belement az orvos és keresett nekik ilyen donort (nagyon remélem, hogy nem) és főleg ha engedéllyel, akkor úgy mégis: hogy engedhetnek meg ilyesmit, és hogy mehet bele ilyen dologba egy orvos?!

2017. jún. 18. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nekem meredek.
2017. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényeg: Hogy mehet bele egy orvos, ill. hogy engedhetik meg, hogy szándékosan genetikai rendellenességgel rendelkező gyereket gyártsanak le? (Én azt se támogatom kimondottan, hogy homoszexuális pár gyereket nevelhessen, de ez azért már nagyon durva, hogy szándékosan genetikai rendellenességgel rendelkező embereket tenyésszenek tovább (elnézést, de jobban nem lehet megfogalmazni).)
2017. jún. 19. 00:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mehet bele, mert azzal megszegi az eskűjét; vagyis abban működik közre, hogy beteg gyermek szülessen, ami orvosetikailag nem elfogadható. Ha fordítva lenne, akkor az úgy még talán érthető...
2017. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Elmebetegek ezek az emberek. Csak ezzel a keressel ki kell, hogy zarjak magukat az adoptalas lehetosegebol.
2017. jún. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól nem lesz egy ember süket mert süket a donor
2017. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tényleg létezik örökletes süketség. Úgy tudom, hogy recesszíven öröklődik, vagyis egészséges, hordozó és beteg lehet valaki. Tehát ha egy ilyen férfinek és nőnek közös gyereke születik, az mindenképpen süketnéma lesz.
2017. jún. 28. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!