Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a fiatalok...

Miért mondják hogy a fiatalok nem szeretnek dolgozni?

Figyelt kérdés
Állandóan hallom innen-onnan, de legtöbbször olyanoktól akik már nem is dolgoznak. Szóval bele sem látnak a mai világ dolgaiba. Miből vonnak le következtetést? Meg van aki 50 évesen háborog hogy ilyenek a mai fiatalok meg olyanok, közben meg albérletben napról napra él, semmire sem vitte.
2017. jún. 20. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én fiatalként is azt mondom hogy a fiatalok többsége a semmire akar sok pénzt vagy csak úgy eltengődni hónapról hónapra. Keményen dolgozni annyi pénzért amennyit érdemelnek az már nem pálya.
2017. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

[link]

erről ennyit

2017. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Hát én nem szoktam "maifiatalozni", de van pár huszonéves rokonom, köztük öcsém is, akik tényleg azt várták el, hogy na majd félmillás fizetést kapnak a semmiért. Tesómnak apám szerzett melót ismerősnél, 4-6 órákat kellett dolgoznia, nagyon könnyű melója volt, ezért kapott kb. nettó 130at, be volt jelentve. Fél évig bírta, aztán fel volt háborodva, hogy ő ennyiért nem dolgozik...

azóta (több éve nincsen melója, nem is hajlandó elmenni).


Viszont az a mentalitás sem jó szerintem, a "dögölj bele a munkába" belerokkanós dolog, oké engem például a szükség vett rá ilyenre.

2017. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Sok idős embernek csak az a munka, amit kéz kézzel végeznek, és szakadt, koszos lesz tőle az ember. Ami nem ilyen, az nem is munka, abban nem lehet elfáradni :S

A másik meg: egyesek annyira el vannak kényeztetve, hogy tényleg semmi munkával akarnak hatalmas pénzeket leakasztani akkor is, ha se végzettségük, se tapasztalatuk, se semmi, de a világnak hasra kellene esnie tőlük. Mondjuk, ilyen minden korosztályban van, nem csak a fiatalok sajátossága.

2017. jún. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Pedig ez így van, és nem csak a fiatalok. Én is utálok dolgozni, de sajnos muszáj. A fizetéssel nincs gond, nem azért, csak mert már ellustultam így 40 felé. Már nem hajtom magam annyira, mint korábban.
2017. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanannyi léhűtő fiatal van most is, mint régen, csak mos többről tudunk a közösségi oldalak meg a fórumok miatt.


Amúgy én azt látom, hogy van pár nem dolgozós hereverős / popsivakargatós ember, azok olyanok is. A többiek között inkább olyanok vannak, akik már tinikorukban dolgoznak nyáron, vagy ha nem, mert tanulásra koncentrálnak, akkor egyetem alatt vagy rögtön egyetem után.


Plusz van pár idősebb ember, akinek a hozzáállása a ki nem szeret dolgozni dologhoz elég... hogy is mondjam, érdekes. - aki nem akar fizikai munkát végezni, az nem szeret dolgozni és nem is ember

- aki otthagy egy munkát, ahol gyomorgörccsel megy be mindennap, mert olyan tahó a főnöke, és úgy kihasználják, aki fel mer szólalni, az nem jó munkás ember

- ha egy tini nem akar elmenni 16 évesen kukoricát címerezni 45 fokban nyáron (úgy, hogy nem kunyerál pénzt semmire és nem csóró a család)...

- ha egy 14 éves nem akarja magától megcsinálni az ÖSSZES házimunkát az anyja helyett...

- ha egy tini nem a legnagyobb boldogsággal vállalja el, ha lepasszolnak hozzá megkérdezés nélkül pesztrálásra egy rokongyereket...

- ha vki egyetem elvégzése után 2 hónapig nem keres állást, mert 2 hónap múlva nyaralni megy, és tudja, hogy így nem vennék fel...

- ha egy rossz szót mer szólni a munkahelyéről...

- ha nem akarja eltartani a gyerek a mekkegészséges, nem túl idős, de dolgozni nem akaró szülőjét/nevelőszülőjét/testvérét

2017. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is itt inkább az a baj, hogy a sok megkeseredett, begyöpösödött öreget bántja, hogy mondjuk 25 éves koromig nem dolgozok, hanem mondjuk elvégzek egy orvosit és lesz egy hivatásom és biztos munkám életem végéig, és nem kapálok vagy lapátolok sz-rért-húgyért 14 éves koromtól, ahogy ők tették.
2017. jún. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Részemről hülye lennék dolgozni, ha pokerből egy átlagfizetés többszörösét beszedem havonta.
2017. jún. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!