Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalok általában...

A mai fiatalok általában miért nem szeretnek autót és villanyt szerelni, és egyéb gépeket bütykölni?

Figyelt kérdés

A 90-es évek fiataljai még elmennek, de megfigyeltem, hogy akik az ezredforduló körül születtek azoknak már nagyon nincs ínyére az ilyesmi!


Az autóról remélhetőleg annyit tudnak, hogy benzinnel megy, de inkább a kutassal tankoltatnak. Nem tudják mi az a gyertya meg mi az a karburátor. Villany szerelésnél egy izzót talán ki tudnak cserélni de egy kapcsolót már nem tudnak bekötni, nem tudják mi az a fázis meg nulla.


Véleményem szerint egy szabad bölcsésznek meg egy alteros hipsternek is ismernie kéne ilyen alap dolgokat, nem csak annak aki mérnök vagy szakmunkás lesz. Miért nem fektetnek az oktatásban nagyobb hangsúlyt ilyen dolgokra is?



2016. nov. 26. 20:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

1. Manapság a gyerekeket/serdülőket nem engedik ilyesmivel foglalkozni, mert a mai szülők vagy a gyereket, vagy az autót féltik.

2. Az autók pl túlságosan bonyolultak lettek ahhoz, hogy egyszerűen odamenjen az ember szerelgetni. A legtöbb felnőtt sem ért hozzá.

2016. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 partizana ***** válasza:
34%

Mert fontosabb, hogy megtanulják a harmad fokú egyenleteket meg, hogy milyen érzékszerve van a légynek, na meg, hogy xyulosz x. törvénye is sokkal fontosabb a gyakorlati dolgoknál.


Ez a magyar oktatási rendszer. Poroszos szar.

2016. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Szeretnek és azért a villanyszerelés ilyen szinten, hogy kapcsoló bekötés, konnektor csere, semmiség.


Az autókról meg annyit, hogy manapság jobb inkább nem piszkálni őket. Már nem azokat az időket éljük, amikor egy csavarhúzóval és egy kalapáccsal megszerelte az ember a ladát. A mostani autók többségét már bebikázni sem ajánlott, mert tönkre vághatja az elektronikát az is.


"Nem tudják mi az a gyertya meg mi az a karburátor." -> Már karburátoros autókat alig-alig találsz.

2016. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

2. Érdekesebb is, mint valami retek autót bütykölni. Nehogy már te akard megmondani, hogy kit mi kelljen, hogy érdekeljen.

Ha valaki majd kocsit akar szerelni, akkor elmegy és megtanulja. De minek vele azt untatni, akit rohadtul nem izgat?

Én pl. szívesebben tanulok a rovarok érzékszerveiről.

2016. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Hát ezt megtanítani az apák dolga lenne, nem?


Én 90-es években születtem. Egyéb problémáim is vannak amik nehezítik az ilyenek tanulását.. De apám jött és mondta, hogy "akkor most együtt bekötjük ezt a konnektort". Ez abból állt, hogy én néztem, ahogy ő 20 percen keresztül káromkodik, és aztán kész is. Redőnyszerelés ugyanez, csak 40 perccel.

Káromkodni már jól tudok...

2016. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Az apák meg egy teljesen másik fejezet. Az enyém teljesen idegbeteg volt minden alkalommal, üvöltözött mint az állat. Meg is utáltam az összes hasonló procedúrát.
2016. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%

Egy mai autót már csak a szakképzett autószerelők tudnak szerelni.Érzékeny szerkezetek.

Emellett, ezek az autók jelzik hány km után kell szervizbe vinni, így a gazdája nem felejti el.

A szervizben pedig van adatbázis, ott minden fent a kocsiról, mikor, hogyan mennyiért lett cserélve.

Ezek nem Ladák vagy Wartburgok,hogy odavágsz neki kalapáccsal és újra gurul.

2016. nov. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem arról van szó, hogy nem szeretnek, hanem senki nem tanította meg nekik, senkitől nem leshették el. A kézműves tevékenység ázsiója nagyon visszaesett az pari termelés robbanásszerű bővülésével és a szakmunkás képzés színvonala erősen esett. A mai OKJ tanfolyamok jelentős része betanított munkára képez, arra, hogy kész alkatrészeket hogyan kell egymáshoz kapcsolni, de hogy azokat az alkatrészeket hogyan kell nyersanyagokból elkészíteni, azt már nem oktatják.

"Miért nem fektetnek az oktatásban nagyobb hangsúlyt ilyen dolgokra is ?", hát azért nem mert az oktatás irányítói maguk is kétbalkezesek és egy szöget nem tudnak a falba beverni, eszükbe sem jut, hogy a heti 5 testnevelés órából egyet-*kettőt talán fel lehetne áldozni a barkácsolásra, háztartási tevékenységekre tanítás oltárán. És hát valljuk be: Magyarországon nagyfokú társadalmi mobilitás történt az elmúlt ötven évben, a tanyák, falvak jelentős része elnéptelenedett, a városi ember nem viszi rá a kényszer, hogy saját maga oldjon meg kétkezi feladatokat és sokszor az ilyen vidékről felkerült emberek szinte szégyellik, ha olyan munkát kell végezni, ami nem felel meg a társadalmi hierarchiában elfoglalt helyzetüknek. Hány lánygyerek tud ma varrni, kötni, horgolni, hímezni, stoppolni, háztartást vezetni ? Én a nagyapámtól meg az apámtól eltanultam az asztalos mesterség pár fogását, anyámtól megtanultam kötni, hímezni és főzni/befőzni, a gimnáziumban géplakatos szakmai ismereteket tanultam politechnikán, szakmunkás tanulóként elektroműszerésznek tanultam, az egyetemen vegyészeti ismereteket is elsajátítottam, később összevegyítve mindent elkezdtem tárgyrestaurálással (festmény, szőnyeg, bútor) foglalkozni majd szükségét éreztem, hogy üveges-képkeretezőnek tanuljak. Na ez a legutolsó volt OKJ képzés, ahol csak azt nem tanították meg, hogyan kell képkeretet készíteni alapanyagokból, hanem csak azt, hogyan kell készre vágni a folyóméterben kapható képkeret léceket a tanfolyamot szervező cégnél kapható gépekkel és eszközökkel.

2016. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Engem hidegen hagynak,sosem érdekeltek sem az autók,sem az,hogy hogyan működnek.

Még jogosítványt sem akarok.


Nagyon távol állnak tőlem az olyan dolgok,aminek az a vége,hogy az ember koszos lesz..

2016. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Én meg azt veszem észre, hogy a mai gyerekeket is érdeklik a szerkezeteket, csak átterjedt inkább a számítógépekre. Meg van sok fiú, akit érdekel mai napig az autószerelés.


Mai világban a villanyszerelésnél menőbb dolog pl. egy számítógép hálózatot kiépíteni, routereket, switcheket alkalmazva. Probléma? Aligha hiszem.

2016. nov. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!