Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan mondták, jó ha az ember...

Sokan mondták, jó ha az ember egy kicsit önző s csak magával foglalkozik. Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés

Én pl egyáltalán nem tartom önzőnek magam, szeretek segíteni másoknak ha tudok. Sőt, magammal nem is annyira szeretek foglalkozni mert nem foglalkoztat annyira a sorsom, viszont az örömmel tölt el ha másoknak segíthetek. Igaz, aztán van akiről kiderül hogy nem érdemelte meg.

Nálatok van valamilyen határvonal önzőség tekintetében?


2017. jún. 20. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen voltam, mint te. Sőt még vagyok is valamennyire. Nagyon képes vagyok másokat magam elé helyezni, és ebből van a baj, mert ezt csak kihasználták. Szóval próbálok csíkot húzni, hogy pl bizonyos időszakokban totál elérhetetlenné válni facebookon, vagy bizonyos dolgokra már nemet mondok.
2017. jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tartom, ahogy a kérdésben áll.

Amikor teljesen önzetlen voltam, lépten-nyomon megaláztak, kihasználtak, kiforgatták a szavaim, szarban hagytak. Anyagilag is megkárosítottak. Így inkább, ha úgy érzem szükségesnek, akkor magamat helyezem előtérbe.

2017. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még nem tudtam abbahagyni.

Ez a lényeg az életemben.

Sokszor megbánom de oda se neki.

A sorsom meg van bélyegezve 8 éves koromtól és ezért nem nagyon zavar a saját karrier.

Nem mondom, hogy csinálja mindenki ezt de nekem nem stressz.

2017. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Miért van megbélyegezve a sorsod?
2017. jún. 20. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy betegségem ami veseelégtelenséget fog eredményezni kb 35 éves koromtól.

Meg mellette sok apró baj az egészségemmel.

Aztán jöhet, művese vagy átültetés meg minden kóceráj.


És ez még nem is lenne gáz, ez rajtam nem látszik( brutál adottságok, küzdőszellem, stb)


Viszont vmiért nálam ezt hozta ki az önsajnáltatás helyett, hogy ha már ilyen gázos élet jutott akkor mások legyenek fontosak.


Amúgy nem rinyálhatok mert több sikeres, nagy jövő elé néző vállalkozást sikerült felépíteni a szinte semmiből és így meg is tehetem, hogy hagyom magam bizonyos helyzetekben.


Engem csak az önzetlenség tud időtlen/tudatlan állapotba helyezni ezért én élvezem.

2017. jún. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!