Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám levetkőzni a...

Hogyan tudnám levetkőzni a munkásosztálybeli személyiségemet? Az alább felsoroltak közül mi jellemző még a melósokra, mikre figyeljek?

Figyelt kérdés

Mindkét szülőm munkás, én is az vagyok. Jelenleg gyárban dolgozok, a baráti társaságomban is mindenki munkás. Sajnos látom ennek az életnek a hátrányait, szeretnék kinőni ebből. Elkezdtem tanulni, de úgy érzem a személyiségemen is változtatnom kell.


Eddig ezeket a szokásokat/világképet vettem észre, részben magamon is, ami a munkásosztályra jellemző:


- trágár beszéd, vergődés a boltban

- hétvégi szórakozás: részegség, büfögés verseny

- egy drágább kocsi láttán: "Miből van? Lopta mindet a mocsok g-ci!

- "Fitnesz, mi a f-szom az, uri-muri gazdagoknak az"

- állandó elégedetlenkedés, irigykedés, rosszindulat, káröröm

- szarás, fingás mint poénok forrása, beszámolás ezekről (pl. "uh, de jót sz-rtam reggel munka előtt", és nagy röhögés)

- olvasás, színházi előadás, múzeumi kiállítás mint szabadidős tevékenysége megvetése, ezzel szemben TV istenítése (különösen Édes Élet, Éjjel-Nappal Budapest, stb.)


A jövőmet illettően akadályként nem azt látom hogy kevés a fizetésem, hanem szinte hogy bele van égve a személyiségembe a melós mentalitás, a melós élet. Valahogy annyira másnak látom azokat az emberek akiknek a szülő valamiféle értelmiségi szakmával rendelkezik, pl. előzékenyek, nagylelkűek, nyugodtak, türelmesek, stb.


Hogy lehetnék én is ilyen? Mi kell ahhoz hogy kinőjjem a "csóriságot"? Mi az amit még nem veszek észre magamon?


2017. jún. 22. 14:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem melós mentalitás ,egyszerűen egy tapló tirpák vagy...a legtöbb gyári munkás nem szrik böfög fingik ocsmánykodik hanem normális ember...
2017. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Ha már ezt felismered magadba akkor az már félsiker. Önismeret fejlesztése. Ezen sok múlik
2017. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Ami még eszembejutott:

- családon belüli széthúzás (örülni kell annak ha valakit kudarc ért és nem segíteni neki feldolgozni azt)

- szemetelés az utcán (csipszes zacskó eldobása miután megette), rendetlenség otthon (bevetetlen ágy, morzsa mindenhol, redvás WC)

- személyes higiénia hiánya (van aki arra büszke hogy ő akár 5 napig is kibírja fürdés nélkül)

2017. jún. 22. 14:20
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Melóshoz képest intelligensnek tűnsz. Szerintem te ékes példája vagy annak, amikor egy értelmes ember munkáscsaládba születik, és nem tud/nem hagyják kibontakozni. Ugyanez vagyok, habár én sosem néztem ilyen moslék műsorokat, nem tartom viccesnek a böfögős-fingós poénokat, valamint nem iszom alkoholt.
2017. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#1: Tudom hogy nem minden melós ilyen, de én ezt látam a környezetemben. Köszönöm a segítő szándékodat.
2017. jún. 22. 14:21
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Tehát, ha valaki melós az máris egyenes arányos azzal, hogy nem fürdik. Értem.

Tudod, az én környezetemben is vannak "melósok", de amiket felsoroltál az inkább a neveletlen, tah0 parasztokra jellemző. Nem mondom, hogy nincsenek ilyenek, mert volt már, hogy a munkások a 11 éves húgom után fütyültel az utcán, meg orditoztak, hogy így-úgy megbkmmmértitek. De ez a ritkábbik eset.

Ha te tényleg látod magadban, amiket felsoroltál, akkor valóban változtatni kéne.

2017. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Te aztán proli vagy a javából! :D

Egyébként tényleg nem minden gyári munkás ilyen.


A megoldás az, hogy egyszerűen nem csinálod ezeket. Nyilván egy munkahelyváltás sokat segítene, de ha jelenleg ez nem kivitelezhető, akkor legalább a hasonló színvonalú haverjaid kerüld el, és próbálj keresni normálisabb társaságot, akivel lehet színvonalasabb kultúrális tevékenységeket űzni.

2017. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az írásod egészen rendben van.

A hibáidat is felismerted, ami önmagában is eredmény. Most már csak változtatni kell rajtuk.

2017. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nos, kedves melós barátom, ezen tulajdonságaiddal pl. színészek közé egyből bevennének. Ha színházi előadás után találkozni szeretnél a színészekkel, akkor nézd meg hol van a környéken legközelebb jól lepukkant kocsma és irány oda. Na ott aztán lesz röfögés meg fekvehányás amennyit csak akarsz. Ne mond meg hogy melós vagy, csak viselkedj természetesen, hidd el mindenki közéjük valónak fog gondolni.
2017. jún. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Le a kalappal az elhatározásod előtt! Ha ilyen magas szinten figyeled magad, ennyire előre haladtál az önismeretben, már csak az önirányításodon múlik a sikered.


Hadd tegyek még egy megjegyzést: vizsgáld meg azt is, h az általad melósnak nevezettek nőkhöz való hozzáállását, a szexualitásról való nézeteiket, az arról való kommunikációs mintáikat akarod-e követni. Nos?


Fontos volna az is továbbá, h a változás, amit kitűztél magad elé, valami más, de szintén társadalmi felemelkedésedet szolgáló céllal kapcsolódjon. Tanulásra, szakmaszerzésre, v szakmádban magasabb szintre lépésre gondolok. Ha több életterületen előre lépsz -lehetőségeidhez mérten- akkor kevésbé akarnak majd visszahúzni.


Ha ez túl nagy kiadás lenne befizetni egy tanfolyamra, járj előadásokra, légy könyvtári tag, olvass, köss új ismeretségeket. Mondok egy példát: ha van rajzos tehetséged, bátran eljárhatsz szakkörökre, a tehetség világában jóval kisebb a származás fontossága, elfogadóbbak az emberek. Ha máshoz van tehetséged, affinitásod, annak megfelelő csoportosulást keress természetesen.


Abban tökéletesen igazad van, h a szülői háttér, a szociokulturális környezet nagyon fontos, de szerintem nem döntő. A döntő a motíváció. Te milyennek szeretnéd látni magad 2-5-10 év múlva? Hogyan lennél boldogabb?


Kitartást kívánok neked. Ennek az országnak pedig sok, hozzád hasonlóan pozitív szemléletű, problémamegoldó és sikerkereső fiatalt!


Üdv Ʀ

2017. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!