Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a lent látható...

Mit gondoltok a lent látható beszélgetésről? Ti is úgy vélitek, hogy általános jelenség az, hogy két személy egészen más elméleti síkon mozog, és ilyen esetekben gyakran meg nem értettség lesz a társalgás vége (Sőt, gyakran végig jellemző mindez)?

Figyelt kérdés

Természetesen, én vagyok a "You".


"Stranger: szia

You: Üdv

Stranger: hogy s mint?:D

You: Örülök, hogy nem a nemi témát hoztad fel, hanem más megközelítésbe helyezted a dolgokat.

You: Köszönöm, tűrhetően érzem magam.

Stranger: nem szándékozom nemi témát felhozni

Stranger: csak tűrhetően?

You: Sőt, a "tűrhetően" kifejezés is túlzás a részemről, ha figyelembe veszem az állapotomat.

You: ...Amelyhez hozzájárul az is, hogy az emberek jelentős része manipulálható, és a legkisebb kedvesség hatására megnyílnak, majdhogynem szerelmesek lesznek.

Stranger: ?

You: Felvázoltam egy általános jelenséget, ami megfigyelhető az interneten.

You: Illetve, a társadalomban is.

Stranger: ez mindenhol jelen van

You: Igen, mondtam.

Stranger: és ez téged miben befolyásol?

You: Ellehetetlenít a komolyabb beszélgetésektől, illetve meg nem értés tárgya leszek.

You: Olyan érzés, mintha elbutítanának a körülmények.

You: Még ha ez nem is történik meg.

Stranger: ahhoz, aki kedvesen szól hozzád, nem kellene egyből negatívan állni

Stranger: nekem abból amit írtál ez jött le

You: Megtörtént számos alkalommal mindkét eset, tehát nem légből kapott kijelentéseket teszek. Van, amikor kedvesen nyitok témát, máskor viszont ehhez hasonlóan.

Stranger: és mit tapasztaltál?

You: Vannak, akik szinte egy fotó alapján beleszeretnek a másikba, és semmitmondó, rövid beszélgetéseket folytatnak egymással. Mások pedig, távolságtartóak, ahogyan gyakran én is. És vannak, akik végig nevetgélnek, gunyorosak, viccelődnek, és fel sem fogják az adott téma lényegét, mások viszont viccesek és intelligensek.... Sokáig sorolhatnám a kombinációkat.... Amikor kedvesen nyitok, bármelyik megtörténhet, illetve meg is történt.

Stranger: :)

Stranger: és mi van azokkal, akik neten ismerkednek, felfogják mi történik, és tök jól kijönnek, mondjuk éveket beszélnek át, talizgatnak, és tényleg szerelmesek?

You: Ez is egy eshetőség/kombináció. Remélhetőleg, nekem is lesz részem/szerencsém egy hasonló beszélgetőpartnert "találni" (nem keresek senkit, zárkózott vagyok). Csakhogy, eddigi észrevételeim alapján, kevesen élnek hasonló tulajdonságokkal. Nem egyszer előfordult, hogy egy eleinte ígéretesnek tűnő csevegés nem a megfelelően ért véget, mert az adott személy túlságosan áttért a modern, "szleng", nem elmélkedő társalgási formára.

Stranger: szerintem túl kötött vagy, kicsit engedj fel :)

Stranger: nem baj az, ha valaki szlenget használ, csak lazul

You: Tegyük fel, ha valaki laza, de elmélkedő is, azzal nem lenne "problémám"..... Az más kérdés, hogy a meg nem értéseim sorozatának az lett a vége, hogy sokan autistának tartanak, illetve mogorvának. Ez csak egy példa.

You: *sokan nem értenek meg mindezek miatt

You: A fent említett rosszullétem egyik részét pedig a paranoiám képezi, ha már konkrétan vissza akarnék térni a kezdeti beszélgetési szálhoz. (Melyet nem tartok igazán fontosnak, mert sok más, magvas gondolat jöhet létre közben.)

Stranger: :s

Stranger: Ne haragudj, de nekem mennem kell

Stranger: szia, örültem a beszélgetésnek :)"


2017. jún. 6. 12:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen beszélgetést max a pszichiátrián hallasz.
2017. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Pontosan mi a kérdésed? Mert arra gondolok ezt elolvasva, hogy te valakinek kiöntötted kicsit a lelked, ő meg elolvasta, kicsit válaszolt, aztán elment. Nem igazán tudott mit kezdeni a problémáddal. De az mondjuk nem derült ki, milyen kapcsolatban állsz a beszélgetőpartnereddel, beszéltetek már ezzel a témával kapcsolatban vagy most hoztad fel először, előzmények mik voltak, stb.
2017. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

12:16

Nem a lelkem kiöntésére helyeztem a hangsúlyt, hanem közöltem egy általános tényállást.

Felnéztem rövid időre az Omeglére, és "cseteltem" egy idegennel.

2017. jún. 6. 12:21
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg igen, gyakori, hogy két ember teljesen más elméleti síkon mozog. Sőt, nagyon nehéz olyat találni szerintem, akivel mélyebben el tudsz beszélgetni. Van, akivel lehet, de csak egy (két-három) témát érintve, velük úgy kell szőni a beszélgetés fonalát, hogy értse, miről van szó. Van, akivel gondosan kerülni kell bizonyos témákat, még ha azok neked kedvesek is. Van, akivel meg szó szerint elbeszéltek egymás mellett. Én pl. anyámmal nem tudok emiatt "lelkizni", pedig sokszor megtenném, de 10-ből 9-szer mellémegy a társalgás. Hétköznapi témákkal nincs gondunk, de azt szinte bárkivel tudok folytatni, a szeretteimhez nem (csak) small talkra megyek.
2017. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

"Nem a lelkem kiöntésére helyeztem a hangsúlyt, hanem közöltem egy általános tényállást."


Pedig mivel jól belefűzted magad, ezért szerintem ez a rész is hangsúlyos, de ez most mindegy is. A saját példádból próbálsz általánosítani, az csak egy dolog. Ez bizony már a lelkizés kategória, még ha ezt esetleg cikinek is gondolnád.

2017. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

12:23-as / 25-ös válaszoló


Örömmel olvastam a második válaszod.

A harmadikkal pedig részben egyet is értek, valóban volt benne némi lelkizés, mert nagyon rosszul éreztem magam pszichésen a társalgás kezdetén.

Ezt elismerem, de nem erre fektettem a hangsúlyt.

2017. jún. 6. 12:30
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Zagyva beszélgetés,nagyon fiatal lehetsz még,nincs élettapasztalatod,csak úgy csinálsz mintha nagyon okos lennél... Nekem ez jön le ebből az egészből.
2017. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

"Stranger: Ne haragudj, de nekem mennem kell"


xD Háit igen. Ez szépen mondva a no megyek innen, mert semmi kedvem sincs az önsajnálatodat hallgatni.

Miért okoz neked gondot az, ha valaki kedves? Most akkor inkább legyen mindenki bunkó? Természetes dolog, hogy aki kedvesen beszél és megértő, ahhoz jobban közelednek majd az emberek.

2017. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Ami azt illeti, sok időt töltöttem pszichiátrián, régebben.


12:34


24 éves vagyok, és a fentiekkel kapcsolatban számos dologra a válasz: a meg nem értettség.

Igaz, hogy nincs sok élettapasztalatom, pszichés okokból adódóan.

2017. jún. 6. 12:42
 10/24 A kérdező kommentje:
Részemről nincs semmi gond ezzel a beszélgetéssel, ismerve háttértényeket.
2017. jún. 6. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!