Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A többség miért értékeli...

A többség miért értékeli sokkal többre a fizikai munkát a szelleminél?

Figyelt kérdés

Facebook posztok alatt és egyéb fórumokon is csaknem teljes egyetértésben vannak az emberek abban, hogy a fizikai munka fontosabb a szelleminél, és jobban meg is kell fizetni.

Az idősebb korosztályról én nem tudom ilyen tekintetben nyilatkozni, de a sajátomban azt látom, hogy az ment el szakmunkásnak, fizikai munkásnak, aki lusta vagy buta volt tanulni. Tisztelet a ritka kivételnek, aki azért végez ilyen munkát, mert szereti csinálni. Ennek fényében szerintem nem kellene ennyire fontosnak tartaniuk a fizikai munkát, mert végülis csak kényszerből végzik azt.

Szerintem fontos a fizikai munka elvégzése is. De ezeknek a legtöbbje nem visz előre, csak fenntartja a jelenlegi helyzetet. A fejlődés motorja egyértelműen az oktatás és a szellemi munka. Nem beszélve arról, hogy az is fárasztó tud lenni, és sokkal többet kell hozzá tanulni.

Az emberek azt is megvetik, ha valaki sokáig tanul. Azt mondják, hogy az nem munka, csak lébecolás - akkor ők miért nem tanultak?

Azért hallok több ilyen véleményt, mert a fizikai munkások többen vannak, gyakrabban tárják a véleményüket a világ elé, vagy csak nem is értik, miért lehet fontos a szellemi munka?


2017. jún. 23. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%
őszintén szólva nem értem, amit írsz. Ki értékeli többre a fizikai munkát? Az én környezetemben lenézik a fizikai munkásokat, és én pl. felháborítónak is tartom, amikor jóval többet keresnek, mint egy tanult, diplomás ember. Fura alakok vehetnek téged körül. Az emberek azt is megvetik, ha valaki sokáig tanul? Milyen emberek? Én ilyeneket nem ismerek. Az más téma, amikor valaki csak azért tanul évtizedekig, hogy ne kelljen a saját lábára állnia, és élősköshessen a szülein, vagy akin tud.
2017. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Én az ilyeneknek azt szoktam mondani, hogy akkor szakadj meg a dinnyeföldön... Egyből pampogni kezdenek... De ha olyannyira szeretik a fizikai munkát, akkor mi a gondjuk?
2017. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Én az ellenkezőjét tapasztalom... hogy az emberek sokkal többre tartják a tanult, diplomás emberek. Azért nem mondom, hogy "a többség", de elég sokan emberszámba se veszik azokat, akik fizikai munkát végeznek. Sőt, az igazán tapló még azt is lenézi, aki diplomás, de "csak egy óvónő".
2017. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Sok diplomás dolgozik fizika munkát.


Egyszerűbb a feladat, nem kell agyalni, nem terhel le "szellemileg".

2017. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Felháborodsz azon, higy ha efy fizikai dolgozó többet keres egy "tanult" irigy embernél?

Igazából ki a hūlye? A fizikai dolgozó, mert megy pénz után, vagy egy "tanult" irigy ember, aki a papirjain ülve sopánkodik higy miért nem keres annyit.

De egy kérdés, ha felháboríta fizikai dolgozó fizetése miért nem csinálod azt? Igy Te is jobban fogsz keresni.

2017. jún. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Sunshinedoll ***** válasza:
46%

Amennyire én látom, legalábbis körülöttem inkább a fizikai munkát nézik le. A takarítót, a mekis kiszolgálót, akármit.

Függetlenül attól, hogy egyik munkakör sem jobb vagy fontosabb a másiknál, mert szükség van orvosra, szükség van takarítóra, kertészre, mekisre, ácsra, elméleti fizikusra meg HR-sre is, szerintem sok esetben egy komoly fizikai munkát végző többet dolgozik és leterheltebb, mint egy irodai munkás, akinek pontban 4kor vége a munkaidejének, mégis lustának tartják, csak mert "nem tanult tovább", és nem is feltétlen keres annyit, amennyit a klímában a gép előtt ülő emberek.


De ez nem verseny. Minden munkát megfelelően kellene értékelni és megfizetni, mert mindegyik fontos, és egy normális országban alap lenne, hogy bármelyikből meg lehessen élni túlterheltség nélkül.

2017. jún. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Az azért nem mindegy, hogy mik azok a munkák. Fizikai munka lehet az árokásás, a wc pucolás, meg a hagymaszedés is, de ott is ugyanúgy vannak, amiket évekig tanul az ember és nehéz jól csinálni. Gondolok itt például az autószerelésre, karosszéria lakatosra, hegesztőre. Szellemi munkában is ugyanígy megvan ez. Van, amit évekig tanul az ember és van olyan is, hogy bármi jött-ment el tudja végezni. Szóval nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az többet ér, mert van egyikben is és a másikban is értékes és értéktelen.
2017. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert a fizikai munkából lesz valami. A köműves pl. épít házakat, anélkül nem tudnál hol lakni. Abban viszont egyetértek, hogy az egész csak kényszer, ha nem lenne muszáj, az emberek nagyrésze nem csinálná.
2017. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Most a szellemi munka alatt érthetjük azt hogy pl. aki irodában dolgozik, nem pedig pl. műhelyben villanyszerelő?


Tehát egy ügyfélszolgálatos is, aki számítógépen és mobiltelefonnal dolgozik?

2017. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Ebben nehéz igazságot tenni. Mindenki a saját munkáját tartja a legtöbbre. A fizikai munkásokat becsülöm, szellemi "munkásként". Nem tudnám megcsinálni azt, amit némelyik fizikai munkás tud és egyáltalán nem tartom őket lustának (említsük meg, hogy fizikai és szellemi területeken is vannak lusták és gyenge teljesítményűek). Az is igaz, hogy ők sem tudnák elvégezni az én munkámat. Hogy igazságos legyen, kaphatna mindenki egyenlő fizetést, függetlenül attól, hogy milyen természetű munkát végez. A teljesítménye és az általa megtermelt javak alapján. De ez megintcsak nem tetszene sokaknak, lásd az elejét (mindenki a saját munkáját tartja a legtöbbre).
2017. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!