Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemisták között a...

Az egyetemisták között a piálás valami kultusz vagy a nagy többség tényleg csak így vezeti le a stresszt?

Figyelt kérdés
Én is egyetemista vagyok, de ritkán szoktam inni, csak ha megkínálnak (mondjuk nem is járok közösségbe) vagy ünnepekkor, de komolyan... Az összes egyetemistának kis túlzással a piálás az elsődleges téma. Ilyen minőségi whisky, olyan erős vodka. Sokszor azt érzem, mintha mindenki született borszakértő lenne és egyben úgy isszák, mint a vizet. Azt tudom, hogy én vagyok introvertált, de azt sem tudom megérteni, hogy a lányok is, hogy képesek úgy vedelni a kőkemény piát, mintha vizet innának. És ez még csak a piálás. Az ebből eredő dolgokat inkább meg sem említem. Ennyire p**ci lennék? Ők miért isznak ennyit?

2017. febr. 12. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többen úgy vannak vele, hogy ez egy jó közösségi program. Sokan összeülnek, van alkohol, ami oldja a hangulatot, lehet közben beszélgetni, játszani, politizálni, filozofálni, etc. És jól látod, a gátlásokon kívül az alkohol még a stresszt is oldja.

Lehet vitatni, hogy ez most rossz-e vagy sem. A túlzásba vitt, heti többszöri mértéktelen piálást én se pártolom, mert költséges és egészségtelen is. Azokat sem értem meg, akik huszonéves létükre képtelenek érzékelni a határt és tartani a mértéket.

Amiatt nem kell szégyenkezned, hogy Te ezt nem szereted, mindenki másmilyen. Aki ezt nem tartja tiszteletben, az nem a barátod. Ne adj a véleményükre.

2017. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"lehet közben beszélgetni, játszani, politizálni, filozofálni, etc"


Tévedsz, ha szerinted ezt csinálják. A nagy helyzet az, hogy van egy hangadó, és mindenki neki ad igazat. Ne értsétek félre, nem olyan értelemben értem, mint egy középsuliban, hanem hogy valaki kijelent valamit, és akkor neki igazat adnak. Aki másképp gondolja, azzal meg ne, értenek egyet. Pl. mi beszélgettünk arról, hogy van-e értelme az óravisszaállításnak. 2 ember azt mondta hogy igen, én azt, hogy nincs semmi értelme. Végül a többiek is nekik adtak igazat. Nézd, tudod egy alkohol alatt álló ember nem teljesen beszámítható. NEM! Akkor sem, ha csak be van csípve, vagy ha jókedvű a piától. Ugyanis akkor már az esze helyett az érzelmei vezérlik. Sztálin is leitatta az embereket, hogy kiderítse ki az, aki nem megbízható személy.. Visszatérve, az ilyen összeülések alkalmával azt vettem észre, hogy ha csajok is jelen vannak, akkor sem politizálni, sem filozófálni nem lehet, mert nem bírják elviselni.

2017. febr. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Lány vagyok, és az én társaságommal lehet ezeket csinálni. Nálunk pedig ritkán van véleménybeli súrlódás, mert nagyon hasonló nézeteket vallunk. (Első voltam)

2017. febr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, "most vagy fiatal, most kell élni".

Amivel ilyen formán abszolút nem értek egyet.

Leszámítva azt az egy évet, amikor egy masszívan alkesz csajjal jártam, se előtte, se szakítás után nem voltam egy nagy ivó. Ünnepekkor egy kis édeset megittam, de ennyi. Nem szerettem bulizni járni, nem d*gtam minden héten más csajt, és nem nyújtott túl nagy élményt a lerészegedés. Nem azt mondom, hogy nincs benne jó érzés, de összességében a másnappal együttvéve nettó negatív az egész.

Mindenki mondta, hogy hülye vagyok, hogy nem élek.

Nos, azóta eltelt 15 év. Nem érzem úgy, hogy bármi kimaradt volna az életemből, amit bánnék. Lehet, hogy másnak az az "élet", hogy kómás részegre vedeli magát, meg minden buliban más csajt sz*pat, de nekem nem az. Nekem egy jó túrázás, egy kiadós futás, de pl. egy közös szakmai verseny pár baráttal nagyobb élmény, mint egy lerészegedés. Nem látom úgy, hogy bármit vesztettem volna, hogy nem akartam mások elvárásai szerint élni.

Neked is ezt mondom: élj úgy, ahogy te szeretnél! Senki nem attól lesz "nagy", hogy még a szórakozásban is mások elvárásait nézi.

2017. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

"Nálunk pedig ritkán van véleménybeli súrlódás, mert nagyon hasonló nézeteket vallunk."


Csak hiszed! Mindenkinek megvan a saját véleménye, csak hogy ne lássák, hogy különbözik a véleménye többiektől, nem mondják ki.

2017. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kultusz
2017. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!