Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért támogatják annyira a...

Miért támogatják annyira a Pride-ot?

Figyelt kérdés
Aki ellenzi a melegfelvonulást, arra mindjárt ráhúzzák, hogy korlátolt, homofób, és kirekesztő. Pedig az szerintem egyáltalán nem a homokosok elfogadásáról szól, hanem feltűnéskeltés és polgárpukkasztás. Aki ép eszű, az el se megy rá (egy leszbikustól hallottam ezt a véleményt; ő is azon a véleményen volt, hogy gusztustalan a felvonulás).

2017. jún. 24. 15:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Semmi bajom nincs a homoszexuálisokkal, mindenki azzal bújik ágyba, akivel akar. De ez legyen az ő magánügye, nem kell emiatt ilyen sz**rokat rendezni.
2017. jún. 24. 15:17
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Aki ellenzi, az azt sem tudja, honnan ered a felvonulás. Először üljön le és nézzen végig egy dokumentumfilmet a Stonewall lázadásról, aztán utána esetleg véleményt formálhat róla, hogy van-e értelme a Pride-nak vagy sincs.
2017. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nézd azért ha azt nézzük, hetero emberek közötti dolgokat nap mint nap látni, mindenhol. Plakátok, reklámok, akár párocskák csókolóznak az utcákon, Filmek stb. Ezzel tele van minden, valszeg neked se tűnik fel az ilyesmi. De melegeket mai napig kb megdobálnak az utcán, ha kézen fogva járnak. És ne mond azt, hogy nem így van, mert így van. Otthon csinálhatja bárki bárkivel, de a heterók egy óriásplakáton is átölelhetik egymást, a meleg ne már. Itt a külömbség. Ez a felvonulás dolog arról szól, hogy csakazértis megmutatják magukat a melegek is, ennyi. Hogy ezt mennyire viszik túlzásba azt nem tudom, de engem nem is nagyon érdekel. Ártani nem ártanak vele senkinek. Mennyiből ál nem odamenni, vagy netalántán egyszer egy évben elfogadni, hogy te most azt a helyet elkerülöd? Szóval engem személy szerint nem zavar, nem is igazán érdekel.
2017. jún. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Téged miért háborít fel, hogy emberek felvonulnak évente egyszer Budapesten? Miért tartod feltűnéskeltésnek? Az összes politikai vagy közéleti összejövetel felháborít?


Esetleg ennyire nehéz számodra érzelmileg feldolgozni, hogy vannak, akik a saját nemükhöz vonzódnak és szeretnék, ha ettől függetlenül ugyanúgy élhetnének, mint bárki más?


Egyébként a Prideot azért támogatják, akik támogatják, mert állampolgári jog felvonulást rendezni és azon részt venni Magyarországon és sokan fontosnak tartják, hogy szexuális identitása miatt senkit ne érjen hátrány az életében.

2017. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha zavar a felvonulás, miért foglalkozol vele? Miért jut eszedbe? Miért érdekel? Kerüld el és ennyi. Inkább azon gondolkozz el hogy ők is az embertársaid és honfitársaid, ne legyél kirekesztő meg provokatív, hagyd élni őket.
2017. jún. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az előbb említettem, hogy nincs bajom a homoszexuálisokkal, mindenkinek a magánügye, hogy kivel bújik ágyba. De maradjon is a magánügye! Nem kell ezért giccses maskarába öltözve tömegeknek az utcán mászkálniuk, és ne adj Isten, provokatív transzparenseket mutogatni, vagy üvöltözni. Még egyszer megemlítem: egy leszbikustól is azt a véleményt hallottam, hogy ő undorodik a pride-tól, és szerinte is a normálisan gondolkodó homoszexuálisak nem vesznek részt rajta. Egyébként tényleg a közelébe se megyek az ilyeneknek, de azért hallani dolgokat, hogy sokszor elszalad a ló a résztvevőkkel, és eléggé durva dolgokat is művelnek néha.
2017. jún. 25. 14:58
 7/10 A kérdező kommentje:
(kiegészítés: provokatív megjegyzéseket üvölteni)
2017. jún. 25. 14:59
 8/10 anonim válasza:
91%
Te az év minden napján,bármikor megfoghatod a partnered kezét az utcán.Ők nem.Egy napot kértek.És igen, más országokban úgy van felfogva az egész mint egy fesztivál.Had érezzék úgy magukat.
2017. jún. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
92%
Nem csak a tollal a seggükben táncoló fiukat kell nézni a Prideon. Ez csak a figyelmet kelti fel. Amsterdamban ez már ténnyleg csak a parádéról szól. De a haladó Magyarországon, ez fontos, hogy az emberek képébe toljuk, hogy itt vagyunk, és kérjük a jogainkat, örökbe fogadás, házasság, öröklés stb.
2017. jún. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Szia én meleg vagyok és sokáig én is elleneztem a pride-ot, mert pontosan azt gondoltam róla, amit te: minek ez a feltűnősködés!? Többet árt, mint használ, hiszen akik közömbösek lennének a melegekkel szemben azokkal is megutáltatják a latextangák stb-k miatt.


Aztán egy hetero lány barátom elrángatott.

Azóta imádom. Méghozzá azért, mert teljesen más "belülről" mint "kívülről". A tv-ben meg ilyen helyeken általában a kirívó öltözékű bájgúnárokat mutogatják de a valóságban alig vannak ilyenek és az egész inkább fesztivál hangulatú. Egy csomó normálisan kinéző, viselkedő ember összegyűlik (egyáltalán nem csak melegek, ez engem tökre meglepett, de például melegként nagyon jól esett) tudván hogy van bennük valami közös, egyetértenek bizonyos értékekben, jól érzik magukat együtt. Ennyi.


Illetve még egy szempontot hadd ajánljak a figyelmedbe: melegként nekem nagyon sokat jelentett a több ezer vidám, támogató ember látványa. Hihetetlenül sokat jelent az érzés, hogy nem vagy egyedül és ráadásul heterók is támogatnak. Mert lássuk be, xxi. századi kis Magyarországunkban azért nem annyira egyszerű fiúként fiúkkal normális körülmények között ismerkedni... (női oldalt nem ismerem)

Remélem tudtam segíteni hogy egy kicsit érthetőbb legyen a "másik oldal".

21/f

2017. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!