Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal a...

Ti egyetértetek azzal a mondással, hogy mindenki saját sorsának a kovácsa?

Figyelt kérdés
Nekem kicsit közhelynek tűnik. Nem tudod teljes mértékben befolyásolni az életed alakulását, az esetek igen nagy részében rajtad kívülálló okok határozzák meg a dolgok alakulását. Ilyenkor hogyan lehetnél a saját sorsodnak a kovácsa?
2017. jún. 26. 15:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
"Ilyenkor hogyan lehetnél a saját sorsodnak a kovácsa?": felveszed a kesztyűt és harcolsz. Vagy bevágod a gátlástalan üzemmódot és haladsz előre. Ma sajna ilyenek vagyunk: "ember embernek farkasa".
2017. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én ezt inkább úgy mondanám, hogy az azért erőteljesen befolyásolja, mit érsz el az életben, hogy milyen körülmények közé születsz, de akkor is van egy határ, amin belül tényleg a saját sorsodért felelsz. Ezt úgy tudnám leírni metaforával, hogy mindenki születik egy kiszínezendő képpel... van, akié nagyobb, van, akié részletesebb, de az, hogy te hogy színezed azt ki, az már rajtad múlik.


Nyilván nem ugyanolyan esélyekkel indul vki, aki az ózdi gettóban vagy Borsodban születik, mint aki egy rózsadombi villában... de attól még az ózdi és a borsodi előtt is ott van az esély, hogy valamit kezdjen az életével. Nyilván nem fog olyat elérni, amit a rózsadombi gyerek, lehet, hogy több energiát kell belefektetnie, de belepunnyadni a szarba sem kell, csak előre kell gondolkozni.

2017. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy innen írogat nekem privátokat, 3-at is valaki. Neki szeretném jelezni,hogy nem olvasok privát üzeneteket, így a feltételezett trágársága nem ért célba.

Pech, kispofám.

2017. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!