Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egyetértetek-e azzal, hogy...

Egyetértetek-e azzal, hogy mindenkinek saját maga kell legyen az első, hogy elérje a céljait?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem azt akarom ezzel mondani, hogy az embernek önzőnek kell lennie, hanem ha van lehetőséged olyat tenni, ami téged boldoggá tesz elsősorban a saját magad érdekeid kell nézd, mert csak így érvényesülhetsz és így lehetsz boldog. Természetesen nem közel alló személyek esetében, hanem barátok, ismerősőkre gondolok.
2011. máj. 24. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyetértek. Főleg azért, mert a legtöbb barát/ismerős is ugyanezt tenné a helyedben.
2011. máj. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha azt a célt követed, ami univerzális ,akkor jó a hozzáállás, mivel ha te az igazi boldogságot sajátítod el, vagyis hozod felszínre az mindenkire kihat...tehát önzetlen...a többi esetben sajnos önzésről beszélünk, mivel saját érdekeddel szemben a többiét háttérbe szorítod, legyen az kisebb közösség vagy bármi más, amiről a magyar értelmező kéziszótár kijelenti egyértelműen,hogy önzés. :)


egyébként amire te gondolsz, hogy azt kell tegyed amitől te lehetsz boldog elsősorban, az valójában csak elégedettség és öröm...ami mulandó...a valós boldogság örök. a boldogság nem a dolgokban van..hanem önmagunkban. :)


bízom benne nem értesz félre, nem ellened beszélek, csak leírtam, hogy a boldogság és az önzés nem teljesen az aminek látszik. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

megint az univerzális célok :)

jó dolog a spirituális élet, de ezért ne keressük istent egy böfögésben is.


olyan nincs hogy univerzális cél, mert az univerzumnak nincs célja. a legtöbb élőlény meg önmaga fenntartására törekszik, mert mások nem fogják megtenni nekik.


ettől függetlenül meg az önmegvalósítás valóban egy jobb emberré tesz, ezáltal az önzésedet kielégítve másokra is figyelhetsz.

habár ez szerintem a kérdező részéről nem is kérdés volt.


az érdekes része viszont az az önzetlenségnek, hogy néha másokért többet tudunk tenni, mint magunkért.

2011. máj. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit általánosan kérdezel. Helyzetfüggő.

Én azt tartom lagjobbnak, ami mindenkinek hasznos, (nekem is és nekik is)

2011. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!