Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyar vagy a nemzetközi...

A magyar vagy a nemzetközi irodalmat kedveled inkább?

Figyelt kérdés
2017. jún. 30. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szigorúan nemzetközi.
2017. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magyar
2017. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kifejtenétek egy kicsit bővebben?

Miért szeretitek stb?

2017. jún. 30. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nemzetközi.


Magyar mind ugyanarról szól. Halál, csóróság, szerencsétlenség, puszta.

2017. jún. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A magyart.

Valós, reális.


Nekem a külföldi nem elég hiteles.

Vannak kivételek.

2017. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre magamon, hogy inkább külföldit olvasok. Főleg mert az esetek nagy részében könnyedebb, de azért még minőségi irodalmat olvasok, és azt vettem észre, hogy a magyar irodalomnak a "mainstreamebb" vonulata kevés kivétellel nagyon szélsőséges: vagy überposztmodern, ultrasznob, nagyon nehezen emészthető (és emellett sok van köztük, ami nagyon politikai, arról meg nem szeretek olvasni), vagy nagyon gagyi értéktelen ponyva. Azért próbálkozom magyar írásokkal is, és van, ami tetszett, de inkább nyúlok külföldi után, azt vettem észre, mert ott nagyobb esélyt látok arra, hogy olyat találok, ami tetszik is.

Ha klasszikust olvasok, abból viszont magyart és külföldit is.

2017. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én eleve nem vagyok egy irodalom fan, de mivel angol szakon végeztem, így hozzám az angol közelebb áll pl. Magyar irodalomban is vannak persze versek, balladák, drámák amik szépek, jók, de én sokszor nem is értettem a magyar verseket középiskolában, ezért nem is vagyok túl tájékozott magyar irodalomból, mert nem szerettem. Lehet, hogy most már felnőtt fejjel, illetbe bölcsész diplomával jobban felfognám őket.
2017. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na ezaz b+ h bölcsész diploma kell ahhoz hogy amit a bölcsészek írnak a következő bölcsész diplomás értékelje...
2017. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a problémád, kedves utolsó? :D
2017. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!