Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem segítségre és...

Úgy érzem segítségre és tanácsra van szükségem. Az normális, hogy az apám rajtam vezeti le a feszültséget és azt hiszi, hogy a pénzzével bármikor irányíthat?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a családommal, és apám a "pénzkereső". Én most készülök egyetemre és 19 éves vagyok. Apámmal együtt járunk edzeni, sportágat nem szeretnék említeni. Folyamatosan tőlem kér tanácsot, én szoktam neki mindig segíteni. Mindig próbálok nagyon nyugott lenni vele, de néha ha nem tud vmit megcsinálni akkor azonnal felidegesíti magát és velem kezdd el üvöltözni. Ez nagyon kínos, főleg ha mások is látják. Nagyon ideges lesz, szinte habzik a szája és elmond mindenféle szar szemét gyereknek. És persze előkerül az is, hogy mindenem amin van azt ő vette mert ő halálra dolgozza magát. És ez a cirkusz kb 2-3 havonta mindig lezajlik. Ez után én remegni szoktam és rettenetesen kiborulok, de inkább nem osztom meg senkivel, mert az emberek nem hiszik el. Mások előtt az apám mindig megjátsza az odaadó, jófej, kedves apát.

Ahogy öregszik egyre rosszabb a helyzet. Legutóbb azon vesztünk össze, hogy nem engedtem neki megnézni a facebook-omat.

Mit tudnék tenni szerintetek?



2017. júl. 2. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Uhh, ráadásul lány vagy? Amint lehet, lépj le és felejtsd el egy életre. Kevés annál rosszabb dolog van, mint amikor a szülők hibái egy életen át kísértik a gyermeket.
2017. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen. És sajnos az anyagi függés az elég komoly indok arra, hogy mindig "jól nevelten" viselkedjek. Próbáltam már leülni vele nyugodtan másnap beszélgetni de ez nagyon rossz ötlet volt. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy meddig mehet ez még így tovább. Egyre nehezebben bírom.
2017. júl. 2. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Megértem. Az egyetem mennyire lesz távol? Eltudsz menni koleszba?
2017. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na az a másik helyzet, hogy ő intézi nekem az egyetemet, mert ő akarja fizetni. És az a kikötés, hogy akkor fizeti ha a városba járok majd egyetemre és otthon lakom. Most nagyon igyekszem keresni egy kollégiumot. Sajnos ha koleszos leszek abba kell hagynom azt a sportot is amit csinálok. (Speciális és drága)
2017. júl. 2. 18:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Államilag támogatottra van esély? Nem tudom mi a sport, de az egyetemvárosokban sokszor vannak kedvezmények különféle sportokra.
2017. júl. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Angliában minden fizetős és lovagolok.
2017. júl. 2. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Kint éltek? Az ottani oktatással nem vagyok képben. A lovaglás tényleg problémás.
2017. júl. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen és már több mint 15 éve csinálom. Ez volt az életem. Ezt is szerettem volna csinálni a jövőben de ezt a családom semmi képpen nem támogatja. Így meg szenvedés az egész, hogy mindent egy kicsit csinálok ilyen hatalmas irányítás miatt. És persze mindig megkapom, hogy mindent értem tesznek. Elvileg apám is szereti csinálni akkor miért én vagyok az oka mindennek?! Eléggé elkeserítő helyzet.
2017. júl. 2. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!