Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a mai mesék tönkre...

Igaz, hogy a mai mesék tönkre teszik a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Mai mese csatornákon nagyon őrült mesék mennek mostanában. Pld a Cartoon Newtork. De a Minimax se elfogadható amik most mennek. Régen olyan jó mesék mentek. pld a Pingu,Sam a tűzoltó,Postás pat stb.. Szégyen a mai tv műsorokra. Szerintetek is igaz?

2017. júl. 5. 12:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Azért a teletabi sem volt semmi. :D
2017. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem teszik tönkre őket.
2017. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Az animék teszik tönkre a gyerekeket, de sok esetben a felnőtteket is. Az anime méreg.
2017. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Miért lenne méreg? Én még egyeten egyet se néztem, de képeket már láttam róluk, és elég jó a grafikájuk.
2017. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha neked a Sam a tűzoltó és társai normális mese.. :D

Vannak normális mesék is, még ha bugyutának is tűnnek,de tanítanak valamit. Többynire a barátság,szerelem fogalmát. Még a SpongyaBob is :D

De nag kedvencem , és még mindig az a Hupikék Törpikék, a Mézga család, Hohoho horgász stb... Újjak közül is vannak azért jók.

2017. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
A Sam a tűzoltó idétlen mese, nővérem fiát kb. 3 éves koráig kötötte le, bár én akkor is mondtam már neki, hogy oké hogy kicsi a gyerek, de értelmesebb dolgot is nézethetne vele. A Postás Patet meg már gyerekként is utáltam, eszméletlenül bugyuta.
2017. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
NickJunioron jo mesék vannak.s elmondják előtte melyik mit tanít.
2017. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Ja, mert régen a Bátor, a gyáva kutya, Johnny Bravo, Én vagyok Menyus, Ed, Edd és Eddy, Billy és Mandy kalandjai a kaszással vagy a Chowder ami még nem is olyan régi sokkal értelmesebbek és földhöz ragadot, normális mesék voltam nem igaz?
2017. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
15%
Nem a grafikától lesz valami méreg... Édes istenem, ezt fájdalmas volt olvasni :D
2017. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

Eléggé lazán értelmezik az emberek azt a szót, hogy RÉGI.


RÉGI mesék:

Manócska és Tádé

Futrinka utca

Mekk Mester

Jimmy és a csodalámpa

Lolka és Bolka

Egér a Marson

Varázsceruza

Rumcájsz

No várj csak!

Kengyelfutó dyalogkakukk

Mátyás király

Kisvakond

stb....


Ezek a mesék tanították a gyerekeket, - mégpedig olyan értékrendekre, amelyekről a jelenlegi gyerekeknek fogalmuk sincs, - hogy azok bizony (megfoghatatlan) értékek. A jelenleg "mese" címszó alatt futó szemétről nem lehet elmondani ezt, - az esztelen pusztításról, a féktelen birtoklási vágyról, semmitmondó lazáskodásról, beszólásokról, monoton hülyeségről, és a szükségtelen hangerő preferálásáról, indulatokról (és a hülyébbnél hülyébb reklámokról) szólnak, - melyek közvetlenül nem teszik tönkre a gyerekeket, de nagy szerepük van abban, hogy nem fejlődik az értékrendjük, idő előtt "kiégnek", üressé, semmitmondóvá válik számukra a világ - benne az életnek nevezett akármivel. Nincs tanulság, - lényegében azt a szerepet töltik be, amire szánták is ezeket: A szülő x időre le tudja kötni ezzel a "Nézzed! Mozog!" kategóriájú hányással otthon a gyerekét, aztán "mindenki elégedett", mert a gyerek még nem fogja fel, hogy semmitmondó szemetet bámul, a szülőt meg marhára nem érdekli, mit néz a gyerek. Ha érdekelné, tudatosan eltiltaná ettől a "mesenézéstől" a gyerekét!

Mire kamasszá válik a gyerek, addigra meg mindenki pilog a gyerek körül, mint egér a nullás lisztben, hogy "Miért olyan életunt az én kis Y-om?"

Azért, mert ezen a szemeten nőtt fel és az oktatási rendszer is olyan, amelyben a gyereknek nincs ideje gyerekkort megélni.

Ezért!

- Persze akik ezt az egész okádékot kiagyalták, azoknak volt tisztességes gyerekkoruk, - nem állt a szülőágyuknál adószám könyvelő és nem lihegte azt az anyjuk - már a szülést követően, a szülőágyon, - hogy "Megszületett az én kis Angol tanárom!"

- A karrierhajhász világban a "gondos szülő" - még csak a kis tasakban van a leendő kölyke, - de már tervezi szerencsétlen gyermeke karrierjét.


Vidám, apró történettel zárok!

Olyan szinten fejlődik a világ, hogy az unokáimnak meg kellett mutatnom, miben, és hogyan kell lejátszani egy egyszerű, műsoros magnókazettát.

Ugyanígy voltak a lemezjátszóval is, - mindkét alkalommal csorgott a nyáluk a zsebükbe, úgy bámulták a bemutatót, mintha UFO-t láttak volna éppen. Persze a fizikoterápiás telefont már úgy kenik, hogy én pislogok!... :(

2017. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!