Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a nővéremn...

Mit lehet tenni, ha a nővéremnek ilyen az élete, a családja? Félek, hogy tönkre teszik a gyerekeket!

Figyelt kérdés

Állandóan orditanak, lelki beteg emberek ők is, 2 gyerekük van, és állandóan megy az orditás a gyerekekkel, egymással, hogy csak telefonoznak, hogy az egyik nem csinál semmit, stb, stb, és a legrosszabb, hogy tudom, hogy nem is fognak megváltozni, mert ők mindig ilyenek voltak... A gyerekek is hallgatják vagy elszenvedik a vitát, ovisok egyébként, és már bele vagyok betegedve a gondolatba, hogy ők is lelkileg-testileg beteg emberek lesznek, hogy nem éreznek szeretetet, hogy a saját anyjuk mordul rájuk, nincs velük foglalkozva, kb a hajuk nincs megfésülve, nagy ritkán játszanak szépen együtt, stb. Bocs a fogalmazásért, ideges vagyok és tényleg rettegek, hogy ezt a gondolatot hogy lehet feldolgozni, hogy lehet a gyerekeknek segíteni, hogy lelkileg ép emberek legyenek??? Van ebből kiút??? Semmi normális megoldást nem látok, nem felelős szülők, féltem azokat az aranyos, egészséges gyerekeket!!!

Köszönöm...

19/L



2017. febr. 28. 22:32
 1/1 anonim válasza:

A nővéreddel a leírtak alapján nem fogsz tudni tisztességesen leülni beszélgetni arról hogy a gyerekek érdekeit nézve nem jó az amit tesznek.

Drasztikus megoldás kell, rá kell ijeszteni mielőtt ez a (hatóságiaknak) is feltűnő lesz egy idő után. Lehet hogy a védőnő vagy az óvonő vagy épp egy szomszéd fog beszólni a gyámhivatalnak hogy a gyerekek nincsenek rendezett körmények között. S mivel mindenek felett a gyerek az első akár átmeneti otthonba is kerülhetnek ezáltal.

Beszélned kellene a szüleitekkel ha még élnek és lehet rájuk támaszkodni hogy közös erővel menjetek el és egyfajta ráijesztésként közölni hogy ha ezek a dolgaik szemet szúrnak olyan embernek akik tesznek ez ügyben lépéseket akkor jobb ha tufja az anyuka is apuka is hogy nem sokáig lesznek náluk a gyerekek. Lehet hogy ez egy kicsit vissza riasztja ha nem akkor nővéred ide vagy oda de nem való neki gyerek!!

2017. márc. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!