Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az óvodába nem veszik be a gyerekeket év közbe, csak várólistára teszik őket! Ha valakinek van munkahelye, ez miatt veszítse el!?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 4. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Lehet,hogy időben kéne beiratni vagy bejelentkezni,nem? Pl jövőre tervezed,hogy munkába állsz,akkor már most bejelentkezel,nem?
2011. ápr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Természetesen már most jeleztem, hogy tavaszal be szeretném adni oviba!!
2011. ápr. 4. 14:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Az óvodába mindig előző év március-áprilisban van a beiratkozás. Az idei beiratkozás 2011.szeptemberétől induló tanévre érvényes. Ha idén tavasszal akartad, hogy kezdje az ovit, akkor az 2010. szeptemberétől -2011. augusztusig tartó időszak, tehát 2010. tavasszal kellett volna beiratnod.

Ezen kívül csak az ott dolgozók jóindulatában és szabadhelyekben bízhatsz.

2011. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

14:05 vagyok

Közben írtál. Ha most jelentkezel, akkor leghamarabb szeptemberben mehet a gyermeked óvodába. Ez nem úgy működik, hogy hasamra csapok, 1 hónap múlva legyen neki hely.

2011. ápr. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem írtad, hogy mikor írattad be, hány éves a gyereked. Én ebben a hónapban íratom be a fiamat, aki decemberben lesz három éves, és jövő év elején viszem oviba, ha minden jól megy. Itt kevés a gyerek, úgyhogy bőven mehet, nincs várólista.
2011. ápr. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Természetesen jövő tavaszal tölti be a 3. életévét! Tisztába vagyok vele, mikor kell beíratkozni!
2011. ápr. 4. 20:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha időben be van íratva és nem veszik fel év közben akkor fordulj az önkormányzathoz.
2011. ápr. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha egy gyereke betölti a 3-at, időben be van íratva, és az anyuka dolgozik, akkor 99%-ban felveszik. Én még olyanról nem is hallottam, hogy ilyen esetben ne vettek volna fel valakit.

Az más, ha pl. az anyuka otthon van kisebb testvérrel, mert az hátrányban van a felvételt illetően.

2011. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az óvoda 5 éves kortólkötelező. Addig,ha nagya túljelentkezés,azokat a gyrekeket tudják felvenni, akiknek a szülei dolgoznak vagy szociálisan,kultúrálisan hátrányos helyzetűek. Ha te most beíratod a gyereket, akkor is csak akkor mehet majd oviba, ha betöltötte a 3. életévét (kivétel, ha az óvoda másképp nem rendelkezik, mondjuk, van minim csoport!). Ha nem dolgozolvagy a gyerek nem tölti szeptemberig be a 3 évet, miért akarod óvodába adni? Nem lenne neki jobb otthon? Ha pedig van munkahelyed, akkor ezt jlezd beíratáskor, hogy ekkortól mész majd vissza dolgozni... meglátod, fel fogják venni a gyerekedet! A beszoktatást majd ez alapján fogják megkezdeni kb. 2 héttel előtte.. Az óvodai nevelési év igaz, szept. 1-jén kezdődik, de ne úgy képzeld, hogy aznap megy egyszerre 25 gyerek...
2011. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Van ilyen, nekem nem egy ismerősőm vitte magánoviba fél évig a gyereket, mert még így is jobban járt.

Mert a kérdés mi a tavasz? Lehet már a nevelési év vége és jönne a szünet. Szerintem április-májusban már nem szoktak gyereket bevenni. Max január, február. Mert június 15-én vége az évnek, aztán ügyelet, nem is biztos, hogy abban az oviban vagy van egyáltalán ovi.

2011. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!